Granada CF - FC Barcelona

hodnotenie zápasu


FImmzWpWQAc-lb9jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


S veľmi vysokou pravdepodobnosťou som nebol sám, kto videl v sobotu večer len priemerné stretnutie. Priemerné po všetkých stránkach, pričom škála spomínanej priemernosti kolísala od slabučkej po mierne lepšiu.

Do priemeru sa nezmestili len dvaja aktéri.

V našom drese to bol vynikajúci Dani Alves.


A v drese rozhodcovskom to bol hlavný arbiter stretnutia.

Alves bude mať hodnotenie samostatne. Hodnotenie rozhodcu nasleduje práve teraz. To akým spôsobom – tzv. bežiaci pás – začal rozdávať žlté karty za neexistujúce zákroky na našej strane, sa len tak nevidí. A naopak tam, kde žlté karty (minimálne žlté!) mali svietiť okamžite (Piqué dvakrát), nebolo nič.

Zvláštny meter, zvláštny pohľad na situácie.

Gavi bol vylúčený správne, séria jeho faulov priniesla zaslúžený trest. Ja len verím, že si začne dávať v budúcnosti väčší pozor, pretože toto nebol prvý zápas s podobnou hrozbou.

Remíza, akokoľvek ma to mrzí, bola zrejme spravodlivým vyústením diania. Obidve mužstvá si vypracovali po jednej šanci a obidve ich premenili. Náznaky, strely a podobne tam boli vo väčšom množstve, ale nebolo to nič rušiace priebeh stretnutia. Hru prerušovalo na môj vkus príliš veľa faulov a nepresností. Domáci neukázali nič, my sme ukázali len o máličko (o Alvesa) viac.

Škoda výsledku, škoda straty dvoch bodov. S nimi by to bolo v tabuľke výborné. Bez nich ostáva len tvrdo ďalej pracovať a bojovať a bodovať. Snáď s uzdravenými hráčmi v útoku, tam nás tlačí topánka. Snáď s pokojom pri hre. Snáď v dlhšej sérii výhier.


Priebeh:

89´ Gól! Antonio Puertas (Granada) bol v správny čas na správnom mieste a odrazenú loptu poslal z vnútra pokutového územia do ľavej šibenice na 1:1.

57' Gól! Dani Alves poslal parádny center do šestnástky, kde si naň nabehol Luuk de Jong (Barcelona) a z blízka usmernil loptu hlavou presne do pravého horného rohu siete. Luis Maximiano je tak prekonaný po skvelom zakončení a stav zápasu je 0:1.

26' Darwin Machis (Granada) si nabehol do veľkého vápna na presný pas a okamžite sa pokúsil o tvrdú prízemnú strelu do stredu bránky. Jeho pokus ale zmaril brankár, ktorý dokázal svoje majstrovstvo ohromujúcim zákrokom.

10' Prichádza rozhodnutie systému VAR. GÓL tímu Barcelona NEPLATÍ pre ofsajd.

9' Luuk de Jong (Barcelona) strelil gól ale rozhodca Pablo Gonzalez Fuertes overí jeho platnosť cez systém VAR.

FIm2c_pX0AAZEXAjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Zostavy:

Screenshot 2022-01-09 at 09-52-54 GRA 1-1 BAR Granada - Barcelona Zostavypng


Screenshot 2022-01-09 at 09-53-24 GRA 1-1 BAR Granada - Barcelona Zostavypng

Prehľad:

Screenshot 2022-01-09 at 09-50-13 GRA 1-1 BAR Granada - Barcelona Prehad zpasupng

Návšteva:

14.442


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Screenshot 2022-01-09 at 09-51-40 GRA 1-1 BAR Granada - Barcelona tatistikypng

Hodnotenie hráčov:

