FC Barcelona vs. Sevilla FC: hodnotenie hráčovter stegen youtubecomjpg 

                          Ter Stegen, zdroj: youtube.com

 

 

Nie náhodou som dal na prvú fotografiu jeden z tých hlavných fragmentov včerajšieho galapredstavenia dvoch špičkových tímov na bájnom Nou Campe. Včera som videl absolútne všetko. Vyrovnaných súperov, obrovskú kvalitu hráčov na ihrisku, emócie bijúce všetko v okolí... Šance oboch tímov, neskutočné zákroky brankára Ter Stegena, Messiho zranenie, nádherné góly. Žiadna hluchá minúta, celý čas zápasu bol využitý na neskutočný boj a k tomu sa pridalo aj to, že ten boj dopadol nakoniec výborne, teda v prospech FC Barcelona. Opakujem, bolo to fakt úžasné divadlo a ja všetkým aktérom nesmierne ďakujem, že som ho mohol vidieť.

 

Mimochodom, drobná poznámka: "Videl som Nou Camp naživo, zažil som tam zápasy, v TV som ho videl tisíckrát. Ale vždy, každučký jeden krát, keď ho ukážu, mám zimomriavky a z úst mi vyletí veta: Do prdele, to je štadión. (mám na to svedkov!)."

 

Som až fanatický fanúšik a zmietajú mnou emócie. Toto hodnotenie je teda, ako nakoniec vždy, len mojim osobným pohľadom na zápas. Nie každý musí súhlasiť s mojim hodnotením hráčov a ich výkonov.

Rešpektujem to a prosím aj ja o rešpektovanie mojich názorov.


Tak teda poďme na to, pozrime sa, ako to včera vyzeralo.

 


Ter Stegen: 10


Bez milosti!!! Desiatka je u mňa absolútne bez akéhokoľvek pardonu. To, čo včera Ter Stegen vystrájal, ma niekoľkokrát prinútilo doslova vyskočiť z FIT LOPTY a s pomerne vulgárnymi výkrikmi pobehovať po izbe. Bol neskutočný, úžasný, presný a bohovský. Dobre sa na neho pozeralo, perfektne s dokonale chladnou hlavou (ako vždy) kombinoval vo vlastnom pokutovom území so Semedom, s Piquém, s Albom, s Busquetsom. To prinieslo do výkonu hlavne po Messiho zranení toľko emćie, že komu sa včerajší zápas nepáčil, nerozumie futbalu. Paráda, paráda a paráda.

La Parada estos Momentos para siempre!!!


 

Semedo: 8


Kombinačné schopnosti tohto hráča sú úžasné a včera to predviedol v plnej kráse. Bol dostatočne rýchly smerom dopredu a aj dozadu pri návrate, nechýbala mu odvaha nabehnúť až niekam do pokutového územia súpera. Prehľad a, na Portugalca paradoxne, totálne chladná hlava pri riešení v súbojoch pod súperovým megatlakom v okolí vlastnej brány mu pomohla kombinačne sa doslova vyštrikovať do bezpečia. Niekoľkokrát sa do takej situácie dostal a v drvivej väčšine prípadov dokázal buď sám, alebo po spolupráci s kolegami loptu vyviezť do bezpečia. Včera výborný a ak by mu laxným prístupom nepokazil situáciu na našej pravej strane Dembélé, vyznel by jeho výkon ešte lepšie.  

 


Piqué: 10


Šéf včera ukázal, že stále vie. Pri našom pokutovom území doslova vládol. Totálne nekompromisným výkonom dokázal svoju schopnosť sústrediť sa v tých TOP zápasoch. Takýto Piqué je svetovým stopérom a napriek chybám v predchádzajúcich zápasoch by sme mali byť radi, že hrá u nás a nie u súperov. Včera neprehral ani jeden súboj bez ohľadu na to, či to bolo vo vzduchu, či na zemi. Počas tlaku súpera (a že miestami to bolo tvrdé, Sevilla hrala výborne) si niekoľkokrát pomohol jednoduchým riešením situácie a loptu proste odkopol. No a čo!!! Do útoku sa tentokrát príliš nehrnul, platilo SAFETY FIRST. Súhlasím.

 


Lenglet: 7


Menej dominantný hráč, ako Piqué, ale veľmi spoľahlivý výkon, po tlakom sa vyskytlo pár chybičiek. Nešťastným momentom bolo tečovanie strely do protipohybu brankára pri snahe loptu vyhlavičkovať mimo nebezpečný priestor. Pripisujem to reflexu hráča pri obrannom zákroku a to sa jednoducho stáva. Strelu by pravdepodobne Ter Stegen chytil bez problémov. Stalo sa, nevadí. Včera v poriadku, Clement.

 


Alba: 7


Alba bol v prítomnosti Neymara polovičný, bez prítomnosti Messiho je tiež polovičný. Snáď som to nepoplietol... Alebo áno? Včera si v defenzíve poradil pozične a hlavne rýchlostne. A že mal proti sebe nesmierne silného protivníka, Jesus Navas je môj obľúbený hráč dlhodobo. Rýchly ako blesk, technicky zdatný a nebezpečný ako leopard. Alba mu stíhal a dokázal jeho vplyv na hru Sevilly minimalizovať, aj keď niekoľko centrov prešlo z našej ľavej strany a boli nebezpečné. Občas zaspal pri návrate Coutinho a tak toho bolo aj na Albu priveľa. V podstate ale slušný a poctivý výkon. Dopredu po Messiho zranení veru nič.

 


Rakitič: 8


Drina a drina a drina. Ako inak charakterizovať tohto hráča? Je to bojovník, perfektne pozične a silovo vybavený hráč. Včera bol úžasne dôrazný a vyhral určite oveľa väčšiu porciu súbojov ako Dembélé v rovnakej časti hracej plochy.

"Keď vidím na konci Ivanovho pôsobenia v zápase na jeho tvári tie obrovské kruhy pod očami (to od obrovskej únavy po obrovskej záťaži – poznámka pre nešportovcov), upokojuje ma to a viem, že odovzdal na ihrisku všetky svoje sily a schopnosti."

Vyvažuje stred našej zostavy a prináša do nej fyzický prvok. Včera mal superšancu a nedal, napriek tomu sa potom predviedol pri zakončení ako veľký technik. Strelu takým vonkajším falšom veľa hráčov nedá. Ivan, za včera len jedno: BRAVO!!!

 


Busquets: 7


Nebol taký viditeľný ako v iných zápasoch, ale odohral aj tak veľmi dobrý zápas. Súper bol dotieravý a veľmi rýchlo kombinoval, všetko v rýchlosti a to spôsobovalo Busquetsovi problémy. Ale na druhej strane, niekoľkokrát perfektne podržal loptu v pre obranu ťažkých momentoch. Priemer, taký vyšší priemer.

 


Coutinho: 8


V Messiho prítomnosti bol perfektný, dobre sa na neho pozeralo a gól bol skutočne výstavný. Perfektne zvládnutá kombinácia a dokonalá Messiho prihrávka spôsobila už na začiatku upokojenie v domácom tíme. Aj neskôr bol nebezpečný. Lenže, Messiho stráži vždy niekoľko hráčov súpera, minimálne ich pohybom prinúti reagovať a tým otvára priestor práve pre Coutinha. Včera Messi nebol a Coutinha si hráči Sevilly postrážili. Škoda, že nie je trochu rýchlejší, v niektorých momentoch by sa žiadalo zaradiť iný rýchlostný stupeň. Jeho prednosti sú inde, samozrejme.

 


Arthur: 9


Náš nový Xavi aj včera dokázal svoju extratriedu a naozaj by z neho na dlhočiznú dobu mohol byť dominantný záložník barcelonského typu s charakteristikou pohybu, rozmýšľania a prehľadu porovnateľnou s legendárnou hviezdou nedávnej minulosti. Včera aj v preťažkých momentoch skvele reagoval, išiel do kombinácie, ponúkal sa a, čo je u neho úplne najdôležitejšie, NEPANIKÁRIL. Bol taký pokojný, ako keby hral len tak, na hodovom zápase niekde na dedine. Mal obrovský prehľad o dianí na ihrisku a dokonale zapadol aj nasadením vo fyzických kontaktoch. Skvelý výkon skvelého hráča.

 

 

Suárez: 9


Desiatka to ešte nie je, ale asi sa k nej z môjho pohľadu blíži míľovými krokmi. Bojovník, akého snáď na inom hrote v Európe nenájdete. Išiel úplne na doraz. Dostával sa do šancí, pripravoval šance spoluhráčom, v pohode mohol mať včera 3+4. Podal veľmi dobrý výkon, ťahal tím do presingu a bol v neustálom pohybe. Ja tuším, že toto nasadenie prinesie ovocie a prelomí smoliarske obdobie o týždeň a že Real Madrid bude ešte dlho spomínať na Suárezove predstavenie. To gólové...

 


Messi: 10


Pätnásť minút na ihrisku a odpracované. Génius momentu. Gól typický pre túto superhviezdu, asistencia typická pre túto superhviezdu. Včera sa mu chcelo behať a bojovať, myslí, že by ten zápas dopadol tak 6-2. Mrzí ma to jeho zranenie, ale radšej teraz, ako na jar. Oddýchne si a vráti sa znovu ako kráľ tohto športu. Messi je len jeden a chýbal by úplne každému.

 


Dembélé: 3


Neviem, čo sa to s ním deje. Nástup do zápasu mal v takom štýle, že som si hovoril v duchu: Ten chlapec dá dnes hetrik ako nič. Dribloval a zasekával súperov ako neškodných panáčikov a robil z nich učňov pozorujúcich majstra. Potom, keď sa hra trochu fyzicky pritvrdila, úplne mentálne vyhorel. Nič v kombinácii, nič v driblingu a čo bolo najhoršie, letargický návrat do obrany po vlastnej strate lopty ma vytáčal do žerava. Ja si osobne myslím, že si v najbližších zápasoch odpočinie na lavičke a že šancu konečne dostane Malcom. Na pravej strane sa to momentálne doslova žiada. Dembélé ma včera veľmi sklamal prístupom.

 


Sergi Roberto: 7


Celkom slušne nabehol do zápasu, v neľahkej chvíli. Zapadol perfektne a dokázal veľmi pozornou a sústredenou hrou pomôcť vyrovnať pomer síl v zálohe. Odbojoval svoje v typickom nasadení. Po zranení by sa mohol vrátiť ten dobrý Sergi Roberto, čo poviete?

 

 

FCB TOP LINE: TER STEGEN + PIQUÉ + SUÁREZ

 

Hodnotenie zápasu: 10


Zápas bol výborný, ako som už spomínal. Asi najlepší, aký sa hral na Nou Camp v tejto sezóne. Obaja súperi chceli hrať, návšteva parádna. Perfektný večer.

 

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

 

Peter Maďar