FC Sevilla - FC Barcelona

hodnotenie hráčov

zdroj: twitter-fc barcelona.com

ter Stegen: 10

Nula na konte inkasovaných gólov je celkom určite jeho zásluha. Raz mu síce na bránkovej čiare pomohli kolegovia z obrany, ale po zakončení v zápase vynikajúceho Rakitiča vytiahol náš brankár skvostný reflexívny zákrok. Slušne pracoval aj pri rozohrávke, niekoľkokrát vyšiel dokonca z bránkovej čiary na centre a boxoval ich do bezpečia. Líder, spoľahlivý a pokojný.


Baldé: 6

Na jeho pohyb sa dobre pozeralo, pôsobil (a určite aj je) nesmierne atleticky. Rýchlosť ukázal tiež. Horšie to v tomto zápase bolo s ponukovou činnosťou a s kombináciou ako takou. V niektorých momentoch hral tak trochu alibisticky, čo ale mohlo súvisieť aj s taktickými pokynmi.


Araújo: 7

Dôraz a energia mu iste nechýbali. Na poste stopéra hral určite lepšie, ako naposledy na pravej strane obrannej štvorice. Rozohrávka mu príliš nevychádzala, mám silný pocit, že percento nepresných prihrávok bolo vyššie ako percento tých presných. Vpredu sa do zakončenia pri vysokom počte štandardných situácií nedostal. Škoda.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Koundé: 9

Skvelý. Rýchly ako blesk, kombinačne neuveriteľne zdatný. Vzadu s istotou. Prienikové prihrávky rozdával ako klasická desiatka. To mu prinieslo dve fantastické asistencie a vysokú známku v našom hodnotení. Naozaj vynikajúci výkon.


García: 9

Hral vo veľkej forme a pohode. Dôrazný v obrannej činnosti a tentokrát aj v tej útočnej. Dočkal sa odmeny v podobe streleného gólu. Výborná rozohrávka, slušné otáčanie hry. Okrem drobného zaváhania v úvode stretnutia si postrážil obrannú líniu, ktorej podľa videného momentálne šéfuje práve on.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Gavi: 10

To bol pre mňa osobne najlepší hráč zápasu. Mám rád takéto typy. Pohral sa s loptou, ukázal techniku. Ale najviac ho zdobilo neuveriteľné nasadenie. Obrovské kvantum práce pri napádaní protivníka. Zisk nesmierne vysokého počtu lôpt priamo v súbojoch. Dôrazom absolútne dominoval. Nabehal ťažké kilometre. Bol jednoducho skvelý.


Pedri: 7

Bol tak trochu v tieni Gaviho. Napriek tomu ukázal obrovský akčný rádius, presnú kombináciu, dôraz v osobných súbojoch. Chýbali presné kľúčové prihrávky a nábeh do zakončenia. Mal skôr defenzívnejšie úlohy?


Busquets: 6

Mozog mužstva bol v niektorých momentoch zápasu úplne vypojený z hry. Nevyhovuje mu hra plná chaosu a prekopávania záložnej formácie. Pracoval s priestorom a dokázal si poradiť aj v súbojoch, ale k lopte sa nedostal tak často, ako je zvyknutý. Ukázal sa reakčný hendikep a absencia rýchlosti. Súper kapitána dokázal eliminovať. Slabší výkon.


Lewa: 9

Fantastický spracovaním a pohotovým zakončením definitívne priniesol pokoj do našej hry. Znovu splnil svoju úlohu strelca. Znovu bojoval pri atakovaní. Dirigoval spoluhráčov pri útočení a miestami bolo vidieť snahu aj o defenzívnu prácu, prevažne pri štandardných situáciách domácich. Najviac ma ale dostal jeho šprint na konci prvej polovice zápasu, keď cez celé ihrisko dokázal držať krok s Dembélé.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

Raphinha: 9

Klasické krídlo číslo jedna. Lietal po čiare, ukazoval sa do kombinácie, robil poriadny vietor domácej obrane. Odvážny, drzý, bojovný. Neoddychoval ani chvíľu, neustále v pohybe. Strelil gól vďaka výbornej reakcii a pozornému sledovaniu hry.


Dembélé: 8

Bez gólu, bez asistencie, so sebeckým neprihraním… A napriek tomu vynikajúci. Stála hrozba pre hostiteľov, nesmierne množstvo potiahnutí útokov, skvelý návrat do defenzívy. Zápas si užíval a známku mu znižuje len slabá efektivita a spomínaný moment pri brejku s Lewom.striedajúci hráči


de Jong: 7

Nastúpil do zápasu veľmi dobre a okamžite priniesol do stredu pokoj a novú energiu. Podržal loptu, vyviezol ju, vybojoval. Slušné.


Fati: 1

Miláčik, takto by to nešlo. Komótny pohyb, nulová snaha. Lopta sa odrážala niekam úplne mimo. Slabučké, nepresné, nedôstojné. Namiesto sršňa prišiel na plochu Melolontha hippocastani.


Roberto: 7

Pohyblivý a presný v kombinácii. Priniesol potrebný pokoj a energiu. Začiatok sezóny ho zastihol vo veľmi dobrej forme a ukázal to aj v tomto zápase.


Alba: 5

Veľa toho neurobil ani dopredu a ani dozadu. Chýbala presnejšia kombinácia, častejšie nábehy a absolútne absentovali povestné centre. Slabší priemer.


Ferran: 2

Trápenie od nástupu na plochu po posledný hvizd rozhodcu. O niečo lepší v porovnaní s Fatim, ale len v kvalite pohybu. Inak rovnako slabé v práci s loptou.

zdroj: twitter-fc barcelona.com

tréner


Xavi: 9

Slabší vstup do zápasu bol spôsobený obrovským nasadením domácich. Naša taktika s hrou po krídlach priniesla niekoľko gólových šancí a aj niekoľko gólov. Hru tvorili namiesto hráčov zálohy hlavne krídla. Na našich hostiteľov to platilo. Obetovali sme držanie lopty a práve to nám prinieslo priamočiarosť a kolmosť. Takže v konečnom súčte správne rozhodnutie. Nesprávnym sa ale, samozrejme až po zápase, ukázalo nasadenie dvojice Ferran a Fati, ktorá podala katastrofálne výkony.


Priemerná známka: 7,12


FC BARCELONA TOP: ter Stegen + Gavi

FC BARCELONA TROP: Fati + Ferran


Peter Maďar

megabarca.sk