FC Barcelona vs. Villarreal CF: hodnotenie hráčov

 

piqu 90min comjpg

Piqué - jeden z rozhodujúcich hráčov, zdroj: 90min.com

 

 Dlho som rozmýšľal, kedy napísať hodnotenie výkonov našich superhviezd. Pre istotu, to aby som nepísal v hneve a nedobrom psychickom rozpoložení, píšem až v pondelok ráno. V nádeji, že prekonám ten pocit ničoty napádajúci môj pohľad po zhliadnutí ďalšieho utrápeného predstavenia na Nou Campe.

Očakávajúc na začiatku oveľa viac vo mne ostala totálna prázdnota predzápasovo pripravená na naplnenie kvalitnou hrou a množstvom gólov, kúzlami kúzelníka Messiho a absolútnou dominanciou.

Nič z toho neprebehlo a ani skvelé výkony Piquého a Dembélého to sklamanie nedokázali dostať do rovnováhy so spokojnosťou.


Naopak, ešte aj teraz cítim tú pachuť len veľmi priemerného víťazstva.

 

Znovu, už po niekoľkýkrát, som v PREVIEW (klikni) vyslovene netrafil reálny priebeh a očakávania. Za to sa musím ospravedlniť a pokúsiť sa napraviť to už pred nasledujúcim ligovým kolom.


To všetko ten môj nesmierny optimizmus a prehnané očakávania od najlepšieho klubu sveta.


Sú prehnané, však?


barca total fcbarcelonacomjpg

Barca - je niečo viac?, zdroj: fcbarcelona.com


Ako dopadli odpovede na otázky dňa? Uf, bieda. Aký hráči, taký komentátor...

Veď posúďte:

"Pripraví sa Barca mentálne na 100% a nepodcení súpera?"

Tip bol, že áno. Ale ja mám stále pocit, že hráči hrajú akoby s povinnosti, bez chuti a zápalu pre zápas. Česť dvom-trom výnimkám.


"Dokáže Barca streliť Villarrealu viac, ako štyri góly?"

Tipoval som až šesť strelených gólov, utrápený súper bol na nich pred zápasom doslova zrelý...

Realitu poznáte.

 

Aj dnes skúsim aspoň niečo pozitívne na záver smutného úvodu:

1.   Nikto sa nezranil.

2.   Udržali sme čisté konto.

3.   Ter Stegen konečne prekonal Messiho (v počte nabehaných kilometrov v zápase).


ter stegen a messijpg

Messi a Ter Stegen, zdroj: laliganews.uk

 

 

A čo teda podľa môjho názoru predviedli na zelenej pažiti barcelonské hviezdy?

 

Ter Stegen: 7

Včera nastúpil náš prvý brankár v dobrej pohode a dokázal napriek niekoľkým, aj keď doslova opatrným, strelám súpera neinkasovať a udržať čisté konto. Ani poriadne neviem, po akej dlhej dobe. Úvodné nedorozumenie s Lengletom bolo spoločnou vinou, viac ale asi chyboval obranca nesprávne zorientovaný v pokutovom území.

 

Semedo: 7

Výborný výkon. Ešte mierne vylepšiť záver akcií po skvelých nábehoch za obranu a vynikajúcich kolmiciach od Dembélého a bude to BOMBA. Centre mu veru nešli ktovieako dobre, ale schopnosť kombinovať a slušné rýchlostné vybavenie včera pomáhalo v podstatnej miere kontrolovať našu pravú stranu.  

 

Piqué: 9

Jeden z dvojice našich TOP hráčov. Nie kvôli strelenému gólu, to bol len skvostný bonus ku jeho výkonu. Ale obranná hra, absolútna dominancia v hlavičkových súbojoch a prehľad v komplikovaných situáciách v pokutovom území a sústredenosť počas celého zápasu mu vyniesli pozornosť. Výborný výkon, potvrdil svoju ešte stále svetovú úroveň. A kto neverí, nech si občas pozrie výkony iných ospevovaných stopérov v Anglicku, Španielsku, či Taliansku.

