Girona FC vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov

 

Tak si musím sám pred sebou (a tým sa aj trochu pochváliť) priznať opodstatnenosť mierneho strachu a nevysvetliteľnej nervozity trvajúcej od nedele rána až do začiatku zápasu.

Predsa len, Girona po výsledkovo neveľmi pozitívnom období hrozila zastavením svojej série a doplatiť na to mohla práve hosťujúca Barcelona.


girona-vs-barca-piquejpg

Piqué - kľúčový zákrok, zdroj: marca.com


Jeden detail bol, a to som si uvedomil ešte v priebehu zápasu, že priebeh poobedňajšieho stretnutia kopíroval úplne presne priebeh počasia meniaceho sa v pravidelnom rytme od slniečka hrejúceho každý dostupný kúsok do posledného miestečka zaplneného štadiónika, pokračujúc cez bleskovú prehánku plnú dažďových kvapiek, až po nádhernú dúhu oznamujúcu dominanciu nášho klubu aj v tomto ligovom kole.

Tak, symbióza futbalu a počasia bola nádherná a hlavne:

podkladová hudba hrala podľa našich nôt.


eveningstandard ukjpg

Messi, zdroj: eveningstandard.uk.com


Girona nám nič nedala zadarmo a ja mám napriek tomu silný pocit, že sme zápas odohrali v absolútnom kľude zhruba na 70% možného výkonnostného maxima. Pri hodnotení hráčov vysvetlím bližšie.

Štatisticky sme mierne dominovali v držaní lopty pomerom našich 53% ku 47% domácich.

Nepodstatné počty rohových kopov spomínať nebudem, na strely to bolo celkovo vyrovnané.

Ak porátam tie absolútne gólové šance a zároveň do rovnice vložím stopercentnú efektivitu pri ich využívaní, zvíťazili sme absolútne dominantne a s prehľadom (aj vrátane gólov) 2-7.

Negatívom je trochu príliš profesorský prístup bez tej povestnej totálnej vášne pre hru, lenže sezóna je šialene dlhá s obrovskou porciou super ťažkých zápasov čakajúcich v každom jednom týždni.

Teda z toho herného prejavu vychádza aj obrovské pozitívum týkajúce sa ušetrenia síl.

Veď už v stredu ideme urobiť klasickú

REMONTADU proti Seville v Copa del Rey. 


diarioas comjpg

Barca - gól, zdroj: diarioas.com

 

K otázkam položeným v PREVIEW (čítaj viac) len poznámka:

-       Stuani sa gólovo nepresadil napriek môjmu očakávania, hrozil ale dostatočne

-       Náš útok v zápase určite dominoval nad domácou obranou a len slabá efektivita a dôraz po protiútokoch znemožnili oveľa vyšší záverečný gólový rozdiel

 

Ako si v zápase poradili naši hráči a tréner:

 

Ter Stegen: 8

Z môjho pohľadu špičkový výkon svetového brankára. Aj v ťažkých momentoch, ako nakoniec vždy, si dokázal udržať absolútne chladnú hlavu a reagovať na situáciu vo vlastnom pokutovom území. Skoro dokonalá spolupráca so štvoricou obrancov a defenzívnym stredopoliarom len podčiarkla našu celotímovú schopnosť vykombinovať sa pri napádaní súpera z v podstate neriešiteľných situácií. Ter Stegen fantasticky reagoval na gólovú strelu nebezpečného domáceho snajpera Stuaniho. Veľká spokojnosť.

   

Semedo: 8

Hmmmmm... To bolo krásne. Celé včerajšie predstavenie mladého talentu sa mi vyslovene pozdávalo a nútilo ma do úsmevu, s ktorým na tvári som hru pravého obrancu s obrovským potešením sledoval. Naozaj sa potvrdzuje jeho momentálna lepšia výkonnosť v porovnaní s Robertom. Typologicky sa mi zdal aj po včerajšku vhodnejším na tento post. Prvý gól v drese Barcelony bol čerešničkou na torte. Obrovský prísľub do búdúcnosti.


101greatgoal comjpg

Semedo, zdroj: 101greatgoals.com

 

Lenglet: 6

Z obrannej štvorice určite z môjho pohľadu najmenej výrazným prvkom bol práve náš ľavý stopér. Je pravda, že najnebezpečnejší hráč domácich, Stuani, hral práve na jeho strane a narobil mu aj dostatočný počet problémov. Pomerne skoro inkasovaná žltá karta mu určite ubrala z jeho fyzického nasadenia v priamych súbojoch. Už hral v tejto sezóne oveľa lepšie a výraznejšie.

 

Piqué: 8

Vzdušný priestor si postrážil v maximálnej možnej miere. Ešte stále, a včera to určite potvrdil v dostatočnej miere, je to svetový stopér. Pokojný a vyrovnaný výkon podporený aj silnými vodcovskými schopnosťami. Po obrovských chybách zo začiatku sezóny už po niekoľkýkrát po sebe ukázal naozaj špičkové sústredenie a perfektný výkon. Treba si občas pozrieť výkony veľkých mien na tejto pozícii aj v zápasoch iných mužstiev a prídete na to, akú kvalitu odovzdáva tímu práve Piqué.

 

Alba: 7

Som zvyknutý na podstatne vyššiu kvalitu v podaní bleskurýchleho ľavého obrancu. Včera mi pripadal dostatočne prečítaný hráčmi domácich a preto sa do hry a do nebezpečných nábehoch v kombináciách s Messim nedostával až tak často. Napriek tomu, odohral slušný zápas v obrane, rýchlostne vygumoval pravú stranu Girony.

