FC Sevilla vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


EvP3pgXXIAUrXdqjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.comZákladná zostava:ter Stegen: 10

Všetko v poriadku. Presný a sústredený. Čisté konto bolo vzhľadom na silu súpera trochu nečakané, ale zaslúžené.Piqué: 10

Šéf prvej kategórie. Stále obrovská osobnosť, stále dominantný stopér. Presná rozohrávka. Presné časovanie príchodu do súboja. Vynikajúca hra vo vzduchu. Sústredený v hre po zemi. Nefauloval. A ako bonus bola perfektne vedená komunikácia, dirigovanie spoluhráčov. Naozaj skvelý výkon.


EvP0Ni7XIAQMaJSjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.comLenglet: 10

Dnes má plný počet každý jeden hráč a má ho aj druhý stopér. Dával si obrovský pozor na akúkoľvek chybu. Neskúšal ťažké veci, hral jednoducho. Vyšlo to, odohral výborné stretnutie. Bol aktívny aj vpredu, tlačil sa do zakončenia. Dokonca strelil aj gól, pre jasný ofsajd ale správne neplatil.


IGmG4Yc4jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.comMingueza: 10

Opäť hral dostatočne agresívne a tvrdo. Napriek tomu len málokedy fauloval. Pri hre rozmýšľal a presne dodržiaval líniu vedenú lídrom obrany. Niekoľkokrát skvele a nebojácne dokázal vyviesť loptu z nebezpečnej zóny. Výborné.


EvPrbDcXYAIiNhIjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Alba: 10

Zabával seba, zabával divákov, zabával každého. Odmakal jeden poctivý zápas. Jazdil, kombinoval, tlačil sa až kdesi na hrot a ku gólu mu chýbalo len lepšie načasovanie sklzu, alebo dlhšie nohy. V súbojoch veľmi dôrazný. Nebezpečného a aktívneho súperovho pravého obrancu nepustil vôbec k ničomu.Dest: 10

Platí to isté. Vynikajúci pohyb dopredu a skvelý návrat. Vďaka trojici stopérov dostatok sebavedomia. V zhustenom priestore sa cítil ako ryba vo vode a vyslovene si užíval súboje jeden - jeden. Dokázal sa individuálne uvoľniť a nebezpečne zakončiť tesne nad brvno. V druhej príležitosti tvrdou strelou trafil spojnicu tyče a brvna. Veľmi pozitívny prejav.


EvPyd2PXUAACsZBjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comBusquets: 10

Za posledných 4-5 rokov z môjho pohľadu najlepší výkon veterána. Pre mňa bol v tomto zápase dokonca najlepším hráčom v našom drese a aj v celom zápase. Dokonale presný a precízny. Čiary mu kontrolovala dvojica rýchlikov, pred sebou mal tvrdo pracujúcu dvojicu aktívne sa pohybujúcich záložníkov. A tak mohol rozbaliť všetok svoj prehľad, ukázať perfektnú prácu s loptou a neskutočnú hernú inteligenciu. Dlho takto skvele nehral, dlho nedokázal nabehať vysoko nadpriemerných 2 km. Toto bolo gala predstavenie skvelého tímu s čerešničkou na vrchu v podaní legendárneho DM.de Jong: 10

Počas dňa som pozeral záznam niekoľkých jázd slovenskej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej v tohtoročných slalomoch. A poobede som si pozrel niekoľko slalomov v podaní bludného Holanďana. Jeho v podstate smiešne nekoordinovaný beh s loptou pri nohe vôbec nepôsobil extra rýchlo. A napriek tomu sa dokázal rozbehnúť pomedzi brániace kužele v bielych dresoch ako nič. Nezadržateľne ako Náčelník pri hre basketbalu vo filme Prelet nad kukučím hniezdom. Hral znovu v skvelej forme a obrovskou porciou energie prispel k výbornému prejavu celého tímu a tak ako všetci ostatní aj on ide na plný bodový zisk v mojom hodnotení.


EvRGcjwXMAAHDHHjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.comPedri: 10

Zázračný chlapec odohral ďalší skvelý part. Jeho kariéra je tak trochu šokujúca, ale aj tentokrát dokázal, že nárast výkonnosti nebol náhodným. Hral výborne, ponúkal sa do kombinácie, skúšal prekvapivé prihrávky, takticky skvele reagoval na zmeny rytmu. Výborný v obrannej činnosti. Dokonalý kúsok do tímového tetrisu.