Piqué ešte stále má čo klubu odovzdať.

 

Lenglet: 7

Tvrdosťou sa vyrovnal agresívnemu súperovi a v hlavičkových súbojoch pomohol mužstvu vo vzdušnej dominancii. Pri hre po zemi bol mierne dezorientovaný v niektorých momentoch a mal veľmi ťažkú úlohu pri nevrátení sa Coutinha do obrany. Potom, pri prečísleniach, boli s Albom na troch-štyroch súperov sami a to prinieslo občas prienik súpera. Pri súboji v prvých minútach zápasu to bolo asi vzájomne dostatočne rukami prepletené a na penaltu to nevyzeralo. Za čisté konto bonusový bod.

 

Alba: 7

Ja neviem... Je možná moja príliš vysoká miera očakávania po jeho skvostných výkonoch dva-tri týždne dozadu? Alebo prečo nemám príliš dobrý pocit z jeho včerajšieho predstavenia? Nebolo to určite Albove najlepšie tohtoročné ukázanie sa. Napriek tomu prispel, aj keď s drobnými zaváhaniami, k udržaniu súpera na nulovej gólovej hladine. Dopredu to býva podstatne lepšie.

 

Rakitič: 5

Ivan je v prdeli.

Vyhorené palivo. A nové ešte nedošlo. Včera síce táto barcelonská atómová lokomotíva drela a bojovala zo všetkých síl ťahajúc za sebou nohy a robiac nimi pásy na trávniku, lenže to je na jeho pomery príliš málo. Tak, ako trpí na predlhú sezónu v RM Modrič, rovnako trpí aj u nás Rakitič.

Prajem mu dlhý a poriadny oddych počas Vianoc 2018, v roku 2019 sa Ivan vráti znovu v TOP forme a rozbije na márne kúsky reči všetkých jeho kritikov.

 

Busquets: 5

Asi v najpodstatnejšej možnej miere zapadol do výkonu celého mužstva. Priemerný priemer výkonu v prevedení toho najpriemernejšieho na ihrisku. Svetovosť tentokrát odložil doma na policu ku všetkým svojim získaným trofejam a predviedol sa v tom obyčajnom svetle.

Jediné vhodné spomenúť je jeho extempore so súperom, celý malý skeč od súboja na zemi až po dohranie postojačky.

Pobavilo, aj keď nie pozitívne.

Busi, spamätaj sa, prosím.

 

Vidal: 8

Opäť jediný dominantný prvok našej zálohy. Pomerne vyrovnaný výkon, v súbojoch absolútne spoľahlivý a víťazný. Momentálne hrá v skvelej forme a aj tentokrát to na ihrisku dokazoval.

Miestami, len občas, naozaj len sem-tam, mi chýbalo od Vidala trochu lepšie čítanie hry.

Z toho miestami, len občas, naozaj len sem-tam vzniklo prečíslenie po nesprávnom pozičnom postavení hráča.

Ale to je len drobný detail. Bol to bojovník a tešil ma jeho včerajší výkon.

vidaljpgVidal - sila a energia, zdroj: futbelia.com


Coutinho: 5

Jedno jediné sólo, jeden jediný dribling. Coutinho to v sebe má. Vie to. Má skvelú kľučku, vynikajúcu strelu, futbalový mozog najväčšieho kalibru. Tak prečo to neukáže v zápase počas 60-tich minút? Potom môže za búrlivého potlesku plných tribún a spoluhráčov prepustiť miesto mladej krvi. Lebo momentálne, a včera to znovu ukázal, na celý zápas nemá kondíciu.

Takže moja výzva, Cou:

"Príď ku nám do Banskej Bystrice, na schodoch pod pamätníkom a v okolitých kopcoch trochu pobeháme a doplníme si baterky. Tak, aby si vydržal celý zápas behať a behať a behať. Lebo  včera si znovu nebehal..."

 

Messi: 4

Som pripravený na verejnú popravu a na nenávistné komentáre.

Messiho hodnotenie v tomto zápase som si premyslel veľmi dobre dlho zvažujúc všetky aspekty jeho hry, či skôr promenádnej prechádzky v kúpeľoch.

Včera to nebol výkon hodný Messiho.

Včera to nebol výkon hodný nikoho.

Iste, asistencia na gól Aleňu bolo vskutku geniálna a mala na sebe punc kvality – pečať Messiho.

To bola značková vec s ochrannou známkou. Ale okrem toho to veru bola bieda.

Priame kopy? Nič.

Dribling? Nič.

Presing? Nič.

Pohyb? Nič.

Nábehy? Nič.

Messi včera = NIČ.

Cítiť zo mňa tú nesmiernu bolesť? Že musím chtiac-nechtiac napísať takému hráčovi také hodnotenie? Bolí, bolí, bolí, ale nejde to inak.

Messi včera hlboko sklamal.

Messi_0jpeg

Messi - sklamanie, zdroj: indiatoday.com

 

Dembélé: 10

Chlapec včera ukázal absolútne všetko.

Múdri ľudia v trénerskom tíme FC Barcelony určite dokážu výkonnosť Dembélého na tejto úrovni stabilizovať a ten nám všetkým doslova vytrie zrak.

Ja v neho verím od začiatku a napriek niekoľkým zakolísaniam a výčinom a prehreškom

(hoci, ktovie, čo je pravda a čo bulvár)

som presvedčený o jeho skvelej budúcnosti v našom tíme.


Po niekoľkýkrát opakujem a stojím si za tým:

"Na Dembélého sa bude na Nou Camp chodiť."


Včera bol skvelý. Bleskové zrýchlenie z nuly na sto, fantastické zasekávačky, dokonalé kolmice poslané v presne správny moment na nabiehajúceho Semeda.

A zlatý klinec večera?

Povedzte, čo si asi tak myslel obranca Villarrealu po prevezení na

Dembélého kolotoči

po štvrtom otočení sa?

Geniálne momenty vždy potešia, potešili aj teraz.

 dembljpg

Ousmane Ferrari, zdroj: the18.com


Malcom: 5

Pár minút je asi málo na dokázanie oprávnenosti hrania v základnej zostave. V pohári si určite zahrá dlhšie a uvidíme, čo predvedie v situácii, keď on bude musieť byť ťahúňom. Som zatiaľ z neho v miernych rozpakoch. Vylieči ma z nich?

 

Aleňa: 7

Výkon za 6 si vylepšil premenenou šancou na 7. Slušný nábeh za obranu na geniálnu Messiho prihrávku. S loptou si rozumel veľmi slušne a jeho mačací pohyb pôsobiaci pomalosťou je paradoxne nesmierne platný. Hráč je, a včera to dokázal, fakt dostatočne rýchly a na prekvapenie aj súbojovo dostatočne dôsledný. Nenechal sa od lopty odtlačiť, vedel ju šikovne zakryť. Nádejná nová osobnosť.

 

Priemerná známka tímu: 6,6

 

FCB TOP LINE: Dembélé + Piqué + Vidal

FCB légia skazy: Messi + Coutinho + Rakitič + Busquets

 

Hodnotenie zápasu: 4

Zápas bol slabučký a doslova len odohraný s akejsi povinnosti. Villarreal je totálne na dne a Barcelona včera hrala na odhadom 50% svojich možností.

Či sa momentálne len šetria sily, alebo je v tíme únava? Neviem.

Pravdou ale je, že naprieč celou Európou sú momentálne výkony špičkových mužstiev na podobnej úrovni.

Vrátane Juventusu, Chelsea, Liverpool, Real, Atletico...

Výsledky sú, výkony nie.

Možno syndróm Majstrovstiev sveta.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

 

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

 

Peter Maďar

megabarca.sk