 

Vermaelen: 6

Pobehal si trochu, nič komplikované už riešiť nemusel. Súper už nevládal ani chodiť. Prihrávky v pokojnom móde mu nerobili problém a ľahká jednoduchá kombinácia takisto nie.  

 

Busquets: 7

Proti súperovi si dovolil zaujímavé množstvo technických parádičiek a neskutočných otočiek, či kľučiek, naznačení pohybu na jednu stranu a potom protismerný pohyb... Jasné, párkrát to prehnal a o loptu prišiel, čo mu v mojom hodnotení mierne ubralo.

Ale povedzte, nebavil vás jeho absolútny prehľad?

Mne sa na jeho hru pozeralo naozaj s potešením.

 

Arthur: 9

Nehral ani náhodou celý zápas, ale bol jednoducho bohovský. Tvrdo pracujúci záložník je v úžasnej forme a včera sa takisto predviedol v plnej paráde.

Neodstaviteľný, nezastaviteľný, nezničiteľný.

Čím ďalej, tým viac mi pripomína Xaviho pri všetkej úcte k nemu.

Arthur mal proti Girone znovu špičkové krytie lopty, výborný pohyb a neskutočnú ponukovú činnosť tak potrebnú pre účinnú kombináciu.

Bravo. Bravo. Bravo.

 

Rakitič: 7

Odpracované obrovské kvantum práce.

Málokedy ho vidieť pri niečom gólovom, čo by ho zviditeľnilo v dnešnej dobe štatistík, klipov a nenávisti (hejtovanie mám na mysli).

Rakitič včera znova vykrýval nebezpečné priestory a držal chrbát nebrániacemu Messimu.

Až keď Ivan odíde, možno niekto zistí, ako veľa robí pre našu hru.

Včera slušne.


lagranepoca frjpg

Rakitič, zdroj: lagranepoca.fr


Sergi: 6

Krátky čas. Niečo prihral dopredu, niečo dozadu. Niečo presne, niečo nepresne. Skôr taktický charakter jeho pôsobenia splnil svoj účel, prispel k pokojnému dohraniu stretnutia.

 

Vidal: 6

Tak trochu stratený. Bojoval na doraz, ako sme u neho zvyknutý. Ale dotykov s loptou veľa nebolo a do hry, či kombinácie sa toľko nedostával. V zálohe nebol tým štandardne dominantným prvkom a súper sa mu dokonca vyrovnal aj v povestnej tvrdosti. Ale svoje si odohral, samozrejme.

 

Coutinho: 7

Dám mu viac, ako by si možno zaslúžil. Pretože si prečíta toto hodnotenie a vstúpi trochu do seba.

Ale nie, včera tam už prevažovali pozitívne veci. Šance mal dve, nepremenil ani jednu.

Lenže: UŽ SA DO NICH ASPOŇ DOSTAL!!!

Jeho prebudenie je na spadnutie, pamätajte na to. Včera už bola kombinácia lepšia, viac sa ponúkal (niekedy viac, niekedy menej) a aj nábehy už boli razantnejšie. Chce to jeden podarený zápas s dvomi gólmi a pôjde hore.

 goal comjpg

Coutinho, zdroj:goal.com

 

Suárez: 7

Ach jáj... Čo s ním? Na jednej strane sa prezentoval ako totálne drevo pri zakončeniach, na druhej strane vymyslel geniálnu prihrávku do uličky na nabiehajúceho Albu. Na jednej strane sa lopta od neho pri prvom dotyku odrazila ako od betónovej steny, na druhej strane sa ekvilibristicky snažil zakončiť nedosiahnuteľnú loptu. Znovu jazdil na plný plyn, vyslovene chcel svoju neformu poraziť.

A porazí ju!!!

Alebo skôr porazí mňa???


bondganet vnjpg

Suárez, zdroj: bondganet.vn

 

Messi: 8

Odohral celý zápas a trochu si dokonca aj zabehal. Vzhľadom na aktuálnu situáciu s počtom zápasov čakajúcich v najbližšej dobe a aj vzhľadom na jeho vek očakávane šeril vzácne sily. Napriek tomu strelil úžasný gól. Opäť a opäť dokázal v tom dôležitom momente ukázať svoju genialitu a premenil šancu. Ďalšiu už nie, podobne, ako pred týždňom.

Na koho si Messi necháva stopercentnú efektivitu?

Kto z našich jarných súperov si odnesie od neho 3-4 kúsky?

 

Valverde: 8

Séria ligových víťazstiev pokračuje a nevyzerá to na jej skoré ukončenie. Pragmatik na našej lavičke určite nie je romantickým trénerom púšťajúcim sa v štýle Dona Quijota do samovražedných akcií a nepremyslených činov. Súpera prečítal aj tentokrát výborne a taktika so strelením rýchleho gólu a miernym zatiahnutím sa priniesla mužstvu pokoj, bezstresové kontrolovanie zápasu a kopu ušetrených síl potrebných na jar.

Som zvedavý, ako to rozbalí v stredajšej odvete.

 

Priemerná známka tímu:

7,3

 

FCB TOP LINE:

Piqué + Semedo + Arthur + Messi

FCB légia skazy:

nikto

Hodnotenie zápasu: 8

Zápas bol plný snahy domácich neodovzdať nič zadarmo slávnemu súperovi. Barcelona si kontrolovala priebeh a s prehľadom diktovala tempo hry vyhovujúce práve jej.


dmz1547698777jpg

Budeme sa tešiť aj v stredu?, zdroj: tin247.com

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

Peter Maďar

megabarca.sk