Ani raz počas zápasu som nezapochyboval o výsledku.

Ani raz počas zápasu som sa nenudil.

A ani raz počas zápasu som nevidel v našom tíme hlavy dole.

Naopak, hlavy boli hore.

Hráči jazdili ako za Guardiolovej éry. Tak isto ako za Guardiolovej éry si prihrávali. Behali a atakovali. Fantasticky držali línie blízko seba. Presne pracovali s priestorom rozťahujúc ihrisko pri útočení a zatvárajúc ho pri návrate do obrany.

Som spokojný. Tak, ako som spokojný nebol dlho.

Pre mňa bol tento zápas najlepším za posledné obdobie, najlepšie za trénerského vedenia Ronaldom Koemanom. Ten dokázal prekvapiť súpera, fanúšikov, divákov. Také rozostavenie sa ukázalo správnou voľbou. Absolútne tým eliminoval snahy domácich o hru po stranách. Naši krajní obrancovia pôsobili vďaka trojici stopérov oveľa vyššie a nedovolili sa súperovi rozbehnúť.

Súper nemal priestor na kombináciu.

Nemal čas na presnú rozohrávku.

Naši boli všade a aj keď za tento výkon dám komplet celému mužstvu plný počet bodov, potiahli hlavne odpisovaní (občas aj mnou) starí psy.

Piqué si fantasticky postrážil a podirigoval obrannú činnosť.

V zálohe dominoval ako za najlepších čias dokonale hrajúci Busquets.

A vpredu rozdával radosť a prihrávky znovuzrodený Messi.

Na záver s obrovskou radosťou musím konštatovať, že to bol jeden tímový výkon bez akéhokoľvek slabého ohnivka. Proti silnému súperovi. Na jeho pôde.

Áno, toto je Barça!!!

3HSY2cm2jpeg

Priebeh zápasu:

29´ Barcelona dala gól! Hostia otvárajú skóre! Messi vysunul krásnou kolmicou na ľavú stranu šestnástky za obranu Sevilly OUSMANEHO DEMBÈLÉHO, ktorý loptu strelou z prvej po zemi poslal pomedzi nohy vybiehajúceho brankára Bunúa do siete.

31´ Prvú žltú kartu zápasu dostáva za nedovolený zákrok na Frenkieho de Jonga Fernando (FC Sevilla).

38´ Žltú kartu dostáva za zásah rukou do tváre Messiho Diego Carlos (FC Sevilla). Barcelona bude mať k dispozícii priamy kop z pravej strany útočnej polovice.

42´ Žltú kartu za zásah do nohy Koundého zozadu dostáva Lionel Messi (FC Barcelona).

44´ Žltú kartu dostáva za protesty proti verdiktu hlavného rozhodcu pri Messiho faule tréner Julen Lopetegui (FC Sevilla).

45´ Hra sa v závere prvého polčasu poriadne pritvrdila. Žltú kartu za protesty proti odpískanému faulu v strede poľa dostáva Sergio Escudero (FC Sevilla).

46´ Žltú kartu hneď po svojom príchode dostáva za podrazenie Pedriho v strede poľa ostrým sklzom Karim Rekik (FC Sevilla).

52´ Dembèlé vysunul kolmicou na pravú stranu šestnástky za obranu Sevilly Frenkieho de Jonga, ktorého prihrávku pred domácu bránu nedokázal v sklze zasiahnuť Alba.

59´ Albovu prihrávku z ľavej strany šestnástky nasmeroval Dembèlé do obrancu Sevilly, od ktorého sa lopta odrazila doprava priamo pred dobiehajúceho Desta. Ten tvrdou strelou trafil trafil spojnicu brány domáceho tímu.

60´ Dembèlé dostal výbornú prihrávku na pravé krídlo za obranu Barcelony a potiahol si loptu do šestnástky. V nej si zasekol Koundého a prihrávkou do druhej vlny posunul hrací predmet na dobiehajúceho Messiho, ktorý z prvej prestrelil Bunúovu bránu.

82´ Žltú kartu za zdržiavanie hry pomalým odchodom z trávnika pri svojom striedaní dostáva Ousmane Dembèlé (FC Barcelona).

85´ Barcelona dala gól! Hostia po krásnom prieniku Messiho odskakujú do dvojgólového náskoku! LIONEL MESSI si narazil loptu s Koroumom pred šestnástkou Sevilly a rozbehol sa s ňou do pokutového územia. Pri svojom prieniku obišiel Fernanda, so šťastím i brankára Bunúa a loptu nakoniec v sklze dorazil tesne pred Navasom, ktorý chcel zakončenie zablokovať, do siete.

88´ Žltú kartu za držanie Messiho za dres dostáva Joan Jordán (FC Sevilla).

zdroj: sevillafc.com

"Hodnotenie nie je pozitívne. Keď sa nepodarí vyhrať, nemôže sa to stať takto. Nemôžeme byť spokojní. Nezahrali sme dobre, súper nás prevýšil. Tak ako po víťazstve, aj teraz musíme napredovať a myslieť na nasledujúci zápas, ktorý bude dôležitý, krásny a radostný. Bol tam niekoľkokrát moment, kedy sme sa mohli dostať na polovicu súpera, ale chýbala nám presnosť, aby sme sa dostali do pokutového územia. Pri výmene pozícii sme museli trochu riskovať a súper má skvelé schopnosti, strelil nám druhý gól. Prvý polčas bol možno rozhodujúci, Barcelona strelila gól z prvej dobrej príležitosti, čo nám sťažilo odpoveď. Barcelona bola oveľa lepšia, taká je pravda. Musíme na to zabudnúť, oddýchnuť si a pripraviť sa na nasledujúci zápas. Barcelona takto zahrala už proti Realu Valladolid či Eibaru. Naša odpoveď nebola adekvátna."

FC BARCELONA – Ronald Koeman

sportsmolejpg

zdroj: sportsmole.com

"V posledných 2-3 mesiacoch sme na dobrej ceste, ale strácali sme body v takých zápasoch ako s Cádizom. To sa môže stať. Dnes mužstvo ukázalo, že žije a to je veľmi dôležité. Som veľmi hrdý, najmä na fyzickú formu. Mužstvo je veľmi silné, mohli sme hrať veľmi pokojne ako bez lopty, tak aj s loptou. Seville sme neumožnili pokojne operovať s loptou. Ousmane hral vpredu, dostával prihrávky od Lea a iných záložníkov. Prvý gól sme strelili tak ako sme chceli. Pre mňa bolo kľúčové, aby sme Seville nedovolili hrať. Hrali sme na vysoký presing a boli sme agresívni. Bol to veľmi kompletný zápas. Sevilla je ťažký súper, ale ani nás nie je ľahké poraziť. Zdôrazňujem, že dnes sme hrali veľmi dobre, ale každý zápas je iný. V stredu to bude iné, aj keď hráme proti rovnakému súperovi. Áno, uvidíme, aké to bude. Dnes sme striedali z dôvodu zranení. V stredu to bude iný zápas. Sevilla preanalyzuje dnešný zápas, pripraví sa, ale my to urobíme tiež. Mužstvo však ukazuje ambície. Musíme opätovne odohrať kompletný zápas a myslím si, že máme šancu. Rozhodli sme sa zmeniť systém, aby sme sa jednoduchšie dostali pred bránku Seville. Dembélé hral vpredu a po Messiho boku sme potrebovali niekoho rýchlejšieho ako Griezmann. Pre neho to nie je trest, jednoducho sme zmenili systém pre dobro tímu. Stredajšiemu zápasu nechcem pripisovať väčší význam. Aj dnešný zápas bol dôležitý. Barcelona musí byť vysoko. Boli to tri dôležité body. V stredu je ďalšia šanca v inej súťaži. Pokúsime sa zostať v hre čo najdlhšie na všetkých frontoch. Bol to kompletný zápas proti silnému súperovi. Dominovali sme v hre s loptou, v pozičnej hre, pomedzi líniami. Ousmane zahral vpredu. Bol to náš najkompletnejší zápas pokiaľ ide o hru bez lopty. Čo sa týka zranení, musíme počkať, či títo hráči budú môcť v stredu zahrať. Dnes sme zaviedli zmeny a mužstvo fungovalo, takže to nezávisí od konkrétneho hráča. Najdôležitejšia bola ambícia mužstva. Bojovali sme, vyvíja tlak, naozaj sme hrali dobre s loptou na nohe, ale podľa mňa bola kľúčom k víťazstvu naša mentalita počas 95. minút."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com