Granada CF vs. FC Barcelona

 hodnotenie hráčov

 

Prší a tak sa púšťam do upršaného komentára. Včera som nenašiel silu na zhodnotenie videného počas ďalšieho výjazdového zlyhania milovaného klubu.

Ako inak ako zlyhaním nazvať vystúpenie u nováčika?


idfootballdesk comjpg

zdroj: idfootballdesk.com


Bez ohľadu na jeho aktuálne výbornú formu sme mali jednoznačne zvíťaziť a vyliezť tak spod deky s našim logom, ktorou je celé mužstvo prikryté a dusí sa doslova vo vlastnej šťave.

Pretože ani domáci neukázali vôbec nič. Len behali a behali.

Že to po dvoch strašidelných chybách stačilo na dvojgólovú výhru, je na pováženie.


en24news comjpg

zdroj: n24news.com


Nájde sa niekto, kto dokáže nadvihnúť tú deku a vypustiť odtiaľ ten zápach strachu a neistoty ukrývajúci sa v tesnom priestore?


Vyvetrá a zavelí k návratu k tej povestnej hre plnej kreativity a nápadov?


Prečo dokážeme doma rozbiť aj silných súperov rozdielom triedy hrou pozerateľnou a na súperovej pôde sme doslova pokakaní?


To vážne bude FC BARCELONA chodiť na zápasy k svojim súperom s balíkom plienok pre hráčov a realizačný tím?


Kde je totálne nasadenie?


Veď ak sa nedarí herne, aspoň bojujem, jazdím, idem doslova na krv!!!


inews comjpg

zdroj: inews.com


Verím, že plienky nebudú potrebné a že už od najbližšieho zápasu v domácom prostredí sa odrazia hráči od totálneho herného dna a konečne ukážu svoju pravú tvár a schopnosti. Dosť už...

 

Poďme na hodnotenie výkonov:

   

Ter Stegen: 6

Vlastný gól v kombinácii s penaltou je zúfalstvom. Brankár nemal šancu ukázať so svojho umenia nič. Len kombinácia po prihrávkach od stopérov a občasné vyrazenie strely z diaľky. Paradoxne to ale vyzeralo aj tentokrát štatisticky ako katastrofa. 4 strely na bránu a dva inkasované góly. Čo s tým? Ako to zmeniť? Vrátiť sa zase k defenzívnejšej hre a pomaly sa odraziť a upokojiť? Ja by som asi bol za.

 

Semedo: 3

Slabučké výkony pokračujú. Neviem si pomôcť, ale nepasuje mi do nášho herného systému. Pripadal mi opäť pozične neukotvený, pobehujúci všade inde okrem svojej primárnej pozície. Nedokázal vyviesť správne loptu a urobiť prečíslenie, príliš časté straty lopty v nebezpečných zónach spôsobovali stres v obrannej hre. Nedobrý výkon, hráč je totálne mimo formy.

 

Lenglet: 6

Paradoxne obrana ešte ako-tak fungovala, súper v podstate nemal žiadnu šancu. Chýba mi ale väčšia angažovanosť pri útočných štandardkách. Kedy naposledy sme strelili gól po rohovom kope? Hráč hral dostatočne tvrdo a dôrazne, pozične zatvoril svoj priestor.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com

 

Piqué: 6

Líder obrany sa mohol j rozkrájať, nepomohlo. Odhlavičkoval všetko, čo prešlo pred bránu. Vyhral rozhodujúce súboje. Pokúšal sa o prenášanie hry. Bohužiaľ, všetko je to v spolupráci so spoluhráčmi málo. Vonku to je slabé a ani stopér nedokáže okolo seba krikom nabudiť zvyšok mužstva k vyššiemu nasadeniu a k rýchlejšej hre.

 

Firpo: 1

Ako záskok za zranenú jednotku na tomto poste vyzeral aj výkon mladého hráča. Dostane teda jednotku. Bol jednoznačne najslabším prvkom v hre. Katastrofálny vstup do zápasu podporený neuveriteľnou chybou spôsobil okamžité vedenie domácich. A aj potom, až do správneho vystriedania, kopil chybu za chybou. Prehral odhadom 80% súbojov a pamätám si len jedno-jediné pozitívum: tesne pre polčasom potiahol loptu pomedzi troch protihráčov a presne prihral. Nedostatok skúseností? Alebo jednoducho strach z dresu? Má „hlavu“ na taký klub? Som nesmierne zvedavý, či vyvráti obrovské pochybnosti (nie že by na nich až tak záležalo :-)), ktoré vo mne v sobotu zasial.

 

De Jong: 7

Jediný hráč v záložnej formácii hodný v sobotu mať na sebe logo klubu. Nebolo to úplne najlepšie v jeho podaní, ale napriek tomu vysoko čnel medzi ostatnými. Drel a bojoval, skúšal. Ale: bolo ho málo...

