Ferencváros Budapest vs. FC Barcelona

hodnotenie zápasu


SXqnzLxdFK4jpg

zdroj: btsport.com


Začnem svoje hodnotenie v kontinuálnom duchu s tými poslednými. Bolo to skvelé, zaujímavé a zábavné. Tentokrát si našu slušnú formu a výbornú hernú fazónu vyskúšal na vlastnej koži a na vlastnom ihrisku najlepší (historicky a aj aktuálne) a najslávnejší maďarský klub.

A bolo to pre neho kruté poučenie, pretože hoci sa jedna – dve šance v jeho prospech v priebehu stretnutia ukázali, neprinieslo mu to vôbec nič. Naopak, zápas pre domácich poslúžil zrejme len (bez akéhokoľvek podceňovania a výsmechu) výborný tréning a skúsenosť. Ťažko mohli niečo urobiť inak, kolotoč, na ktorom ich hlavne v prvom polčase vozil náš tím, by zastaviť nedokázali.

Neustály tlak na rozohrávku, okamžité pristupovanie k súperovi počas spracovania prihrávky a hneď potom okamžitý návrat do pozície.

Prvý polčas bol v podstate dokonalý a je mi jedno, aký súper stál na druhej strane. Dokázali sme absolútne dominovať. Kombinácie na malom priestore, dynamický pohyb – skutočne dynamický, dostatočné množstvo kolmých lôpt, nábehy do voľných priestorov a vysoká efektivita. Radosť pozerať, radosť fandiť. Bez hluchých okamihov, bez spomaľovania, bez alibizmu. Naša ľavá strana si robila presne to, čo si robiť zaumienila.

Dvojica Alba – Dembélé trhala domácich na maličké kúsočky. Tí neboli ani na tretí, štvrtý, či piaty krát schopní zachytiť bleskové narazenie si lopty a okamžitý nábeh za obranu. Dembélé tancoval, koncertoval, vozil loptu, prihrával. Bol skvelý a takto som ho ešte nikdy hrať nevidel. Ladnosť a ľahkosť v jeho prejave, viditeľne zvýšené sebavedomie a z toho vyplývajúca drzosť. Ukázal, čoho a ako je schopný. Niekto v nejakom komentári na niektorom z webov napísal, že Dembélé bol taký rýchly, ža aj rýchli hráči pri ňom vyzerajú ako pomalí. Súhlasím. Výborný a pokoj prinášajúci bol prekvapivo Pjanić. Podržal loptu na presne potrebný čas, potom okamžite hľadal pestrou škálou rôznych typov prihrávok spoluhráčov. Krátka prihrávka s okamžitou ponukou na kombináciu, dlhé prekvapivé lopty za obranu, výborné prenášanie hry do strán. Presvedčivý.

Napriek kope chýb a nesprávnych riešení (vek a nervozita a tlak samého na seba?) ukázal dobré veci Trincão. Okrem finálnej fázy, zbrklej a nepokojnej, dokázal byť v zápase dostatočne angažovaný. Ak zlepší prácu v pokutovom území a jeho bezprostrednom okolí, bude skvelou posilou.

Opäť ma potešil Griezmann dostávajúci sa do veľkej pohody. Extrémne dobre pracoval s priestorom. Vykrýval ho a po zisku lopty sa okamžite snažil uvoľniť na prihrávku. Previazanie hry bolo z jeho strany ukážkové. Gól bol, samozrejme, povestnou čerešničkou na torte.

Drobným negatívom bolo mierne zbrzdenie výkonu v polčase druhom, ktorý nemal parametre prvej časti a výkon ako keby do tímu nepatriaceho kapitána Busquetsa. Mrzí ma to, ale pôsobil v našej hre ako cudzí prvok.

Zhrniem: zápas sa mi páčil, výkon ma očaril napriek súperovi zjavne rešpektujúcemu realitu. No a výsledok presne vyjadril dianie na hracej ploche. Teším sa z posledných zápasov, všetko si pomaličky sadá na svoje miesto. Hráme dobre, máme výsledky. Na konci kalendárneho roka budeme po sérii kvalitných výkonov v tabuľke veľmi vysoko.

Stavíš sa so mnou?


diarioasjpg
zdroj: diarioas.com


Priebeh zápasu:


14´ Barcelona dala gól! Gól strelil ANTOINE GRIEZMANN. Ten si nabehol na center od Albu a nádhernou pätičkou otvára stav dnešného zápasu.

20´ Barcelona dala gól! Gól strelil MARTIN BRAITHWAITE. Akcia Barcelony opäť išla po ľavom krídle. Tentokrát bol v pozícii asistujúceho Dembélé, ktorý našiel Braithwaita, ktorý v šmýkačke dorazil loptu do bránky.

27´ Bola nariadená penalta v prospech hosťujúceho tímu.

28´ Žltú kartu dostáva Dávid Sigér (Ferencvároš Budapešť).

28´ Bola nariadená penalta vBarcelona dala gól! Autorom gólu z pokutového kopu je OUSMANE DEMBÈLÉ, ktorý svoju šancu bez problémov premenil.

30´ Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

53´ Žltú kartu dostáva Antoine Griezmann (FC Barcelona).

68´ Dembélé mohol navýšiť náskok svojho tímu, ale to by musel mieriť o niečo presnejšie.

70´ Žltú kartu dostáva Trincão (FC Barcelona).


Zostavy:


fradipng

bcnpng


nahrpng


trepng


Prehľad:


prepng


Návšteva:

0



Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


statspng



Vyjadrenie trénera:


FC BARCELONA – Ronald Koeman


indozonejpg

zdroj: indozone.com


„V prvom polčase sme zahrali dosť dobre, dali sme tri góly a mali ešte niekoľko šancí. V tom momente sme hrali efektívne, hrali sme dostatočne diagonálne a do pokutového územia si nabiahalo dostatok hráčov. Naviac sme na obrancov súpera vytvárali tlak. Zápas bol pod našou kontrolou. V porovnaní so začiatkom sezóny sme efektívnejší, v útoku panuje veľká konkurencia. Čo saka obrany, tam je ešte niekoľko vecí, na ktorých musíme zapracovať. V každom prípade sme na dobrej ceste a chceme na nej zostať aj v nasledujúcich zápasoch. Ak vyhráme nad Juventusom, budeme m 18 bodov, to by bolo veľmi dobré. Musíme v každom zápase ukázať, že máme hlad po víťazstvách. V Lige Majstrov to robíme, viď dnešok.“



Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?



Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com