FC Barcelona vs. Villarreal CF

hodnotenie hráčov

 

Máme za sebou ďalší diel z tohto sezónnej porcie zápasov španielskej najvyššej súťaže zvanej La Liga.

Na Camp Nou zavítal súper zvučného mena preferujúci v každom možnom prípade otvorený a útočný futbal so snahou o častú kombináciu a rýchlu výmenu miest medzi jednotlivými hráčmi.

Je treba povedať, že sa to súperovi aj darilo a počas zápasu mal dominantné fázy a boli to práve hráči v žltých dresoch, ktorí diktovali priebeh a tempo hry. Väčšie držanie lopty bolo nakoniec mierne v prospech nášho tímu a hlavne úvod zápasu a následne jeho posledná fáza patrila jednoznačne nám.

V úvode prišiel očakávaný nápor z našej strany a gól po rohovom kope po dlhej dobe.

Veď som to predsa kritizoval v poslednom hodnotení, nie? Je teda naozaj pravda, že hráči a tréneri Barcelony týmto hodnoteniam prikladajú váhu a riadia sa nimi.


fcbarcelonanoticias comjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com


Exportná strela Arthura potvrdila jeho aktuálnu výbornú formu a v podstate určila nasledujúci priebeh zápasu. Barce išlo včera hlavne o výsledok a tak stiahnutie sa do defenzívnejšieho rozostavenia bolo z môjho pohľadu logické a očakávané. Formácie hrali blízko seba a účelne zmenšovali hraciu plochu. Je už len akademickou otázkou, ako by priebeh v tejto fáze vyzeral v prípade nastúpenia dvojice Dembélé a Fati od začiatku. Pretože ich brejkové schopnosti by boli celkom určite platnejšie, ako trápiaci sa Suárez. Posledná desaťminútovka bola už kombinačno-taktickou lahôdkou, keď sme žltej ponorke nedovolili ani v náznaku pokúsiť sa o vyrovnanie.

No nič, teším sa z výhry. Výkon bol vysoko pragmatický a radosť z hry príde v neskoršej fáze sezóny. Všetko si musí jednoducho sadnúť.


Základná zostava:


Ter Stegen: 8

Brankár si dosýta zachytal a trochu aj nezachytal. Súper vystrelil až 11 krát, ale len 3 strely sa zmestili medzi žrde. Fantastické čítanie hry vyvrcholilo vybehnutím do poľa a bezpečným odhlavičkovaním lopty do autu pri hroziacom brejku súpera. Aplauz celého osadenstva na štadióne bol určite zaslúžený. Stiahol nebezpečné centre a poradil si aj s rozohrávkou. Škoda toho inkasovaného gólu od inak fantasticky hrajúceho Cazorlu. Dal sa chytiť? Nedal?

 

Semedo: 7

Konečne hráč predviedol svoj potenciál. Konečne si dovolil pri bezchybnej obrannej činnosti aj kvalitné útočenie. Pozične sa v tomto zápase predviedol oveľa lepšie, ako v predchádzajúcich vystúpeniach a snáď to bolo prísľubom do najbližšieho obdobia. Veľmi slušný výkon.


138421151_15693881989001njpg

zdroj: xinhuanet.com

 

Piqué: 7

Stopér bol všade a pôsobil ako stena. Dominantný v súbojoch, dostatočne rýchly a predvídavý. Neprehral ani jeden hlavičkový súboj a konečne sme v jeho podaní videli, či skôr počuli, aj verbálne prejavy burcujúce mužstvo k väčšiemu nasadeniu. Perfektnej strele z priameho kopu veľa nechýbalo. Žeby ďalšia schopnosť hráča?

 

Lenglet: 7

Aj druhý stopér sa mi pozdával. Tvrdosť jemu blízka dala niekoľkokrát pocítiť súperových hráčom svoju kvalitu. Súboje s ním určite boleli. Chyba asi žiadna, smerom dopredu pokusy o vyvezenie lopty a o agresívne preberanie hráčov už pri spracovaní.


gpicing comjpg

zdroj: gpicing.com

 

Firpo: 7

100 a 1. Nebo a peklo. Aký obrovský rozdiel vo výkone v priebehu pár dní. Hráč dostal opäť dôveru (správne) a ukázal svoje možnosti. Výborné čítanie hry mu pomohlo v osobných súbojoch získať loptu. Sebavedomé vyvážanie lopty a pravidelné nábehy po čiare potešili. Udržať túto úroveň a bude to v poriadku.

 

Roberto: 5

Trochu ukrytá práca odchovanca sa stratila v šedi. Behal a snažil sa o presing, nabiehal do otvorených priestorov. Prioritou bolo zrejme podľa jeho pohybu zatváranie voľných miest v stredovej oblasti hracej plochy a prerušovanie hroziacich brejkov. Dopredu slabé, dozadu lepšie. Priemer.

 

Busquets: 7

Jeden z našich lepších hráčov. Nedostatok rýchlosti sa mu znovu podarilo vykryť perfektnou pozičnou hrou a inteligentným čítaním priebehu. On, ako centrálne postavený hráč, má mať okolo seba pohyblivých kolegov obehávajúcich mu priestor. Prácu defenzívneho štítu včera zvládol na výbornú, dirigoval hru zálohy, hral dostatočne kolmo. Niekoľko výborných prihrávok za obranu skončilo neúspechom len slabým výkonom Suáreza.