 

Rakitič: 2

Ja neviem. Máloktorého hráča mám tak rád. Máloktorého hráča sa tak vehementne zastávam. A on sa mi odvďačí tak slabým výkonom. Bez čiernej práce. Bez sily v osobných súbojoch. Bez energie. Bez chuti. Bez všetkého. Čo je to s ním? Kde je jeho profesionalizmus? Neviditeľné predstavenie neviditeľného hráča.

 

Roberto: 2

Náznak snahy a bojovnosti. Kreatívne momenty som nenašiel a to som sa fakt snažil so všetkých síl. V tomto zápase predviedol tú svoju slabšiu stránku a nepresvedčil ma. Stále ho mám vedeného ako stabilného a spoľahlivého bojovníka. V sobotu bol nespoľahlivý a nestabilný.    

 

Pérez: 2

Čo hodnotiť okrem pobytu na ihrisku a štýlového bežeckého prejavu? K lopte sa prakticky nedostal, k zakončeniu už vôbec nie. Ďalší do zbierky neviditeľných hráčov v našom drese. A nebol veru posledný...

 

Griezmann: 1

Bez strely. Bez prihrávky. Bez kombinácie. Bez šance. Teraz som si práve uvedomil, že neviditeľných hráčov sme mali v prevahe. Aspoň niečo bolo na našej strane vo väčšom počte. Nová útočná hviezda sa pripojila k hernej biede a tento zápas si do zbierky podarených určite nedá.

 

Suárez: 1

Druhý zápas po sebe s tak nízkou stratou. Je smutné vidieť taký úpadok v priebehu pár mesiacov. Proti Valencii to zakryl krásnymi gólmi a v tom stretnutí presvedčil aj mňa. Ale dlhodobý vývoj je nezvratný svojim smerovaním. Bez rýchlosti to nepôjde. Doma, na hrote, keď mu budú servírovať lopty vhodné na zakončenie, ešte bude top strelcom. Na výjazdoch už asi nie.


mega cljpg

zdroj: mega.cl

 

Striedajúci hráči:

 

Fati: 7

Čerstvý vietor sa prejavil a počas celého pôsobenia na ihrisku sa pokúšal niečo vymyslieť. Kam sme to ale dospeli, ak tak mladý hráč, akokoľvek je talentovaný, ide zachraňovať výsledok? Pokusy jeden na jeden boli zaujímavé a určite na body vyhral.


talkbarca comjpeg

zdroj: talkbarca.com

 

Messi: 7

Jeho sila a kvalita sa prejavila. Hra sa okamžite rozhýbala a aspoň v náznakoch to začalo vyzerať na FC BARCELONA. Dostal sa aj k zakončeniu a veru premenením šance sa možno mohla situácia zvrtnúť aspoň výsledkovo v náš prospech. Kúzelník mal zatiaľ málo príležitostí ukázať svoje umenie. Pôjde hore a s ním aj tím.


onlygoalstv comjpg

zdroj: onlygoals.com


 

Vidal: 4

Taká hra rukou v pokutovom území je jednoducho nedovolená a tak ním spôsobený pokutový kop bol odpískaný správne. Lenže bolo to v súboji, v kĺzačke a tá je v podaní hráča veľkou zbraňou. Náhoda a smola chcela, aby lopta smerovala nesprávnym smerom. Chvíľu trvalo, kým sa hráč spamätal zo šoku zavineného nešťastnou udalosťou. Loptu podržať nedokázal. Vyhrával súboje, to áno, pýtal si pohybom loptu. Ale nepriniesol agresivitu až do súperovej šestnástky. Priemerný priemer.

 

Valverde: 5

Vzhľadom na nabitý program a nepresvedčivý výkon v LM bola zostava zrejme správne postavená. Lenže forma hráčov je katastrofálna. Individuálne zlyhania a k tomu nedostatočná chuť pobiť sa o výsledok, ísť doslova na krv spôsobujú takéto výpadky v zbieraní bodov. Tréner asi nikdy nebude burcujúcim motivátorom a to je škoda. Lebo aj hráči nastúpivší v základnej zostave by pri normálnom výkone mali súpera bez problémov poraziť. Ale to by nad nimi musel byť tréner s palicou v ruke a naháňať ich po celé trvanie zápasu. Opakujem, zostava ok, striedania ok. Ale forma tímu je v prdeli.

 

Priemerná známka tímu: 4


FCB TOP LINE:

De Jong + Fati


FCB légia skazy:

Roberto + Griezmann + Semedo

+ Suárez + Rakitič + Firpo


Hodnotenie zápasu: 1

Dedinský futbal podložený dvomi náhodnými gólmi. Zdržiavanie domácich od prvého momentu, nekonečné zahrávania autov a odkopov od brány. Nezmyselné zákroky. Slabá hra jedných aj druhých. Strašné.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?Peter Maďar

megabarca.sk