Getafe CF vs. FC Barcelona

youjpg

zdroj: youtube.com

Hororový týždeň pokračoval aj cez víkend a moje očakávania aspoň čiastočnej úľavy od nakopených problémov sa ani náhodou nepotvrdili. Obidve pokazené autá naďalej smutne stáli v servise, korona zúrila naďalej všade okolo. Aspoň prestalo pršať a zlú náladu som mohol dostatočne vybehať. V sobotu večer som si plný očakávania sadol pred TV tešiac sa na dobrý výkon Barcelony.

Prvé kolá boli totiž nádejou. Oproti minulosti zlepšený pohyb a rýchlejšia cirkulácia prihrávok spojená s pomerne slušnou efektivitou a pevnou obranou dávala predpoklad na dobrý výsledok a príjemný zážitok. A aké veľké bolo neskôr sklamanie.

Je naivné toľkokrát čakať zážitok a toľkokrát sa následne sklamať? Je to len povinné utrpenie fanúšika, alebo infantilnosť starnúceho muža? Som prílišný a nepoučiteľný optimista neschopný pozrieť sa na svet reálne, cynicky, bez emócií? Neviem, netuším.

Zápas bol na môj vkus príliš tvrdý, plný dohrávaných súbojov. Domáci si na tom ušili taktiku a musím na rovinu povedať, že rozhodca sa tomu prispôsobil. Prehrali sme zaslúžene, pretože sme nahrali dobre. Ale je pre mňa neuveriteľnou skutočnosťou fakt, že hráč domácich Nyom zápas dohral. 9 krát v zápase fauloval. Dvakrát použil lakeť takým spôsobom, že stopér Realu Madrid Ramos by dostal dvakrát červenú kartu. O ťahaní za dres a následné žlté karty nehovoriac. Nyom mal dostať bez pardonu minimálne dve žlté karty a jednu priamu za lakeť do tváre Messiho. No nič, asi to tak malo byť. Penaltu spochybniť nemôžem, náš hráč vletel do súboja v nesprávny čas a na nesprávnom mieste.

eurosportjpg

zdroj: eurosport.com

Podľa môjho názoru zápas rozhodol nepremenený nájazd Griezmanna po skvelom vysunutí od Pedriho. Taká šanca musí skončiť v bráne. V takomto zápase a za takého stavu jednoducho musí byť gól. Nebol, šanca skončila nepremenená, strela vysoko nad bránu rozhodla o ďalšom smerovaní hry. Slabo zahral kapitán ako kapitán sa ani náhodou nesprávajúci. Hlava dole, opäť slabší pohyb. Nemal by hrať každý zápas, mal by odpočívať oveľa viac. Ja viem, že odpočíva na ihrisku. Ale tam to nie je práve správne. Messi by mal svoj pobyt na hracej ploche dávkovať po menších dávkach. Buď hrať kratšie úseky v priebehu zápasu, alebo menej zápasov. Na plnú minutáž už to, bohužiaľ, podľa mňa nie je.

Jedným z mála pozitív bolo len účinkovanie novej akvizície Desta. Perfektne sa pohyboval a dôrazom sa dokázal vyrovnať domácim. Bol konštruktívny a rýchly. Do hry sa dostali aj ďalší mladíci, získali herné minúty a tak ich zapracovanie do mužstva znovu pokročilo správnym smerom. Čas ukáže, či dokážu nahradiť starnúce hviezdy, alebo nie. Uvidíme, ako si poradia s obrovským tlakom a extrémnymi nárokmi.

espnjpg

zdroj: espn.com

Priebeh zápasu:

20´ Pedri sa šikovne otočil s loptou pred pokutovým územím Getafe, prihral doľava Destovi, ktorý pripravil palebnú pozíciu pre Messiho a argentínska superhviezda nastreľuje tyč domácej brány!

24´ Žltú kartu dostáva Gerard Piqué (FC Barcelona).

27´ Žltú kartu dostáva Jaime Mata (Getafe CF).

28´ Žltú kartu dostáva Erick Cabaco (Getafe CF).

30´ Griezmann dostal výbornú prihrávku za obranu osamotený mieril na Soriu, jeho bránu prestrelil.

41´ Žltú kartu dostáva Sergi Roberto (FC Barcelona).

55´ Rohovému kopu sa Barcelona ubránila, lenže potom de Jong fauloval Dakonama a rozhodca ukazuje na biely bod!

56´ Getafe dalo gól! Getafe sa ujíma vedenia, keď JAIME MATA premieňa penaltu po zemi doľava, do protipohybu brankára Neta!

73´ Žltú kartu dostáva Allan Nyom (Getafe CF).

83´ Hernández dostal presne načasovanú kolmú prihrávku za obranu Barcelony, svoj únik mierne zbrzdil, napriek tomu sa dostal do zakončenia a triafa brvno!

89´ Cucho Hernández mohol definitívne rozhodnúť, bežal sám na Soriu, v stopercentnej príležitosti ale zlyhal a vysoko prestreľuje bránu!

90+3´ Žltú kartu dostáva Mathias Olivera (Getafe CF).

90+4´ Po nákope Desta Pique sklepol loptu pre Messiho, ten mal dostatok času si ju spracovať, potom prudkú strelu nasmeroval vedľa brány!

90+7´ Žltú kartu dostáva Sergiño Dest (FC Barcelona).

zdroj: marca.com

"Mojim cieľom je vyhrať všetky zápasy, nielen tie so silnými súpermi. Nie je jednoduché poraziť mužstvo ako Barcelona. Chceli sme vytvárať tlak v útoku, byť smelí a odvážni. Tak aj bolo, odohrali sme vynikajúci zápas. Súper mal dve veľmi dobré príležitosti, aby my sme ich prednosti zneškodnili. Výhra je zaslúžená. Už niekoľko sezón sa hovorí, že futbal sa vyvíja a mení. Predvídal som to a teraz vidíme výsledky. Nováčik vyhral 3 zápasy v rade na výjazde, kedysi to bolo nemysliteľné. Futbal je vyrovnanejší, neprekvapuje ma to."

FC BARCELONA – Ronald Koeman

sport esjpg

zdroj: sport.es

"Nezačali sme dobre. Strácali sme loptu, súper predviedol dvojicu nebezpečných protiútokov, mal štandardné situácie. Neviem, či to bol pokutový kop. Rozhodca tam hľadal previnenie. Či Getafe hralo priveľmi ostro? O tom nechcem hovoriť. Na to je tu rozhodca, čiaroví a VAR. Hoci neviem, či dnes VAR fungoval. Mali sme veľmi málo príležitostí, najlepšia prišla v prvom polčase. Zápas bol vyrovnaný, nemám viac čo povedať. Nerád hovorím o rozhodcoch. Ak si však pozriete zápas, uvidíte fauly, karty... Každý môže mať svoj názor. Ja ho nechcem povedať. Štadión Getafe je náročný terén, ale snažili sme sa hrať, mať rytmus. Vytvoriť si príležitosť nás dnes stálo veľa."

zdroj: laliga.com, sport.sk, as.com, marca.com