 

Arthur: 9

Z mladého záložníka sa stáva jeden z kľúčových prvkov barcelonskej hry. Neustály rotujúci pohyb a menenie miesta kombinované s vynikajúcim krytím lopty bolo aj vo včerajšom stretnutí základným poznávacím prvkom jeho „značky“. Tým druhým prvkom, akousi nadstavbou, by mohlo byť častejšie opakovanie neuveriteľnej strely postaviacej súperovho brankára do bezmocnej role absolútneho štatistu. Len očnou reakciou odprevadil letiaci projektil do svojej siete. Náš hráč bol (je a aj bude) celkom určite nosným prvkom záložnej formácie a bol (je a aj bude) potvrdením správneho nákupu potrebného pre omladenie kádra, či doslova generačnú výmenu. Včera veľmi dobrý výkon, vynikajúci.


fcbarcelona comJPG

zdroj: fcbarcelona.com

 

Suárez: 1

Opäť nepredviedol nič. V žiadnom prípade hráča neodpisujem a neradím to ani našim ďalším súperom, ale buď je totálne z formy, alebo je už jednoducho mimo svojich top schopností. A na to existuje iba jediná možná aktuálna reakcia trénera: nechať hráča na lavičke a poslať ho do zápasu ako žolíka. Pretože včera sme hrali vyslovene o jedného hráča menej a bolo to miestami cítiť. Akcie končili už prihrávkou na našu deviatku, lopta sa kvôli nereagovaniu hráča k nemu ani nedostala. Strata za stratou, neschopnosť podržať loptu a zakončiť. To je včerajšia vizitka trápiacej sa hviezdy. Minulý rok hrať musel, nemali sme náhradu. Teraz je to ale inak, pán tréner...

 

Griezmann: 6

Veľmi zaujímavý výkon podala naša nová akvizícia. Plné tempo po celý zápas, početné návraty pri brejkoch súpera až do vlastného pokutového územia, slušná kombinácia v krídelných priestoroch. Veľká škoda nepremenia šance po nezvládnutom zakončení. Gól po rohovom kope výborný, samozrejme.


fcbarcelona com 1JPG

zdroj: fcbarcelona.com

 

Messi: 6

Dirigoval hru, zbiehal si typickým spôsobom pre loptu hlbšie do poľa a následne skúšal dlhými prihrávkami nachádzať spoluhráčov v nábehoch. Celkovo bol ale ešte výkon poznačený nedostatkom hernej praxe a asi aj mentálneho stavu. Zranenie, či možno len preventívne stiahnutie po polčase bolo správne, riskovať v tejto fáze sezóny nie je potrebné.


marca comjpg

zdroj: marca.com

 

Striedajúci hráči:

 

Fati: 10

Dám mu 10 už len z princípu ako protiklad k známke Suáreza. Ak znamená KAMIKAZE doslova BOŽSKÝ VIETOR, tak ten som mal možnosť včera sledovať v posledných 15-tich minútach. To, ako vtrhol na trávnik tento chlapček a to, čo začal vystrájať, nie je ľahko pochopiteľné. Bleskové pohyby, výborné klamanie telom a totálna odvaha smerom dopredu. Bol ako odtrhnutý z reťaze, ako hladný vlk vidiaci niekde pred sebou korisť. Neskutočné, neuveriteľné. A viete, čo je najlepšie? Ten úsmev na tvári...


fcbarcelonanoticias com1jpeg zdroj: fcbarcelonanoticias.com

 

De Jong: 7

Fyzicky silný a súbojovo dominantný. Popri Arthurovi druhý nosný prvok našej zálohy. Budúcnosť je v tomto prípade svetlá, hráč aj včera chcel hrať kolmo, mal ťah na bránu. Bol ale výborný aj v takticky hranom závere, keď dlhé minúty pohybom a kombinovaním pomáhal držať loptu v bezpečí.

 

Dembélé: 7

Štart, zasekávačka, štart, zasekávačka a výborná finálne prihrávka. Raz ju pokazil Griezmann a tri krát Suárez. Hráč predviedol jeho najsilnejšie stránky, bleskovú rýchlosť, na ktorú súper jednoducho nedokázal reagovať a výbornú kľučku. Zdravie bolo doteraz jeho najväčším nepriateľom. Ak ostane nezranený, bude to jeho sezóna. Aj vám pripadal správne nabudený a namotivovaný? Pretože mne áno!!!

 

Valverde: 6

Z pragmatického hľadiska a vzhľadom na nahustený program správne postavená základná zostava. Ale potom by som si dovolil vytknúť mu neskoré nasadenie Fatiho miesto Suáreza, ja by som ho trápiť nenechal. Dva rýchle góly priniesli (a doslova si pýtali) v našom aktuálnom rozpoložení nutnosť mierneho zatiahnutia. Vtedy sa ale mal do hry dostať práve Fati.

 

Priemerná známka tímu: 7

 

FCB TOP LINE: Fati, Atrhur

FCB légia skazy: Suárez

 

Hodnotenie zápasu: 7

Veľmi zaujímavý zápas okorenený krásnymi gólmi. Opätovná šanca pre Firpa, dominantné predstavenie Arthura, svieži vietor po príchode Fatiho. Dramatické až do konca, v dobrom tempe hrajúci súper. Prelievanie aktivity hore-dole medzi obe mužstvá. 


V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk