FC Barcelona – Villarreal CF

hodnotenie zápasu

zdroj: twitter-fc barcelona.com


Na úvod hodnotenia sa chcem ospravedlniť za krátkodobý výpadok servisu okolo písania. Priznám sa, že som prežíval úžasné obdobie v osobnom živote pretkané (a tým pádom aj skomplikované) potrebou vykonať personálne zmeny vo firme, ktorú vediem. Hľadanie dvoch nových obchodných reprezentantov, ich zaškolenie, prevzatie regiónov od predchádzajúcich, odovzdanie regiónov nových kolegom a popri tom bežná činnosť. Veľa času navyše, málo energie navyše. Teda písanie išlo na chvíľu bokom…

No a do toho všetkého som na dva týždne v podstate úplne vypadol z akéhokoľvek bežného života, keďže som na Majstrovstvách Európy DEAF robil kompletný servis svojmu staršiemu synovi. Kustód, masér, kondičný tréner, mentálny tréner, analytik, práč… Oplatilo sa, dieťa získalo medzi juniormi fantastickú striebornú medailu a medzi dospelými skončilo na piatom mieste. Emócie rodiča, emócie fanúšika, emócie človeka.

Viac tu: https://www.bystricoviny.sk/sport/bystrican-peter-petrovic-strieborny-na-majstrovstvach-europy-deaf-...

Poďme ale k Barcelone. Včera večer som si s klipkajúcimi viečkami zapol priamy prenos. V očakávaní ďalšieho trápenia, možno utrápenej výhry, možno trápnej prehry. Nestalo sa. Videl som pomerne živý zápas so sústredeným výkonom našich. Dôraz kladený na precízne napádanie hostí a aktívny pohyb jednoznačne určili smerovanie duelu k výhre domácich. Prejav bol svieži a dostatočnou mierou pretkaný vysoko nadpriemernými výkonmi jednotlivcov. FdJ bol fantastický, Gavi vynikajúci a páčil sa mi Koundé. Lewa strelil z dvoch šancí dva góly a splnil svoju úlohu na hracej ploche.

Žltá ponorka pôsobila počas celého zápasu ako keby nabrala vodu a nevedela sa rozhodnúť, či sa ponorí, alebo neponorí. Počas rozhodovania schytala za sedem minút tri torpéda a išla predsa len pod hladinu a už sa viac nedokázala vynoriť. Unai to na Camp Nou jednoducho z nejakého dôvodu nevie…

Zhrniem: slušný výkon, krásna návšteva (vzhľadom na termín a čas a posledné výsledky), pohodlná výhra, nula v kolónke inkasovaných gólov. Spokojnosť.Ešte tak dokázať zvíťaziť v nedeľu a pozitívne sa naladiť na (pravdepodobne) stratenú Ligu Majstrov. Skúsiť sa pobiť o zázrak. No a v Lige vyhrať všetko do nešťastne dlhej prestávky spôsobenej svetovým šampionátom. Prebojovať sa späť do čela pelotónu. Tam, kam chceme patriť.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Priebeh:


3' Ansu Fati (Barcelona) spálil veľkú šancu po tom, ako odrazenú loptu z malého vápna napálil veľmi nepresne vedľa ľavej žrde. Lopta je za bránkovou čiarou a Villarreal má odkop od bránky.

31' GÓL!Robert Lewandowski (Barcelona) si prevzal v šestnástke precíznu prihrávku a prekonáva gólmana. Brilantné zakončenie!

35' GÓL! Zásah!!! Robert Lewandowski (Barcelona) si našiel svoju cestu cez hráčov súpera a z hranice veľkého vápna vyslal fenomenálnu strelu presne do pravej šibenice. Geronimo Rulli nemal ani najmenšiu šancu siahnuť si na loptu. Aktuálne skóre zápasu je tak 2:0.

38' Gól! Ferran Torres obišiel brankára a naservíroval spoluhráčovi peknú prihrávku. Tým je Ansu Fati (Barcelona) a poľahky dáva gól - 3:0.

90+2' Zlatá príležitosť! Jose Luis Morales (Villarreal) si našiel center do veľkého vápna a vytvoril si priestor na zakončenie. Divákom ponúkol len nepresný pokus letiaci vedľa ľavej tyčky.Zostavy:

Prehľad:

Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Vyjadrenia po zápase:


FC BARCELONA - FdJ


Dôležitý zápas nielen preto, že ste vyhrali, ale aj preto, akým spôsobom ste to dokázali...

"Áno, víťazstvo vždy zlepší náladu v šatni a zdvihne morálku, takže sme veľmi spokojní."


Čo sa zmenilo od posledného zápasu? Boli ste aktívni v útoku a získavali ste viac lôpt...

"Hovorili sme o tom, že niekedy musíme hrať spoločne a intenzívnejšie ako tím. Myslím si, že dnes sme zahrali dobre, ale stále je čo zlepšovať. 3:0 do polčasu je dobrý výsledok a sme s tým spokojní."


Hrať s hráčom ako Lewandowski je vždy jednoduchšie, však?

"Áno, dva fantastické góly a gól strelil aj Ansu. Ale je to tak, je to jednoduchšie."


Aké dôležitá je viera v takých stretnutiach ako dnes?

"Výsledok 3:0 s Villarrealom po prehrách s Interom a Realom nás veľmi teší. Villarreal patrí medzi najlepšie kluby v lige a teraz sa musíme naďalej sústrediť na zlepšovanie našej hry."


V poslednom čase si bol zranený. Ako sa cítiš teraz?

"Cítim sa dobre. Dnes som bol v priebehu zápasu trochu unavený, ale trénujem na najvyššie obrátky a budem pripravený na ďalšie zápasy."FC BARCELONA – Fati


Veľmi dôležité víťazstvo nielen vzhľadom na 3 body, ale aj vzhľadom na to, aký výkon ste predviedli v prvom polčase.

"Áno, máme za sebou ťažký týždeň, ale hrali sme doma a fanúšikom sme urobili radosť."


Čo sa zmenilo v dnešnom stretnutí? Viac ste si verili?

"Nie, vždy máme rovnaký prístup. Vieme, že chceme získať tri body. Prešli sme si ťažkým týždňom, ale vieme, že sa nemôžeme vzdať a našim hlavným cieľom je vyhrávanie."


V posledných zápasoch si hral veľmi dobre, výsledkom čoho bol strelený gól. Ako okomentuješ presný zásah, ktorý prišiel po dlhšej prestávke?

"V prvom rade som netrafil bránku, ale našťastie som svoju chybu dokázal napraviť."


Hráš čoraz lepšie a dostávaš viac minút. Nedávno asistencia, dnes gól. Myslíš si, že ti to dodá viac sebadôvery?

"Áno, samozrejme. Asistencie a góly sú pre útočníka dôležité a dodávajú nám veľa viery. Dúfam, že v tejto sérii budem pokračovať, aby som tímu pomohol čo najviac."


Ako by si okomentoval zranenia, ktorými si si prešiel?

"To, čím som si prešiel, je za mnou. Nemyslím na to, pretože sa pozerám do budúcnosti. Cítim sa dobre a to je najdôležitejšie."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com