Getafe CF vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov


theindianexpressjpg

zdroj: theindianexpress.com

 

Základná zostava:

 

Neto: 7

To lepšie v rámci nášho mužstva. Pomerne sústredený, presná rozohrávka aj pod tlakom. Na penaltu nemal nárok, inak toho priamo medzi tyče veľa neprešlo. Stiahol nejaké centre po rohových kopoch, či štandardných situáciách.  

 

Roberto: 6

Veľmi priemerné. Snaha smerom dozadu občas bola márna, pri protiútokoch súpera po jeho strane mal problém s rýchlosťou. Dopredu nevymyslel vôbec nič.

 

Piqué: 8

Maximálna snaha. Všetko vo vzduchu vyhral, po zemi si poradil v drvivej väčšine prípadov, len raz prepadol a nechal sa vytiahnuť príliš vysoko. Lenže na bránenie bol v podstate úplne sám. Ani dvaja hráči na pozícii defenzívnych záložníkov a ani kolega na stopérskom poste mu príliš nepomohli pri častých nábehoch súperových záložníkov z druhej línie. Snažil sa burcovať tím a dvíhať morálku, možno tento odchovanec by mal byť kapitánom.

 

Lenglet: 6

Hráč mal problém pri protiútokoch, keď prekvapivo robil aj pozičné chyby. Obratnosťou a rýchlosťou rovnako zaostal za očakávaniami. Neukázal nič ani v súperovom pokutovom území, nepresne rozohrával. Slabé.

 

Dest: 8

Na debut v základnej zostave sa sústredil a dal si záležať na každom okamihu. Ukázal slušnú dynamiku, výbornú techniku a nasadenie. Nebezpečný bol smerom dopredu. Nádejné.


espnjpg

zdroj: espn.com


De Jong: 6

Pôsobil malátne a unavene. Strácal lopty a nedarilo sa mu ich vyvážať. Do súbojov prichádzal neskoro a to prinášalo súperovi výhodu štandardných situácií, vrátane tej rozhodujúcej. Aj keď trochu nešťastne, predsa len fauloval a o pokutovom kope nemôže byť žiadna pochybnosť.

 

Busquets: 7

Do polovice druhého polčasu veľmi slušný výkon. Potom úplne odišiel a v priestore nebezpečnom pre našu bránu sa len tak ponevieral. Súper mal otvorenú diaľnicu a len vďaka šťastiu sme neprehrali o dva-tri góly. Napriek tomu jeden z lepších hráčov v našom drese.  

 

Pedri: 8

Mladícka drzosť podporená nespornou kvalitou sa ukázala v celkom slušnom predstavení. Dobrý pohyb a bojovnosť. Snaha o kolmú hru. Skvelá prihrávka nabiehajúcemu spoluhráčovi do absolútne čistej gólovej šance. Ten nepochopiteľne prestrelil. Škoda, výkon by dostal ešte vyššie hodnotenie a aj hráča by asistencia určite potešila.


fcbarcelona comjpeg

 zdroj: fcbarcelona.com


Griezmann: 4

Takú šancu v takomto zápase musí hráč jeho mena a jeho kvalít jednoducho premeniť. Zápas by sa vyvíjal úplne inak a boli by sme to my, kto by mal otvorenú cestu do brejkových situácií. Ale lopta letela na tribúnu a hráč pokračuje vo svojom trápení. A aj v trápení fanúšikov...


Dembélé: 6

Dribluje skvele, dokáže prejsť cez troch protihráčov bez problému. A potom ako baran narazí do štvrtého. Prečo neprihrá skôr? Prečo si to lepšie nenačasuje? Ujdem trom a narazím si so spoluhráčom. Veď je to snáď pomerne jednoduché, nie? Veľká snaha, ale rovnako veľké aj taktické nedostatky. Pripadá mi miestami ako Forrest Gump po legendárnom pokyne, aby bežal a bežal. Je rozdielovým hráčom, ale teraz to neukázal.

 

Messi: 5

Nič. Jeden nábeh do typickej pozície a strela do tyče. Okrem toho slabučké a na hráča jeho povesti asi až trápne. Musí to už cítiť aj on. Bol najlepším hráčom v histórii futbalu, o inom ma nikto nepresvedčí. Také veci, ako on predvádzal toľké roky, nepredvádzal nik iný. Ale už je to preč. Musí hrať menej zápasov, alebo len úseky zápasov. V sobotu večer spomaľoval hru, nevedel si nájsť svoje miesto. Málo zakončoval a vôbec nebehal. Mrzí ma takáto kritika, ale takto to z môjho pohľadu bolo. Hlava dole nesvedčí o vodcovských schopnostiach. Neburcuje, nebojuje, nestrhne spoluhráčov. Leo, bolo to slabé.  


eurosportjpgzdroj: eurosport.com


Striedajúci hráči:

 

Coutinho: 6

Zapadol do priemeru, nepredviedol nič. Určite sa pohyboval lepšie ako v minulosti, ale očakávanú zmenu do zápasu nepriniesol.

 

Fati: 7

Snahu mu uprieť nemožno, ale proti hráčovi s dovolením beztrestne faulovať od hlavného rozhodcu sa presadiť nedokázal. Zákrok na neho v pokutovom území by sa asi v prípade určitého uhla pohľadu mohol pískať ako nedovolený.  

 

Trincão: -

Krátky čas na hodnotenie.

 

Puig: -

Krátky čas na hodnotenie.

 

Brathwaite: -

Krátky čas na hodnotenie. Jeden pokus o uvoľnenie bol ale úspešný a nebezpečný. Na Ligu Majstrov by som ho do základu v pohode vyskúšal.

 

Tréner:

Koeman: 7

Iné asi urobiť nemohol. Základná zostava v očakávaní náročného programu a po náročnom programe prešla rozumnou rotáciou. Striedania prišli včas a boli jednoznačne zamerané na útok a na zvrátenie stavu. Nevyšlo to. Som zvedavý na zostavu proti Fradi a následne proti Realu. Veľmi zvedavý.

 

Priemerná známka tímu: 6,5

 

FCB TOP LINE: Pigué + Pedri + Dest

FCB légia skazy: Griezmann + Messi

 

Hodnotenie zápasu: 5

Katastrofálny výkon rozhodcu. Penaltu odpískal správne, ale extrémnu tvrdosť domácich nechal dlho bez povšimnutia. Toto bolo ragby a miestami MMA krížené s OKTAGON. Alebo ako sa to píše. Za lakte od domáceho bojovníka menom Nyom by sa nehanbil ani profesionálny zápasník v klietke. Pokusy o KO našťastie nevyšli, ale veľa nechýbalo. Hra ako taká bola neplynulá a často prerušovaná. Nebavilo ma to ani trochu a reklamou na futbal by som to nenazval v žiadnom prípade.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

Peter Maďar

megabarca.sk

Peter Maďar

megabarca.sk