hráč hodnotenie MEGABARCA.SK známkater Stegen Jeden zákrok mal výborný, ten po nebezpečnej strele v prvom polčase. Pôsobil sústredene, napriek tomu sa nevyhol obrovskej chybe. Extrémne nepresná prihrávka priamo na nohu súpera ale našťastie neskončila druhým gólom v našej sieti. 7Alves Dve-tri drobné chybičky určite predviedol. Ale jeho prínos v hre smerom dopredu, absolútny prehľad v hre, vynikajúca práca s priestorom a pokoj na lopte ich vyvážili. Odohral výborný zápas a bol našim ďaleko najlepším hráčom. Napriek veku, napriek slabšej hernej praxi. 9García Až do zranenia veľmi pozorný a presný. Výborne čítal hru, darilo sa mu do súbojov vstupovať včas. Dokázal prihrať dostatočne kolmo aj na dlhšiu vzdialenosť. Slušné, ten lepší priemer. 7Piqué Najprv to bolo výborné, vyhrával súboje, tlačil obrannú líniu vysoko a presne rozohrával. Neskôr sa do jeho prejavu vkradlo priveľa agresivity a naopak, vytratilo sa správne načasovanie sklzov. To prinieslo dva ostré zákroky na súperovho útočníka. Nás stopér mal v tom momente na svojom konte žltú kartu a celkom určite nemal zápas dohrať. 6Alba Slabé smerom dopredu, ak sa vôbec k centru dostal, neposlal ho presne. Dozadu časté výpadky, hlavne s blížiacim sa koncom. Pozičné a aj reakčné problémy. Na jeho pomery a meno podpriemerné. 4Nico Zápas bez akejkoľvek diskusie odjazdil. Ukázal svoje typické veci, výborné vedenie lopty, slušný pohyb a skvelú bojovnosť. Ale na jeho štandard je vyššie. Pretože do súbojov prichádzal neskoro a fauloval. Pretože finálne prihrávky neboli presné. Pretože sa v prílišnej snahe občas pozične stratil. Napriek tomu patril k tomu lepšiemu na našej strane. 6Busquets Kapitán, akokoľvek ho obdivujem, predviedol veľmi slabý výkon. Vôbec mu nevychádzala kolmá prihrávka, vôbec mu nevychádzala dlhá prihrávka. V súbojoch bol tentokrát slabý a nedôrazný. Prekvapivo mal významné výpadky v pozičnej hre, čo u neho nastáva len výnimočne. Nepodarené. Sklamanie. 4Gavi Hral výborne. S loptou ukázal krásne veci. Bez lopty tiež, dokázal sa vymaniť z ťažkých situácií. Veľmi dobre pozične. Ale súboje boli strašné. Neskorý príchod, absolútne zbytočné dohrávanie, neopatrné dostupovanie. Faulov bolo príliš veľa, nebolo to prvýkrát. Rozhodca tentokrát trestal. A úplne zaslúžene. 4Dembélé Krídlo párkrát potiahlo loptu, urobilo dve zasekávačky, tri šprinty a štyrikrát koplo silno do lopty. Koplo len tak, pretože to určite nemôžem nazvať strelami. Neukázalo vôbec nič zo svojho talentu. Vôbec nič. 2Jutglà Snaha, nasadenie, drzosť. Veľmi dobrá agresívna práca pri atakovaní, okamžité prepnutie do obranného módu v snahe získať loptu. Chýbalo mi len viac odvahy smerom do pokutového územia a presnejšia strela. 6L. de Jong Prekvapenie pokračuje. Strelil gól, strelil ďalší, snažil sa aj o akrobatické zakončenie po nepresnom centri. Bojoval, ruval sa. Slušné, úspešné. Fajn. 8striedajúci hráči
Lenglet Neviditeľný. Urobil svoju prácu smerom dozadu a to bolo všetko. Do hry by sa asi bez zranenie spoluhráča nedostal. 5Sanz Málo času na hodnotenie. xAbde Málo času na hodnotenie. xDepay Nič. 2tréner
Xavi Budem kritický. Gavi mal ísť po žltej karte a niekoľkých ďalších „žltých“ zákrokoch z ihriska dole a to považujem za hrubú chybu práve trénera. Inak pri určovaní zostavy príliš na výber nemal, zranenia a choroby nás naďalej ničia... 5PRIEMER FC BARCELONA 5,36
FCB TOP: Alves + L. de Jong
FCB TROP: Gavi + Dembélé + Depay + Busquets


Vyjadrenia po zápase:


FC BARCELONA – Xavi

Čo tímu chýbalo?

„V hre nám chýbala trpezlivosť. AJ keď sme sa nadreli, v prvom polčase sme mali problémy a nedostatky. Potom sa stalo to isté, čo v Pamplone. Mali sme brániť s loptou na kopačkách, ale zaznamenali sme veľa hlúpych strát. To len naše chyby. Musíme b voči sebe sebakritickí. Niektoré veci máme napríklad natrénované, ale v praxi sa nám ťažko robia. Odchádzam odtiaľto nahnevaný. Jasné, červená karta ovplyvnila výsledok zápasu, ale rozhodovali naše chyby, to by som chcel zdôrazniť. Možno je to nedostatkom skúseností... Ale musíme b na ihrisku skrátka trpezlivejší. To je pre nás zatiaľ obtiažne...”

Bolo možné vyhnúť sa hre v oslabení?

„Nebudem hovoriť o rozhodcoch, ale o dôsledkoch červenej karty. Museli sme sa stiahn, a to nám uškodilo. Sme zvyknutí atakovať na polovici súpera, ale k sme zostali desiati, museli sme sa stiahn do obrany. Pocity rovnaké ako v Pamplone... Na strane druhej, od Gaviho už nemôžeme žiadať viac.”

Budeš si chcieť nechať v tíme Luuka de Jonga?

„Všetci hráči súčasťou prvého týmu. Musíme však upraviť platový limit, aby sme mohli do tímu pribrať Ferrana Torresa. Uvidíme, čo sa stane. Z Luuka mám ale radosť. Hral zo všetkých síl, ja som s ním spokojný.”

Teraz je pred vami Španielsky superpohár...

„Musíme sa na to myšlienkovo preladiť. Výhra v dnešnom zápase by nás určite morálne a psychicky posilnila...”

V dnešnom stretnutí už ste sa dotkli limitov počtu hráčov rezervy, ktorých môžete nasadiť. Na ihrisku tak muselo zostať 7 hráčov prvého tímu.

„Je to riziko, ktoré sme podstúpili vedome. Potrebovali sme Álvara Sanza, pretože sme chceli držať loptu. Toto už nie detaily, ani smola. to chyby, ktorých sa dopúšťame a spočívajú v tom, že sme nerozhodli zápas skôr. Výsledok je produktom našich chýb, hnevá ma to.”


FC BARCELONA – Luuk de Jong

Škoda tých dvoch bodov, však?

"Áno, dominovali sme, na ihrisku sa nedialo nič zlé. Je ťažké hrať desiati proti jedenástim. Vo futbale je veľmi dôležité, aby sily na ihrisku boli vyrovnané. V opačnom prípade je ťažké zvíťaziť. Dnes sme stratili dva body, ale zaslúžili sme si vyhrať."

Rozhodovali detaily?

"Áno, vo futbale rozhodujú detaily. Počíta sa každá príležitosť, každý útok. Musíme sa sústrediť na detaily, pretože tie robia rozdiel. V tomto zápase sme dominovali, ale nakoniec o všetkom rozhodli malé detaily, také ako červená karta."


Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk