Getafe CF vs. FC Barcelona

 hodnotenie hráčov


talkbarca comjpg

zdroj: talkbarca.com

Očakávajúc pragmatický a vyslovene na výsledok zameraný výkon zasadol som v sobotu večer ku záznamu nášho ďalšieho „výjazdového“ zápasu.

V čase výkopu mi nebolo síce dopriate sledovať priamy prenos La Ligy, ale bolo mi dopriate sledovať naživo triumf svojho mladšieho syna na turnaji Grand Prix kategórie A v bedmintone v kategórii U13 po fantastickom boji.

Tri medaile na synovej hrudi: zlato za dvojhru, striebro za mix a bronz za štvorhru mi, samozrejme, vohnalo do očí slzy a do hlavy nádej, že v takýto deň Barca jednoducho neprehrá. A stalo sa.

Nebol to profesorský výkon, ako som čítal v niekoľkých komentároch na rôznych weboch. Naopak. Výkon bol absolútne profesionálny, takticky perfektne zvládnutý trénerom a aj hráčmi na ihrisku.

Barca išla cielene na výhru a všetko tomu podriadila.

Neinkasovať, neriskovať, zvíťaziť.


fussboll comjpg

zdroj: fussboll.com


Hráči pôsobili omnoho živším dojmom, ako v predchádzajúcich zápasoch na súperovej pôde a tak začínam nadobúdať silné presvedčenie, že tréningové manko z letných mesiacov sa darí doháňať a že od zápasu k zápasu to bude lepšie a lepšie a že nakoniec sa okrem pragmatickej na výsledok zameranej hry dočkáme aj hry spôsobujúcej nám všetkým radosť.

 

Poďme na hodnotenie hráčov:

   

Ter Stegen: 10

Súper sa dostal k trom nebezpečným zakončeniam. Prvé za bezgólového stavu vyriešil brankár s chladnou hlavou perfektne vykrývajúc všetky možné cesty vhodné pre prechod lopty za jeho chrbát. Druhú strelu už v druhom polčase chytil bezpečne do „koša“ a treťou bola hlavička tesne pred koncom za stavu 2-0 v náš prospech. Lopta ale letela meter nad bránu a zásah nebol teda potrebný. Čo bolo ale okrem perfektnej rozohrávky nohami a výbornou spoluprácou so stopérmi najväčším bonbónikom jeho výkonu? Samozrejme, 60-metrový pas za obranu súpera na nabiehajúceho hrotového útočníka po vynikajúcom prečítaní hry a spracovaní lopty hruďou do protipohybu dvoch súperov bol najkrajším momentom nielen brankárskej jednotky v našej bráne, ale celkom určite aj celého zápasu. Perfektný, dokonalý výkon. Proste za desať.


tribuna comjpg

zdroj: tribuna.com

 

Roberto: 7

Všeobecne je hráč asi neveľmi obľúbený. U mňa, hoci vie zahrať aj úplne strašne, je to poctivý a seriózny bojovník. V sobotu večer pridal aj obrovskú dávku prehľadu v kombináciách a jeho povestné vyvážanie lopty po čiare a potom smerom do stredu ihriska spôsobuje okamžité prečíslenie v zálohe v náš prospech. Niekoľkokrát to predviedol presne v týchto intenciách a ja osobne považujem jeho prihrávku pred strelou Péreza, ktorú dorazil do brány Firpo, za asistenciu. Bol dostatočne pokojný na lopte a sústredný v obrannej činnosti. Vyhrával súboje a veľmi málo fauloval. Slušný, poctivý výkon.


tvazteca comjpg

zdroj: tvazteca.com

 

Lenglet: 7

Obrana uhrala nulu a pomohla tomu aj tvrdosť stopéra. Doplatil na ňu dvomi žltými kartami a následne teda aj červenou, ale splnilo to účel. V súbojoch jednoducho dominoval a pridal k tomu aj zlepšenú rozohrávku, keď niekoľkokrát úspešne poslal kolmú prihrávku aj pomedzi dvoch-troch protihráčov.  

 

Piqué: 7

Druhý stopér neprehral ani jeden-jediný vzdušný súboj a aj po zemi si vďaka vynikajúcej pozičnej hre postrážil všetko nebezpečne vyzerajúce. Našej obrane klapala veľmi dobre ofsajdová pasca a tak ani s nábehmi za obranu si súper príliš nepomohol.  

 

Firpo: 7

V prvom súboji na začiatku stretnutia pritvrdil a súper pochopil, že to už nie je roztrasený hráč zo svojho prvého vystúpenia. Hráč sa už pravdepodobne rozpozeral a pochopil, akú úroveň musia mať jeho výkony v našom drese. Jazdil po čiare a ponúkal sa do kombinácie nezabúdajúc ani na okamžitý návrat do obrany. Veľmi slušne využíval v súbojoch svoje fyzické danosti a celkovo dobrý výkon okorenil aj streleným (svojim prvým v drese blaugranas) gólom po dôslednom sledovaní hry.


eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com

 

De Jong: 7

Ak bolo jeho úlohou v tomto zápas neprehrať ani jeden priamy súboj, tak to splnil do bodky. Predpokladám, že sa mal predovšetkým venovať dominancii našej záložnej trojice. Obranné zameranie tentokrát trochu otupilo jeho útočné chúťky, ale prinieslo presne to, čo bolo potrebné. Vyhrali sme a záloha bola nepriechodná. Pohyboval sa blízko Busquetsa a to je obranne veľmi silná kombinácia.

