Inter Miláno vs. FC Barcelona: hodnotenie hráčov

 

 valverde a spaletti reutersjpg

Valverde a Spalletti, zdroj: reuters


Kto nevidel, neuverí!!! Ja som videl a aj tak nemôžem uveriť!!!


Včera sa na legendárnom štadióne v Miláne odohral pre Barcelonu výsledkovo nešťastný zápas, herne to našťastie bolo, naopak, perfektné.


Ako sa po takom priebehu hry mohla zrodiť remíza?


Doteraz som na to neprišiel. Ale nie, jasné, že rozhodla efektivita. Pretože ak by zápas skončil výsledkom 1:5, či snáď 0:4, nikto by asi nepovedal ani slovo. A tým nikto myslím aj hráčov a trénerov Interu Miláno. Barca totálne ovládla tento zápas a ťažkého súpera vozila ne nekonečnom kolotoči plnom krátkych a presných prihrávok, narážačiek a úspešných driblingov. Okamžite po strate lopty nasledoval obdivuhodný presing a domáci mali obrovský problém vymaniť sa spod tlaku. Strela za strelou mierila na brankára Interu a veru, po polčase mohlo byť úplne bez problémov po zápase. Barca hrala skutočne vynikajúci futbal a nedá mi pripomenúť jej víkendové vystúpenie v podstate v totožnej zostave a výkon diametrálne odlišný.


Zvláštne kyvadlo výkonnosti od (skoro) hanby až po (skoro) eufóriu.

Včera to herne k eufórii malo u mňa veľmi, veľmi blízko...


barca 101greatgoalsjpg

Barcelona - gól, zdroj:101greatgoals.comToľko pár postrehov k zápasu, idem hodnotiť.

 

Ter Stegen: 7

Stál v daždi a zime po väčšinu zápasu absolútne opustený a ak by si v niektorom momente uvaril čaj s medom kvôli zohriatiu skrehnutých údov, nestalo by sa nič. Dlhé herné úseky sa Inter nedokázal dostať za polovicu, možno 10-krát za celý zápas bol pri pokutovom území Barcelony a asi len 3-krát zakončoval. Z toho posledného padol gól, Ter Stegena prestrelil pomedzi nohy dovtedy absolútne neviditeľný Icardi. Také góly náš brankár dostávať nezvykne, preto napriek výbornej hre nohami mierne nižšia známka.

 

Roberto: 7

Pracant našej zostavy odohral na jeho pomery priemerné stretnutie, dopredu fungoval kombinačne bezchybne, rýchlostne stíhal tentokrát do obrany v obstojnom tempe. Problémom bolo jeho bránenie útočníka Interu pred gólovou strelou. Pravák sa zrejme v 90% percentách prípadov otáča na svoju streleckú nohu. No, Roberto asi čakal tých 10% a otočenie na opačnú stranu. Jedna chybička, bohužiaľ, znamenala vyrovnanie. Zbytočné vyrovnanie.

 

Piqué: 9

Pre mňa znovu jeden z lídrov. Hlavičkové súboje vo vlastnom pokutovom území zvládol na jednotku, tie na polovici pri presingu a našej extrémne vysunutej obrane dotiahol takisto vždy do úspešného konca. Predvídal smerovanie prihrávky, dokázal predskakovať súperov. Vyvážal loptu do bezpečia. Urobil jednu chybu, ale okamžite ju parádnym sklzom napravil. Piqué sa mi včera naozaj pozdával.


Lenglet: 8

Bolo pekné vidieť, ako tomuto hráčovi stúplo sebavedomie. Dovolil si perfektné protipohybové kľučky na dobiedzajúcich súperov a presne rozohral, prípadne loptu vyviezol do pre nás zaujímavých priestorov ihriska. Rozumie si v kombinácii s Arthurom, včera si viackrát presne vymenili loptu. Slušný výkon.

 

Alba: 10

Znovu 10-tka odo mňa. Mám na tohto hráča asi slabosť. Včera ho znovu bolo plné ihrisko. Našu ľavú stranu totálne ovládol. Presný, rýchly, obetavý. Raz dokonca hasil niekoho chybu na úplne opačnej strane plochy, ďaleko od jeho pozície. Je v obrovskej forme a v obrovskej pohode. Kvôli oddychu (Alba potrebuje oddych, nie ja) si sebecky želám, aby ho LE znovu nenominoval.

 

Coutinho: 9

Tak, Coutinho si prečítal moje hodnotenie jeho výkonu v poslednom zápase a zamyslel sa nad tým. Keďže už nechce zažiť podobnú hanbu a chcel by byť znovu uznávaným a dobre hodnoteným hráčom FC Barcelona, vstúpil do seba. Včera si robil to, čo chcel. Nevychádzala mu predfinálna a finálna fáza, ale v medzihre bol dokonalý. Podržal loptu presne vtedy, keď to bolo potrebné, zrýchlil takisto v totálne pravý moment. Technicky vyčnieval nad hráčmi Interu „o parník“. Dokonca sa vracal do obrany, vpredu hneď po strate presing. A vydržal celý zápas... Je o teda nie problém fyzickej kondície, ale nastavenia v hlave. Mentálny blok pri slabom súperovi a mentálny oblok pri silnom?

 

Busquets: 9

Busquets bol včera svetový. Pokoj na lopte striedal s nesmierne prekvapujúcimi kolmicami. Technicky dokonalé predstavenie tohto defenzívneho hráča pomáhalo v absolútnej dominancii barcelonskej zálohy. Busi, takto Ťa chcem vidieť stále.

 

Rakitič: 9

Rakete včera okrem streleného gólu nechýbalo nič. Fyzicky dominantný, bez faulov hrajúci robotník, včera znovu ukázal silu v súbojoch, prehľad v tesnom priestore, výbornú kombinačnú schopnosť. Koľko lôpt získal? Koľko akcií súpera skončilo na Chorvátovi? Jeden z ťahúňov včerajšieho predstavenia.

 

Arthur: 8

Od zápasu k zápasu čakám, kedy rozprávka v jeho podaní skončí. Arthur ale je proti ukončeniu svojho (a veru aj môjho) sna a pracuje tvrdo na svojej hre. Prekvapuje kvalitou výkonov, to bezpochyby. Ale ešte viac prekvapuje stabilitou výkonov. Koľký toto bol zápas vo vysokom štandarde? Včera ma trochu sklamali tie dva-tri teatrálne pády, to bolo zbytočné a v hodnotení mu za to uberám 2 body.


Dembélé: 8

Chlapec včera zabral, po posledných nepresvedčivých výkonoch včera rozbalil svoj potenciál a ukázal ohromnú kvalitu. Na svoje pomery bol dôrazný a vychádzali mu jeho značkové zasekávačky. Prispel veľkou mierou k zápasovému kolotoču. Takýto Dembélé by bol ozdobou Barcelony a ja fakt úprimne verím, že sa jeho výkony na takejto úrovni zastabilizujú. Zakončil trikrát, dve výborné strely s námahou chytil brankár, tretiu zneškodnil Suárez. Snáď nie zo závisti. Či?

 

Suárez: 9

To bol zase nápad na strechu večer liezť a vidieť, čo Suárez vyvádza. Poraďte niekto, ako ho brániť? Zľava? Z pravej strany? Telom? Pozične? Včera sa dostal k toľkým zakončeniam!!! Pri svojej (v poslednej dobe) štandardnej efektivite mal dať Interu v prvom polčase tri góly a ísť do horúcej sprchy. Dravec včera poriadne hrýzol a aj keď ho Škriniar niekoľkokrát ubránil, všeobecne to mohol byť pre obranu Interu prepadák. Suárez včera „na parádu“!

 

Vidal: 7

Celkom zapadol do hry, rozohrával, získal lopty, v súbojoch sa nebál pritlačiť.


Malcom: 9

Veni, vidi, Malcom? Preveľká škoda, že jeho gól nebol víťazný. Debut v Lige Majstrov bol na úrovni. Výborný pohyb, pokusy o hru jeden na jeden. Trochu polašený, ale to je logické a hlavne, pre súpera je takáto poplašenosť málo čitateľná. Myslím, že Valverde ho vychováva a postupnými krokmi z neho urobí TOP hráča nastupujúceho pravidelne. Nezabúdajme, že je tu na 10 rokov a viac. Času má pred sebou teda dosť.

Spalletti 90mincomjpg

Spalletti, zdroj: 90min.com


Spalletti:

"Myslím si, že gól bol zaslúžený. Icardi odviedol ukážkovú prácu, ale aj mentalitu. Bezprostredne po tom, ako dostal loptu do bránky, vrátil sa s ňou do stredového kruhu. Bolo to jasné znamenie, že sme včera chceli vyhrať a verili sme, že sa nám to podarí,"


Valverde:

"Odohrali sme skvelý zápas. Našim cieľom bolo vybojovať si postup, ale predovšetkým vyhrať a uzavrieť otázku prvého miesta. Urobili sme všetko, čo bolo možné, ale chýbala nám efektivita. Interu sa v posledných minútach darilo, v tejto fáze zápasov vybojoval množstvo bodov. Vo všeobecnosti sme však spokojní, pretože sme si postup vybojovali dve kolá pred koncom."


FCB TOP LINE: Rakitič + Coutinho + Alba + Piqué + Suárez


FCB LÉGIA SKAZY: nikto


Priemerná známka základnej zostavy: 8,5

 

Hodnotenie zápasu: 9

Chýbalo mi viac gólov, inak vezmúc do úvahy samotnú hru, Barcelona verná svojmu štýlu dominovala v tom najlepšom možnom význame. Bola rýchla, kombinačná a dominantná. Hra bola perfektná a bavila.

Celkovo mala Barcelona v zápase jasnú prevahu. Držanie lopty sa pohybovalo na úrovni 65 % a celkovo zaznamenali hostia 27 striel, z toho 8 na bránku. Katalánsky veľkoklub tým prekonal vlastný rekord, ktorý stanovil v rámci sezóny 2003/04.  

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

 

 

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

 

Peter Maďar

www.megabarca.sk