FC Sevilla vs. FC Barcelona

maxresdefaultjpg

zdroj: youtube.com

Prekvapivo príjemný prvý polčas ma, čo sa týka hry v strede poľa, vyslovene nadchol. Vynikajúca obranná štvorica totálne zatvorila priestor a hrajúc extrémne vysoko nedovolila domácim vôbec nič okrem jednej strely po odvrátenom rohovom kope. Bola nebezpečná, ale bola jediná a brankár mal jej smer a rýchlosť určite pod kontrolou. Rovnako skvele zahrala záloha na čele s vynikajúcim Busquetsom a neúnavne pracujúcou dvojicou RakitičVidal. Rýchla výmena lopty, trojuholník za trojuholníkom, dynamický vírivý pohyb bez zastavenia, perfektná ponuková činnosť. Okamžité napádanie po strate lopty priklincovalo hráčov tretieho tímu tabuľky pred vlastné pokutové územie. Rozdiel v kvalite výkonu bol obrovský a Barca mala neuveriteľne navrch. Lenže, a to rozhodlo o osude zápasu, zlyhala inokedy najsilnejšia zbraň nášho tímu. Útok. Trojica si nedokázala nájsť voľný priestor a dostatok príležitostí k zakončeniu. Nič okrem priamych kopov Messiho neprešlo k sústredenému českému brankárovi Vaclíkovi. Ten pozbieral centre po nápaditých krídelných prienikoch Semeda a Albu, či po rohových kopoch. To bol polčas prvý končiaci v mojom očakávaní, že v tom druhom strelíme odovzdanému súperovi 3 góly a pôjdeme spokojne spať.

thehindujpg

zdroj: thehindu.com

Prišlo, samozrejme, vytriezvenie. Z nepochopiteľných dôvodov (alebo pochopiteľných?) sme prestali behať s pocitom vlastnej výnimočnosti a viery v slabého súpera. Uspokojenie? Alebo nedostatok kondície? Alebo? Druhý polčas bol v úvode v náznaku pozviechania sa súpera, to ale netrvalo dlho. Potom aj domáci úplne odišli fyzicky a ja som čakal na dorazenie ich snaženia gólom.

Pretože v čase od 60 do 80 minúty sa hráči v bielych dresoch po ihrisku vyslovene motali a vyzerali ako medvede pasúce sa v záhrade na na zem spadnutom a dostatočne skvasenom ovocí. Pobiehali v chaose a bez síl pôsobiac dostatočne opito. Je pravdepodobné, že sa v tom čase výparov nadýchali aj naši hráči a prispôsobili sa. Chôdza namiesto behu, otáčanie sa s loptou a tým ďalšie spomaľovanie hry.

Nuž, šanca prišla. Presne tá, ktorá mala rozhodnúť. Lenže počas celého zápasu tragicky pôsobiaci Suárez z dokonalej pozície tesne prestrelil. Potom už nastalo len nervózne čakanie na koniec narušené slabým zakončením domáceho Regullióna zrejme prekvapeného zo stopercentnej šance.

Budem kritický, samozrejme z môjho subjektívneho pohľadu, ku trénerovi a jeho reakcii na vývoj zápasu. Po druhopolčasovom spomalení hry sa doslova žiadala výmena neviditeľného Braithwaita za Fatiho schopného hru zrýchliť. Žiadala sa výmena neviditeľného Suáreza kaziaceho prihrávky a kombináciu a slabo sa pohybujúceho za Griezmanna s iným typom pohybu a zakončenia. Výmena v zálohe prišla rovnako neskoro, Vidal s Rakitičom napriek výborným výkonom začali „vynechávať“ a príchod konštruktívnejšieho a drzejšieho Puiga mal prísť skôr.

Zhrniem: Brankár skvelý. Obrana skvelá. Záloha skvelá. Úrok slabučký. Včerajšia Sevilla bola úplne v pohode zdolateľná a doteraz nechápem, prečo si odtiaľ neodnášame tri body. Sme na tom až tak zle?

Ligu už nemáme vo svojich rukách. Jedine, že by nám opäť pomôže Real stratou na Anoete. Pomôže?

Priebeh zápasu:

11´ Arturo Vidal fauloval vedľa svojho pokutového územia Munira a Sevilla získala priamy kop. Centrovaná lopta prepadla a Jules Koundé len tesne minul priestor troch žrdí. Prvá veľká šanca stretnutia.

21´ Lionel Messi poslal z priameho kopu skvelé zakončenie. Ponad múr mieril k žrdi, ale toto domáci čakali, a tak sa do tohto priestoru postavil Jules Koundé a odhlavičkoval preč.

24´ Lionel Messi znova prekvapil a poslal prudký pokus k bližšej žrdi. Na to Tomáš Vaclík ako keby čakal a zasiahol.

25´ Ivan Rakitić strieľal z prvej spred šestnástky Sevilly. Poslal tvrdý pokus po trávniku, našiel bočnú sieť Vaclíkovej bránky.

27´ Žltú kartu dostáva Sergio Reguilón (FC Sevilla).

39´ Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).

45+3´ Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).Žltú kartu dostáva Fernando (FC Sevilla).

56´ Gerard Piqué sa postavil k malému vápnu, pretože Lucas Ocampos poslal prudkú loptu pred bránku. Španielsky obranca nakoniec nedokázal zakročiť, Marc-André ter Stegen reflexívne zasiahol na čiare.

57´ Marc-André ter Stegen bol znova v akcii. Tentoraz obdržal pas na ľavé krídlo Munir a vyslal prudký pokus smerom pod brvno. Nemecký brankár opäť skvele zareagoval.

62´ Žltú kartu dostáva Éver Banega (FC Sevilla).

73´ Lionel Messi poslal parádnu technickú strelu. Tá išla na brvno, brankár Tomáš Vaclík končekmi prstov loptu poslal na rohový kop.

76´ Luis Suárez si skvele zbehol pred malé vápno na Semedovu prihrávku do šestnástky. Zakončoval spred Vaclíka, v poslednej chvíli padol do strely Jules Koundé.

81´ Lionel Messi poslal prudký strieľaný center do pokutového územia, lopta len tesne minula vzdialenejšiu žrď bránky Vaclíka.

88´ Luis Suárez mal na kopačke rozhodnutie. Po centri zľava ho našla lopta úplne voľného pred malým vápnom, z prvej nasmeroval loptu len tesne nad tri žrde.

90+1´ Center z ľavého krídla išiel na hranicu malého vápna, odkiaľ Júsuf Nasjrí sklepol loptu pred seba a Sergio Reguilón bol sám vo veľkej šanci. Loptu ale netrafil vôbec dobre, priamo na miesto, kde stál Marc-André ter Stegen.

FC Sevilla - Julen Lopetegui

"Aj v tomto, aj v predchádzajúcom zápase sme chceli získať 3 body. Hrali sme čoraz lepšie a chýbal nám len väčší pokoj a lepšie rozhodnutia. Mužstvo bolo v defenzíve veľmi disciplinované, nespomínam si, aby Barcelona mala nejakú šancu. V druhom polčase sme boli lepší a vzhľadom na šance sme boli lepší v celom zápase. Je potrebné vedieť si poradiť so situáciami, do ktorých Barcelona zatlačí svojho súpera. V prvom polčase sme neboli schopní súperovi ublížiť, ale v druhom polčase sme mali dosť dobré šance, aby sme misky váh naklonili na našu stranu. Tak ako som povedal, nespomínam si, aby Barcelona mala nejakú šancu."

1199725590jpg0jpg

zdroj: fcbarcelona.com

FC BARCELONA – Quique Setién

"Už predtým sme vedeli, že vyhrať všetky zápasy bude nesmierne ťažké, bolo to prakticky nemožné. Nie som spokojný, že sme získali len jeden bod, ale je to menšie zlo. Teraz je realita taká, že nezávisíme od seba, ale to sa zmení. Som spokojný s tým, čo dnes hráči ukázali."

zdroj: as.com, sport.sk, laliga.com