FC Barcelona vs. Valencia CF

hodnotenie hráčov


sportenglish comjpg

FC Barcelona, zdroj: sportenglish.com

 

Čo ma napadlo ako prvé po včerajšom večernom ligovom zápase?

Paradoxne, neskutočne ma pobavil a znovu dokázal vysokú úroveň španielskeho klubového futbalu. Oba tímy, Barca a Vale, predviedli naozaj krásne divadlo pred zaujímavou návštevou na ikonickom štadióne.

77000 divákov mohlo byť tiež spokojných s hrou ako takou, s prelievaním útokov z jednej strany ihriska na druhú.

Fantastické bleskové kontry nášho súpera, obrovská bojovnosť spojená s túžbou otočiť vývoj stretnutie v náš prospech v našom prevedení boli ozdobou predstavenia.

Viem, výsledok nezodpovedal ani náhodou očakávaniu. Ani ja som neuvažoval inak, výhra v pohodlnom pomere 3:0 bola pre mňa samozrejmosťou. Podcenil som kvalitu a momentálnu veľkú formu Valencie a bol som za to potrestaný.

Ale znovu opakujem: zápas bol skutočne vynikajúci.


diarioas comjpg

Fantastický zápas, zdroj: diarioas.com


Nástup do zápasu bol zo strany Barcelony dostatočne zaspatý a teda vhodný na umocnenie odhodlania hráčov Valencie zaskočiť vysokým napádaním svojho súpera.

Za prvé tri minúty nám dva-trikrát úžasne zavarili a gól bol vyslovene na spadnutie.

Nuž, stav 0-2 po polhodine neveštil nič dobré a nami predvádzaná obranná hra neuveriteľne neskoro reagujúca po strate lopty na bleskový súperov prechod do protiútoku nedokázal asi nikoho presvedčiť o možnosti ďalšej REMONTADY.


sport360 comjpg

Výborný Aleňa, zdroj: sport360.com


Ukázala sa v plnej nahote absencia Busquetsa, napriek nedostatku rýchlosti kľúčového hráča našej záložnej formácie. Našťastie, do zápasu sme sa dokázali vrátiť a nakoniec po vyrovnaní získali aspoň jeden bod.

Aj keď, Valencia mala šancí a šancí...  


marca comjpg 


Coutinho & Parejo, zdroj: marca.com

 

Pozriem sa teraz na výkony hráčov a trénera:

 

Ter Stegen: 6

Úplné gala predstavenie to zrovna nebolo. Góly padli po obrovských chybách obrany a po penalte. Viackrát nám pomohla aj nemohúcnosť strelcov súpera pri premieňaní šancí. Strely smerujúce na bránu pochytal, stiahol aj nejaké centre do nebezpečných priestorov. Rozohrávka bola striedavo vynikajúca, ale ukázali sa aj občasné drobné nepresnosti spôsobujúce problémy, pretože súper hral ozaj vynikajúco a napádal náš dostatočne vysoko.

 

Roberto: 3

Veľmi slabé. Napriek hre na opačnej strane, v podstate cez nohu. Napriek tomu by mal tak skúsený hráč predviesť niečo viac. Lenže hráči súpera mu pri brejkoch utekali tak, ako chceli. Penalta bola absolútne zbytočná. Lopta smerovala do priestoru nedosiahnuteľného súperom, bola príliš prudká a hráča bolo možné skoro isto v pohode vytlačiť mimo pokutového územia. Slabý výkon, len mierne zlepšený po presunutí sa na pravú stranu. A ani nastrelená tyč po peknej strele na tom nič nezmení.

 

laronda esjpg

Roberto, zdroj: laronda.es


Vermaelen: 4

Pri svojom poslednom predstavení ma potešil, tentokrát to bolo slabé. Pozične nepresný, pomerne často faulujúci a akýsi nesústredený výkon. Zapadol do celkovej nálady obrannej štvorice. Nepresvedčil. Ani trochu.

 

Piqué: 7

Vo vzduchu perfektný. Po zemi klasicky horel kvôli nedostatku reakčnej rýchlosti. Obratnosť a dynamika je jednoducho pre takto vysokých hráčov problémovou činnosťou. Z obrany bol najlepší, lenže tento krát to ktovieakou pochvalou nie je... Obetavosť po krvavom zranení sa, samozrejme, počíta.

 

Semedo: 6

Nepresvedčivý výkon talentovaného pravého obrancu. Pri vysokom napádaní hráčmi Valencie sa smerom dopredu nedokázal presadiť, aj keď práve po jeho aktivite sme po faule kopali pokutový kop. Inak málo. Dozadu nedôsledné dostupovanie, neskorá reakcia a zatiaľ aj pomerne zlé pozičné postavenie. Naučí sa, samozrejme. Ale včera to nebolo ono.


barcablaugranes comjpg

Semedo, zdroj: barcablaugranes.com

 

Alba: 6

Určite po nástupe do hry oživil v podstate mŕtvu ľavú stranu. Rýchlosť platila smerom dopredu a platila aj smerom dozadu. Napriek tomu, viac krát sa po prepadnutí vpredu nedokázal dostatočne rýchlo vrátiť do obranného zoskupenia. Hral už podstatne lepšie a ja verím v skorý návrat tej najlepšej verzie špičkového obrancu.

 

Aleňa: 7

Mladý záložník sa mi pozdával. Bojovnosť bola určite jeho prednosťou a schopnosť ustáť aj tvrdý súperov atak sa včera niekoľko krát prejavila. Podal slušný výkon a patril k tomu lepšiemu v našom tíme. Dobre sa pohyboval. Možno mohol vzhľadom na pomerne slušne tvrdú strelu pokúsiť sa o zakončenie viac krát.

 

Rakitič: 7

Prvé minúty, či skôr polhodinu doslova katastrofa. Potom ale zabral na plný plyn a bolo to vidno. Presunul sa mierne vyššie a dôrazným spôsobom zastavoval v stredne časti zápasu medzi minútami 30. a 75. akýkoľvek náznak súpera smerujúci k protiútoku. V tejto fáze zápasu absolútne dominoval.

Len ten úvod...


efotbal czjpg

Rakitič, zdroj: esport.cz

 

Arthur: 7

Po príchode na ihrisku okamžite rozbehal hru, dynamika jeho pohybu robila súperovi problémy a aj jeho prednosť – udržanie lopty pod tlakom – sa ukázala v plnej kráse. Škoda, že nemôže hrať zápas za zápasom.

 

Vidal: 5

Bol som sám, kto videl strateného bojovníka? Ako vždy, bol všade. Lenže včera bol síce všade, lenže zároveň bol aj nikde. Diery v zálohe vzniknuté opustením stráženého priestoru spôsobovalo časté prečíslenia hráčov Valencie. Akoby si neuvedomil, že Messi jednoducho nebráni.

Bojoval, bil sa, kĺzal. Ale nestačilo to.

Pre mňa nie.


antenalatina7 comjpg

Vidal, zdroj: antenalatina7.com

 

Coutinho: 7

Forma sa vracia a včera sa to už približovalo k tomu minulo sezónnemu hráčovi. Kombinácia bola v poriadku, bojovnosť takisto vyššia, ako inokedy. Dostal sa aj k povestnej obaľovačke a veľa ku gólu nechýbalo. Bude to len lepšie a lepšie.

 

Suárez: 4

Uruguajský bojovník a strelec veru neukázal nič. Behal a bojoval do roztrhnutia tela, skúšal všetko možné. Ale ultra defenzívna hra Valencie mu zatvorila priestor na zakončenie.

Slabé na hráča jeho mena a formátu.

 

Malcom: 5

 Prikrátky čas na ukázanie sa. Ale aj tak som tam zachytil taký drobný náznak zatiaľ veľmi dobre ukrytého talentu. Bol to taký okamih, drobná akcia, nábeh, pokus.

 

Messi: 9

Dva strelené góly. Od inkasovaného druhého gólu zapol na plné otáčky. Behal, bojoval, pokúšal sa o zakončenie, o prihrávky. Napriek neskutočne zatvorenému priestoru sa dokázal presadiť. Jednoznačne najlepší hráč v našom tíme. Sily neušetril žiadne. Zranenie po klasickom „koňarovi“ snáď nezabráni jeho nasadeniu do najbližšieho ťažkého obdobia plného náročných zápasov.


eveningstandard comjpg

Messi, zdroj: eveningstandard.com

 

Valverde: 6

Na papieri vyzerala základná zostava v poriadku a vyslovene ma potešila absencia Albu.

Tešil som sa, že si oddýchne a že aj vynútené nenastúpenie Busquetsa pomôže kľúčovým hráčom ušetriť nejaké sily.

Ale po nástupe hráčov na ihrisko som ostal mierne povedané v šoku.

Na pravej strane obrany Semedo a na ľavej Roberto?

Prečo, Ernesto?

A just by som to urobil opačne.

 

Priemerná známka tímu: 6

 

FCB TOP LINE: Messi

FCB légia skazy: Roberto + Suárez + Vermaelen

Hodnotenie zápasu: 8


twitter comjpg

Súboj na súboji, zdroj: twitter.com


Zápas bol výborný.

Enormná snaha Barci síce nebola tentokrát podložená až takou kvalitou, ale miestami sme vynikajúco brániacu Valenciu úžasným spôsobom doslova mleli.

Valencia fantasticky bránila a jej protiútoky boli úplne úžasné, to musím priznať. Celkovo remíza asi zaslúžená, pokutové kopy v poriadku, šancí dostatok.

Plno vzruchu a emócií.  

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

Peter Maďar

megabarca.sk