Valencia CF vs. FC Barcelona: hodnotenie hráčov

vale vs barcajpg
Foto: standard.co.uk


Včerajší guľáš podávaný na krásnom ESTADIO MESTALLA bol zvláštny. Nebol vyslovene zlý, pokazený, nedovarený, alebo snáď až nechutný. Naopak, bol peknej tmavej farby, bolo v ňom všetko to, čo do guľášu patrí, voňal takisto správne. Na jeho ochutnanie som sa celý deň tešil a hoci unavený po dlhej ceste do Púchova ráno a z Púchova večer, sadol som pred TV a ochutnal. A pochopil som, čo bolo tým problémom. Guľáš nebol osolený v dostatočnej miere, okorenený nebol tiež úplne podľa mojej chuti, mastný bol našťastie dosť. Tak teda môj názor na zápas poznáte, nie je objektívny, ako nie je objektívnym nikdy. Tak, ako guľáš chutí každému inakší, niekto si dosolí, niekto nie. Niekto pikantnejší, niekto nie. A niekto guľáš vôbec nemusí mať.

Barcelona včera vo viacerých úsekoch hry ukázala niečo podobné, ako počas úžasného londýnskeho večera v stredu. Bleskový pohyb lopty v centrálnej časti ihriska s výborným pohybom hráčov. Vtedy Barca vládla a dominovala. Potom ale nasledovala pasáž, keď sa nehýbal okrem Arthura a vlajočiek na rohových tyčiach nikto. Všetci stáli a pozerali a čakali a spali. Vtedy nedominoval nikto, pretože aj hráči Valencie stáli. Bola to nejaká taktika? No a potom boli pasáže, keď sa do hry Barcelona vkradla panika a nervozita a nepokoj. Rakitič pokazil niekoľko kľúčových prihrávok v kľúčových priestoroch a na paniku bol dôvod. Len šťastie a nemohúcnosť nás niekoľkokrát zachránili pred inkasovaným gólu. Pritom treba jednoznačne povedať, že remíza bola včera asi spravodlivá.
Ešte drobný pocit z rozhodcu. Však nemá Barcelonu rád? Ten zákrok na Suáreza, no, asi sa aspoň pozrieť na slávny VAR mohol. Podľa mňa v pohode pískateľná...Toľko k zápasu, idem hodnotiť.Ter Stegen: 7

Je asi na diskusiu, ako hodnotiť brankára v Barcelone. Včera veľa chytať nemusel, nejaké strely a hlavičky do stredu brány. Gól? To bola taká zhoda náhod a odrazov lopty, že za to určite nikoho viniť nie je možné. To sa niekedy stane. Ale nemal som z Ter Stegena ten pocit pána Dokonalého, niečo mi chýbalo.
Semedo: 7

Svoju stranu si postrážil, ale dvakrát ho na čiare súper rýchlou kombináciou doslova vyrobil. Dopredu bol miestami kúzelný, miestami príliš opatrný. Vidieť, že pri hre rozmýšľal a neposielal po uvoľnení do pokutového územia centre na slepo. Počkal, podržal loptu a potom skúšal buď prihrávku pod seba, alebo na niekoho z druhej vlny. Nie všetko vyšlo, ale dokonalý nie je nikto. Slušný, no priemerný výkon.
Piqué: 7

Celkom dobrý výkon, aj keď pri jeho smole za posledné zápasy mu iste hejtery naložia, že zase on spôsobil gól. Nie a nie a nie. Minulý rok bol obetným baránkom Deulofeu, teraz Piqué? Nehral vôbec zlý zápas, hlavičkové súboje vyhrával, bol dominantný a skoro celý zápas aj dostatočne sústredený, čo je podľa mňa jeho problém. Sústredenosť po celý čas. Včera nič zlé, priemer.
Vermaelen: 6

Priznám sa, že som si ani nevšimol, či hral. Hral? Nebolo ho vidno ani dopredu, ani vzadu veľmi nemal čo na robote. Aktívny príliš nebol. Ak by bol takýto neviditeľný rozhodca, dám mu desať. Hráč ale viditeľný, aspoň trochu, byť musí. Alebo nie?


Alba: 8

Včera ťahúň mužstva, ťahúň celej útočnej fázy. Obranu si postrážil dostatočne, rýchlosť mu pomáhala tak, ako vždy. Výborne kombinoval s druhým ťahúňom včerajška, s Coutinhom. Hľadal pri nábehoch Messiho a Messi hľadal Albu. Celkom slušné, trochu tá finálna fáza krívala. Vie hrať, samozrejme, oveľa lepšie.
Coutinho: 8

Ťahal mužstvo. Skúšal do odpadnutia zrýchľovať hru, dribloval a úspešne kombinoval s Arthurom a Messim. Podržal loptu. Hľadal si miesto na strelu spoza pokutového územia. Ale Valencia tak zhustila v niektorých fázach zápasu priestor, ako ani Chelsea s Interom Miláno dokopy nedokážu. Autobus bol pre Coutinha pridlhý a privysoký. K strele poriadneho kalibru sa nedostal. Ale treba povedať, že pravá strana celkom fungovala aj jeho pričinením.
Busquets: 6

Striedavo-oblačno. Geniálne momenty s kľučkou do protipohybu, alebo s jeho povestnou otočkou striedal s nepresnými prihrávkami buď do súboja, alebo presne súperovi do pohybu. Valencia niektoré prihrávky dokázala prečítať a bolo z toho zle-nedobre. Nebol to úplne vydarený výkon, u Busquetsa som zvyknutý na niečo iné, na niečo svetové. Včera priemer, ako väčšina mužstva.
Rakitič: 5

Ivan je môj obľúbenec, to musím jednoznačne priznať. Včera som ale niekoľkokrát použil na jeho adresu nepekný výraz, za čo sa mu v tejto chvíli úprimne ospravedlňujem. Ivan, sorry!!! Viem, že to sem chodí čítať, tak preto. Kazil prihrávky, to je nespochybniteľný fakt. V súbojoch býva dominantný, včera to bolo pol na pol. Nevyviezol loptu vtedy, keď sa to žiadalo, hoci mu táto činnosť ide fantasticky v iných zápasoch. Únava? Priemer priemerný.
Arthur: 9

Dám mu deväť, aj keď trochu preháňam. Ale nech. Včera išiel znovu ako píla. Na doraz. Behal celý čas svojho pobytu na ihrisku. Rozdával lopty, kombinoval, dirigoval. Ukázal obrovský potenciál, fakt by z neho mohol vyrásť veľký hráč.
Páčil sa mi z nášho mužstva včera najviac. Na to, čo doteraz ukazoval, bol včerajšok porovnateľný. Preto u mňa deväť.
Messi: 8

Gól výborný, presnejšie to trafiť nešlo. Ale to bolo v zakončení na Messiho pomery dosť málo. Nahradil to úžasným prehľadom, pomáhal intenzívne zálohe kontrolovať zápas a keď sa hýbal, Barcelona dominovala. Trojuholníky s Coutinhom a Arthurom a Busquetsom boli presné, spolupráca fungovala ako hodinky. Keď sa ale prestal pohybovať a začal sa len prechádzať, bolo veru zle. Sme na ňom závislí a včerajšok to ukázal. Na jeho pomery to nebolo určite tak výrazné, ako by byť mohlo.
Suárez: 6

Znovu svoj momentálny technický výpadok nahradil obrovskou chuťou a bojovnosťou. Stačí to však? Priveľa pokazil, narážačky z prvej mu nevychádzajú a včera tiež nevychádzali. Len jedna, chvalabohu za ňu. Messi po nej zabezpečil aspoň bod. Zákrok na neho podľa mňa bol penaltový. Pozrel som si to ešte aj dnes a trvám na tom, že to mal byť pokutový kop.
FCB TOP LINE: Messi + Coutinho + Alba + ArthurFCB LÉGIA SKAZY: niktoPriemerná známka základnej zostavy: 7

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

 
Peter Maďar