EvUChTeWgAckD-8jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Dembélé: 10

Nechať za chrbtom toľko miesta je pri tomto rozpoložení náladového hráča totálnym lapsusom. Pretože ak dostane skvelú loptu, a on ju dostal, nechytí ho nikto. Pretože ak sa uvoľní pri čiare klamaním telom a pustením si lopty, a on sa uvoľnil a oklamal telom, nechytí ho nikto. Blesk si utekal a utekal. Rýchlo a dokonca aj gólovo. Mal by si zapamätať práve tieto momenty a vytiahnuť ich zakaždým. Na ihrisku robil presne to, čo robiť mal. A presne sa do tejto zostavy v tomto zápase hodil. Dokonale. Presne. Tímovo.


EvP7lV5WgAIN3dhjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Messi: 10

Čo ho tak nasrdilo? Čo ho tak nakoplo? Lakeť v tvári dvakrát za krátku dobu? Alebo niečo iné? Je to v princípe úplne jedno. Kapitán strelil gól, krásnou kolmicou poslal do gólového úniku TGV v našom drese. To by bol ten jeho povestný štandard. Lenže on pridal prekvapujúco bojovnosť. Pridal tvrdosť dohrávaním súbojov. Pridal atakovanie protihráčov. Pri našich útokoch unikal súperom ako za mladých divokých čias. Hral vo vynikajúcej forme, ukázal plnokrvný výkon. Skvele.


EvQGLItXYAEExwgjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Striedajúci hráči:Araújo: 10

Hral krátko a preventívne striedal. Ale aj za tú krátku chvíľu dokázal previesť svoju kvalitu. Dôraz v súbojoch využívaním svojich fyzických parametrov ukázal viackrát.Moriba: 10

Vyplašené chlapča sa oťukalo v A-tíme veľmi rýchlo. Dovolil si prekvapivé ťahy, skúšal aj individuálne prieniky. Sústredene kombinoval a výbornou asistenciou na náš druhý gól si určite poriadne zvýšil sebadôveru.


EvRDYLuXMAk2KfGjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.comUmtiti: 10

Toto bolo neplánované striedanie, keď na plochu prišiel vymeniť zraneného spoluhráča. Ale aj on prispel k výbornej hre a tak tiež plnka.Braithwaite: 10

Taktické striedanie. Ale zapadol, behal a tak sa zvezie spolu s celým mužstvom.


UR79-vxAjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Tréner:Koeman: 10

Šokoval základným rozostavením. A ak niekto čakal, že to je z defenzívnych dôvodov, mal pravdu len čiastočne. Je pravde, že sme mali na ihrisku až 5 obrancov. Lenže kraje pracovali skôr ako záložníci, boli vytiahnutí vysoko pri útočení a aj pri okamžitom atakovaní vediac, že ich za chrbtom stráži trojhlavý stopérsky drak. Mužstvo tým dostalo úplne inú dynamiku a dokázalo dominovať aj v šírke ihriska, aj v hĺbke. Domácich sme mohli v pohode atakovať vysoko na ich polovici a zároveň prehusťovať priestor v miestach dôležitých pre zakladanie akcií, či protiútokov. A ak sme sa zatiahli trochu dozadu nechajúc domácich urobiť chybu a mať pritom otvorenú obranu, predvádzali sme nebezpečné kontry my. Striedania prišli správne, aj menami, aj časom. Dobrá práca, výborne nastavená taktika. Prekvapí niečom aj v stredu?Priemerná známka tímu: 10FCB TOP LINE:

celý tím FC BARCELONA


FCB légia skazy: -Hodnotenie zápasu: 10

Taktický vyspelý prejav našich podporený enormným nasadením. Bojovnosť a dôraz v osobných súbojoch. Snaha o zakončovanie, snaha o rýchlu hru. Darilo sa veľa vecí, k viacerých gólom chýbal len ten povestný kúsok šťastia. Domáci nemali prakticky nič. Spomenúť musím vynikajúci výkon rozhodcu. Mal som z tohto stretnutia krásny zážitok. Mňam.


3HSY2cm2jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk