Granada CF - FC Barcelona

gltrendsjpeg

zdroj: gltrends.com

Hm. Tak takto by to veru mohlo fungovať aj naďalej. Perfektný čas výkopu, zaujímavý súper, krásne góly, totálna dominancia počas celého zápasu, výhra, strelecké prebudenie dôležitých hráčov a zaváhanie Realu Madrid.

Náš výkon nebol podľa mňa až taký kvalitný, ako ten v strede týždňa, ale aj tak bol vzhľadom na tie jesenné priam neuveriteľný. Obrovská premena kvality hry v našom prevedení je vyslovene viditeľná a neskutočne teší. Ak sme na jeseň striedali priemerné výkony so slabými, ak sa najdôležitejší hráč potácal po ihrisku ako bez duše, ak sme robili zápas čo zápas obrovské individuálne chyby prinášajúce depresiu a jednu stratu bodov za druhou, tak teraz dokonca ťaháme dlhú sériu bez prehry a krásnu sériu výhier na ihriskách súperov. A čo je najhlavnejšie, hra je výborná. Vrátila sa pohoda a vyššie spomínaný najdôležitejší hráč sa počas zápasu usmieva a drie ako pred pár rokmi. Je to absolútne neporovnateľné a ja len dúfam, že to takto, na takto vysokej úrovni, ostane ešte dlho.

fcbarcelona comjpeg

zdroj: fcbarcelona.com

V zápase sa ukázalo niekoľko hráčov na tej najvyššej možnej úrovni a aj to nám podľa mňa pomáha v ceste tabuľkou tým správnym smerom. Ak zaberie viac hráčov, je to paráda a samozrejme je to oveľa lepšie, ako keď predtým zabrali dvaja-traja. Páčila sa mi stopérska dvojica pokojná na lopte a dôrazná v súbojoch. V zálohe boli výborní de Jong a Pedri. Slušne hral Dembélé na krídle.

Ale nad všetkými čnela trojica Messi – Griezmann – Busquets. Prví dvaja trhali svojou aktivitou súpera na malé kúsky a premenili v podstate všetko, čo premeniť mali. To sa čakať dalo. Ale Busi? Ten teda prekvapil aspoň mňa osobne neuveriteľným spôsobom. Iste, tempo zápasu mu maximálne vyhovovalo, súper bol v depresii po inkasovaní rýchlych gólov a dlhých minútach behania bez lopty. Ale aj tak. Prihrávka za prihrávkou, krátka striedala dlhú, kolmá striedala bočnú. Prekvapenie večera. Svoj zápas číslo 600 v drese FC Barcelona si užil fantasticky.

fcbarcelona com4jpeg

Pozitívne hodnotím celkom určite aj striedania, keď stav dovolil trénerovi poslať na pár minút do hry aj menej vyťažených hráčov.

Priebeh zápasu:

2´ Hneď na úvod šanca domácich. Dobrá strela letela pod brvno, ale Marc-André ter Stegen ju vytiahol dôležitým na roh.

11´ Pedri mal dobrú streleckú pozíciu vo vnútri pokutového územia Granady, jeho pokus bol zablokovaný na rohový kop.

12´ Barcelona dala gól! Hostia sa dostali do vedenia. Sergio Busquets prihrával do vápna, Soldado loptu nešťastne tečoval a ANTOINE GRIEZMANN bol sám pred gólmanom, ktorého poľahky prekonal. Najskôr sa mával ofsajd, potom hlavný arbiter gól uznal. Nakoniec ho schválil aj VAR.

16´ Ousmane Dembèlé sa sprava dostal do pokutového územia, jeho krížny pokus cez Nevu smeroval veľmi tesne vedľa bránky Ruia Silvu.

23´ Roberto Soldado si nabehol na kolmicu za obranu súpera. Z mierneho uhlu strieľal na zadnú žrď, ale minul bránku ter Stegena.

35´ Barcelona dala gól! LIONEL MESSI dostal priestor na hranici pokutového územia, čas využil na strelu presne do rohu bránky. Na jeho parádny pokus Rui Silva nemal nárok.

42´ Barcelona dala gól! LIONEL MESSI podstrelil múr, ktorý nadskočil a lopta prešla po trávniku k žrdi do bránky. Rui Silva nedokázal včas zareagovať.

44´ Žltú kartu dostáva Roberto Soldado (Granada CF).

50´ Žltú kartu dostáva Oscar Mingueza (FC Barcelona).

56´ Frenkie de Jong mal dobrú streleckú pozíciu na hranici pokutového územia, jeho pokus smeroval tesne nad brvno bránky Ruia Silvu.

59´ Luis Milla poslal sprava dobrú loptu do šestnástky, Darwin Machís ju dokázal zakončiť v ťažkej pozícii, keď predskočil Desta. Mieril však nad.

63´ Barcelona dala gól! Ousmane Dembèlé prehodil loptu do šestnástky súpera, kde si ju na päťke prebral ANTOINE GRIEZMANN a prekonal Ruia Silvu.

68´ Jordi Alba si zbehol do šestnástky na presný pas. Razom mal veľmi dobrú pozíciu, lenže mieril tesne vedľa vzdialenejšej žrdi.

74´ Žltú kartu dostáva Luis Javier Suárez (Granada CF).

78´ Martin Braithwaite sa dostal k lopte na hranici šestnástky a nešťastne ho fauloval Jesús Vallejo, ktorý dostáva červenú kartu, pretože dánsky útočník by inak šiel sám na kasu. Uvidíme priamy kop a nie penaltu.

82´ Žltú kartu dostáva Sergio Busquets (FC Barcelona).

87´ Žltú kartu dostáva Jordi Alba (FC Barcelona).

90´ Júnior Firpo dostal prihrávku do šestnástky, loptu nasmeroval k päťke a Martin Braithwaite zakončil cez jedného z obrancov tesne vedľa.

fcbarcelona com3jpeg

"Sme spokojnejší a koncentrovanejší, než naposledy. Ak máme adekvátny rytmus s loptou, kontrolovať nás nemôže veľa mužstiev. A ak sme navyše aj tak efektívni ako dnes, môžeme povedať, že ideme po dobrej ceste. Musíme si však zachovať skromnosť, naďalej pracovať a zlepšovať sa. Myslím si, že v defenzíve sme zahrali veľmi dobre až do poslednej minúty, so stopérmi a Busim vpredu. Hrali sme pozične, zaznamenali sme množstvo vertikálnych prihrávok, to sa mi páči. Chýbal nám Lenglet, ani Araujo nemohol hrať a Umtiti ukázal, že tím ho potrebuje. Vpredu sa snažíme hrať s trojicou, ktorá má celkom veľkú slobodu. Messi sa ako hrotový hráč sťahuje, aby prevzal loptu a Dembélé s Griezmannom si hľadajú cestu k bránke. Sú rozdielni, ale keď ideme dopredu, je potrebné byť v pokutovom území. Myslím si, že Antoine dnes zahral veľmi dobre. Barcelona potrebuje Messiho vzhľadom na jeho hru, rozhodujúcu úlohu pri vytváraní príležitostí a efektivitu. Je to špičkový hráč, ktorého potrebujeme, aby sme bojovali o najdôležitejšie trofeje. V prvom polčase hralo niekoľko hráčov s istými problémami a za stavu 4:0 sme mohli striedať, Lea či Frenkieho. Araujo a Dest mali isté problémy a nechceli sme riskovať. Pri tomto priaznivom výsledku sme sa mohli o týchto hráčov postarať. Máme dôležitých hráčov, ktorí v tomto momente nemôžu byť s nami. Ak budú všetci pripravení hrať a vo svojej najlepšej forme, boj o tituly je možný, hoci je to komplikované. Mužstvo musí mať správnu mentalitu. Mužstvo však veľmi dobre zlepšilo svoju hru. Bol to veľmi dôležitý týždeň. Odohrali sme tri zápasy na výjazde, získali sme deväť bodov a hrali sme dobre. To mi dodáva dôveru do budúcnosti."

GRANADA CFDiego Martínez

vaveljpeg

zdroj: vavel.com

Ja len dúfam, že tá prehra nebude m žiadne psychické následky. Čo saka tých fyzických, to ešte uvidíme. Nemôžeme z toho m nejakú emocionálnu opicu. Už skoro nás čakajú ďalšie zápasy, čo je pre nás len dobre. Bola to naozaj drvivá porážka. Tím začal stretnutie dobre, mali sme dve alebo tri šance, súper sa necítil práve komfortne. K je ale protivník tak efektívny, potom je pre vás v útoku všetko ťažšie. Náš prístup je dobrý, hráči zo seba vydávajú všetko. Odohrali sme 18 zápasov a musíme myslieť už na ďalší. Pozbierali sme 24 bodov a musíme bojovať ďalej. Sme na ceste, o ktorej sme vedeli, že bude veľmi náročná. Máme ale stále radosť aj k to dnes bol ťažký deň. Vždy je čo zlepšiť, aj k práveťazíte. Gól na 2:0 nás psychicky nalomil a začali sme potom chybovať. V minulej sezóne sme strelili prvý gól z prvej strely my, tentokrát to bola Barcelona. To potom všetko len komplikuje. Zvlášť keď hráte proti najlepšiemu hráčovi na svete. Dnes sa pokazilo všetko, čo mohlo.”

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com