FC Sevilla vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


90min comjpg

Messi, zdroj: 90min.com

 

Tak sme znovu mali všetci možnosť vidieť v priamom prenose neuveriteľnú kvalitu najvyššej futbalovej ligovej súťaže na Pyrenejskom polostrove.

Obidve mužstvá ponúkli divákom priamo na štadióne a aj tým pri televíznych obrazovkách a počítačových monitoroch úchvatné divadlo plné fantastických individuálnych výkonov a extrémneho nasadenia.

Bojovná a nesmierne rýchlo hrajúca FC Sevilla naozaj skvelým spôsobom podkurovala pomalšej zálohe Barcelony a následne preťažená obrana v častých podčísleniach robila chyby.

Prvý gól sme inkasovali paradoxne po chybnej rozohrávke neskoršieho hrdinu celého zápasu a bleskovom protiútoku súpera. Alba na svojej strane nemal šancu reagovať a jednoducho sa nestihol vrátiť. Dvaja stopéri proti štyrom rútiacim sa hráčom nemali vôbec žiadnu šancu.

Druhý sme inkasovali po pozičnej chybe po príliš dlhej zápasovej prestávke nastúpivšieho Umtitiho nestíhajúceho reagovať na ofsajdovú pascu, ku ktorej zavelil parťák z obrany a jej nepísaný šéf Piqué.

No a o tom, čo sa dialo počas neskutočného obratu, budem písať až pri hodnotení jedného špeciálneho hráča.


90min comjpeg

Messi, zdroj: 90min.com


Dnes budú všetky pozápasové fotografie venované len jednému jedinému hráčovi.

Bude to moja osobná pocta jeho fantastickému výkonu.

A poďakovanie za možnosť vôbec vidieť také niečo.  


marca comJPG

Messi, zdroj: marca.com

 

Ako teda na mňa zapôsobili naši hráči?

 

Ter Stegen: 7

V podstate nemal ani jeden poriadny zákrok a inkasoval dva góly. Čo sa dá robiť, to je niekedy údel brankárov veľkoklubu. Rozohrávka nohami tentokrát nebola úplne stopercentná a veru sa miestami ukázali aj chybičky a drobné nepresnosti.

 

Semedo: 6

Naša pravá strana dopredu nefungovala a ani dozadu to nebolo úplne to pravé orechové. Orechy tam síce boli, lenže akoby neolúpané. Hráč nestíhal a nepodal výkon, na aký som u neho zvyknutý. Po polčase išiel z môjho pohľadu správne na jeho miesto iný hráč.

 

Umtiti: 5

Jediným pozitívom jeho nasadenia do zápasu bola možnosť oddychu pre Lengleta. Na Big Samovi bolo veru vidieť jeho pridlhú pauzu zapríčenenú liečením-neliečením boľavého kolena. Nezohranosť pri druhom góle a tým pádom nezaklapnutej ofsajdovej pasci bola očividná.

Nevadí, vyhrali sme.

Vitaj späť.

 

Piqué: 8

Prečo som mal niekedy pocit, že je v obrane úplne sám? Bojoval na maxime možného, absolvoval obrovskú porciu súbojov vo vzduchu. Pri hre po zemi trpel trochu na svoju výšku a tým pádom prislúchajúcu menšiu obratnosť a v súbojoch s nízkymi a drobnými útočníkmi mal počas celého zápasu plné nohy práce. Pri neskorých návratoch pravého obrancu musel viackrát hasiť na poslednú chvíľu. Ale celkovo spoľahlivý a sústredený výkon.


Tottenham-vs-Barcelona-Express-Sport-brings-you-LIVE-Champions-League-coverage-from-Wembley-1026320jpg

Messi & Suárez, zdroj: 90min.com

 

Alba: 6

Nič moc. Zvykne predviesť zo svojho repertoáru oveľa lepšie kúsky. Nemyslím tentokrát tie občasné herecké, skôr tie futbalové. Nábehy síce občas predviedol, lenže nebolo to správne načasované a súper mal túto našu hernú alternatívu dostatočne prečítanú.

 

Roberto: 9

V druhom polčase začala naša pravá strana fungovať o triedu lepšie. Odchovanec podal výborný výkon, hoci podľa mňa je to stále rodený záložník. Vyvážal loptu rýchlejšie, ako v prvom polčase hrajúci kolega. Presne kombinoval a jeho podržanie lopty a následná prihrávka strieľajúcemu Aleňovi bola akciou skúseného hráča s obrovskou hernou inteligenciou.

Mimochodom, táto akcia celkom iste rozhodla o našom fantastickom víťazstve.