 

Busquets: 7

Platí podobné, ako u hráča nad ním. Záloha dominovala a hoci naša legenda nie je obdarená prílišnou rýchlosťou, pomohla mu kombinácia perfektného čítania hry, vynikajúcich pozičných schopností a dva behavé tykadlá operujúce po jeho boku. Nevyužiť hráčovu hernú inteligenciu by bolo obrovským hriechom. Výborne prenášal hru a okrem pasom na krídla predviedol niekoľko pokusov o okamžité kolmé posunutie lopty smerom na bránu súpera.

 

Arthur: 9

Vo veľkej forme hrajúci záložník si zo stredovej zóny ihriska urobil svoju herňu a zrejme ešte stále v dobrej nálade po oslave s nemenovaným spoluhráčom z parížskeho PSG pozabával svojou hrou aj divákov nefandiacich práve nášmu mužstvu. Robil si doslova to, čo práve chcel. Súper ho márne naháňal v snahe pripraviť ho o loptu. Nebolo to možné kvôli skutočne neskutočnému krytiu lopty. Nízko položené ťažisko hráča kombinované extrémne silnými nohami mi pripomína (bez urážky, prosím) legendárnu Tatru 148. Nezastaviteľná, silná, spoľahlivá.

 3710484_jpg

zdroj: e15.cz


Pérez: 7

Hráč ma prekvapil v prvom ostrom zápase, prekvapuje ma stále. Poctivé bojovné krídlo predviedlo svoj typický výkon. Ponuková činnosť vynikajúca, vydarená snaha o súboje jedna-jedna, pokusy o zakončenie spoza pokutového územia, sebavedomie – to všetko predviedol. Pridal navyše nekonečný pohyb a tvrdosť. Ozaj, aj vám pripomína Pedra? Mne veľmi, je ale dôraznejší v súbojoch. Pekný výkon odchovanca.


sportsmole comjpg

zdroj: sportsmole.com

 

Griezmann: 6

Veľa pohybu, veľa snahy. Ale platnejší boli obaja jeho spoluhráči v útočnej formácii. Určite odpracoval to svoje smerom do obrany, pretože návrat pod loptu má ukážkový, ale smerom dopredu mi chýbalo trochu viac aktivity. Nevadí, všetko príde. Hráč je gólový a určite to predvedie v tejto sezóne aspoň 20 krát.

 

Suárez: 7

Po mojej kritike za predchádzajúce výkony, ktoré mu v hodnotení priniesli potupné jednotky, hráč vstúpil do seba. Bolo ho plné ihrisko, ak teda berieme do úvahy jeho priestor určený na naše útočenie. Okrem krásneho gólu trikrát veľmi nebezpečne zakončoval. Oveľa lepšie, v porovnaní z minulými zápasmi, sa pohyboval. Pýtal si loptu, dával pozor na ofsajdy a pomerne slušne sa zapájal do presingu. Takýto Suárez môže byť.


fcbarcelona comJPG

zdroj: fcbarcelona.com

 

Striedajúci hráči:

 

Rakitič, Semedo, Todibo: -

Nehodnotím, príliš krátky čas.

 

Valverde: 8

Kopa zranených hráčov a neuspokojivé výsledky a výkony nútia trénera vrátiť sa tak trochu k pragmatizmu a k hre „na výsledok“. Potrebujeme vyhrávať, dostať sa v pokoji na čelo tabuľky, kam patríme. Zlepšiť obrannú činnosť a neinkasovať. Aj na úkor (z krátkodobého hľadiska) krásy a atraktivity hry. To sa nastavenou taktikou so silnou, na defenzívu zameranou dvojicou Busquets – De Jong z zálohe aj podarilo. Tento zápas bol teda z môjho pohľadu v poriadku.


marca comjpg

zdroj: marca.som

 

Priemerná známka tímu: 7,5


FCB TOP LINE: Ter Stegen + Arthur


FCB légia skazy: -


Hodnotenie zápasu: 7

Agresívna hra domácich, dohrávanie súbojov mierne narúšala plynulosť. Ale Barcelona kontrolovala priebeh a rýchlou pokojnou kombináciou si počkala na správny moment. Udrela dvakrát a to úplne stačilo na výhru. Tempo bolo takisto celkom uspokojivé. Mám pocit, že to bolo z našej strany živšie a že sa výkony postupne dostávajú na požadovanú úroveň. Potvrdíme to aj v stredu proti Interu Miláno?


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?Peter Maďar

megabarca.sk