 

Busquets: 5

Po výbornom výkone na pôde Lyonu prišlo tak trochu vytriezvenie. Hráč nestíhal reagovať na príliš rýchlu hru súperovej zálohy. Návrat do obrany slabučký a tentokrát ani rozohrávka a previazanie obrany a útoku nefungovalo. Nepresvedčivé.

 

Rakitič: 9

Málo obľúbený hráč v tomto zápase hasil chyby svojich spoluhráčov a bol jednoducho všade. Neskutočne bojoval a výborným výkonom sa jediný z našej prvopolčasovej zálohy vyrovnal súperovi. Prevzal na seba aj vyvážanie lopty a zrýchlenie hry po zisku. Drvivú väčšinu osobných súbojov s prevahou vyhral. Prihrávka na Messiho neskutočný prvý gól bola lahôdkou.


0_FBL-ESP-LIGA-SEVILLA-BARCELONAjpg

Messi, zdroj: mirror.com

 

Vidal: 5

Slabšie výkony bojovníka pokračujú a po vyliečení sa Arthura bude pre neho zrejme kvôli aktuálnej forme cesta do prípadnej základnej zostavy ťažká. Časté technické nedostatky pri spracovaní lopty a nepresné prihrávky aj na krátku vzdialenosť ukázali nedobrý stav hráča. Bojovnosť to tentokrát nazachránila.

 

Coutinho: 6

Bije sa s neformou a snaží sa to prelomiť. A nejde to a nejde. Ani tentokrát to nebolo gala predstavenie. Občas sa mu už podarilo podržať loptu a presne na krátko kombinovať, ale veľ takých momentov skončilo aj stratou lopty.

Prelomí to?

 

Aleňa: 7

Mladé chlapča z našej akadémie okamžite po príchode na ihrisku rozhýbal našu staticky hrajúcu záložnú formáciu. Technicky výborne pripravený hráč dokonca pripravil svojou aktivitou aj tretí gól pre Messiho.

 

Dembélé: 7

Rýchlosť bola aj tentokrát hlavnou devízou nášho blesku. Zasekol si viac krát súperovho obrancu a zrýchlením sa ho elegantne zbavil. Po jednom z únikov sa mala po faule na neho celkom určite kopať penalta. Narastajúcu formu ukázal a teším sa na jeho predstavenia proti RM v nasledujúcom týždni.

 

Suárez: 2

Kristepane, to nemôžem. Dať dva takému hráčovi, ako je tento náš hrotový útočník? A to som mu ešte jeden bod v hodnotení pridal za premenenú šancu po geniálnej prihrávke najlepšieho svetového futbalistu. Slabučké. Len behať je málo. 


mini_2019-02-23-SEVILLA-BARCELONA-53JPG

Messi, zdroj: fcbarcelona.com

 

Messi: 10 + 10

Čo sa dá napísať po takomto výkone?

Gól ľavou nohou z voleja.

Gól pravou nohou do opačného rohu.

Gól po technickom zakončení ponad brankára.

Prihrávka na štvrtý gól priamo z voleja.

Nezastaviteľný dribling.

Messi porazil súpera úplne sám.

Je možné, že počul, či čítal predzápasové vyjadrenie domáceho trénera?

"Len jeden hráč vám však zápas nevyhrá, dokonca ani Messi."

Odpoveď na ihrisku bola excelentná, famózna a jednoducho neuveriteľná.


Jednoducho Messi...


ghanasoccernet comjpg

Messi, zdroj: ghannasoccernet.com

 

Valverde: 10

Reakcia trénera po slabšom prvom polčase bola excelentná. Vymenil málo dôrazného Semeda za Roberta a namiesto strateného Vidala poslal do stretnutia Dembélého.

Aj jeden a aj druhý hráč pomohol kvalitným výkonom k otočeniu vývoja. Rozhodol Messi, samozrejme. Lenže lišiak na našej lavičke mu do duhého polčasu poslal oproti tomu prvému lepších spoluhráčov.

Bravó, tréner, za prečítanie hry.

 

Priemerná známka tímu: 7

 

FCB TOP LINE:

Messi + Rakitič + Roberto


FCB légia skazy:

Suárez


Hodnotenie zápasu: 9

Výborné!!!

Obaja súperi sa striedali v dominancii a pozorovanie bleskových výborne zvládnutých protiútokov domácich v prvom polčase obmenené v druhej polovici sólovým vystúpením génia futbalu ma bavilo. Perfektné zakončenie príjemnej soboty.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne.

Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?Peter Maďar

megabarca.sk