Huesca SD - FC Barcelona

hodnotenie zápasu


youtubejpeg

zdroj: youtube.com

Taká nádejná zostava, taký nádejný úvod zápasu, taký nádejný výkon v prvom polčase. A predsa som sledovanie zápasu skončil s kruhmi pod očami a očakávaním vyrovnania po nejakej hlúpej individuálnej chybe. Zas a znovu sa ukázala naša tohtosezónna slabina, ktorou je jednoznačne efektivita. Pretože ak by tá bola na štandardnej úrovni, ani individuálne chyby našich hráčov by neznamenali také straty bodov, ako je tomu teraz. Včera som v našom zápasovom príbehu našiel všetky detaily potrebné k poriadnej dráme. Našťastie nie frašky, ako tomu bolo naposledy. Dráma mala výborné úvodné dejstvo, keď ma nainfikovala očakávaním jednoduchého a pomerne rýchleho vyriešenia zápletky. Dej sa začal mierne dramatizovať odmietaním streleckých možností volajúcich po góle. Nuž a postupne sa začala do príbehu pretláčať taká spočiatku malá, neskôr už dosť výrazná nervozita. A na konci všetko, našťastie, vyvrcholilo k aspoň výsledkovej spokojnosti. Z hry ako takej ostali po nepodarenom druhom polčase rozpaky. Príde niekedy zápas, keď konečne premeníme aspoň polovicu šancí? Dočkám sa?

Páčil sa mi výkon a celkový prejav Pedriho, aj keď bude určite v nabitom programe oddych. Hrá podľa mňa priveľa a desím sa rizika zranenia po preťažení. Výbornú formu chytá Dembélé, jeho rýchlosť s loptou a aj bez nej bola obdivuhodná. Priemerne zahral na môj vkus Messi, frustrácia zo zakončovania akcií sa z jeho výrazu dala čítať ako z otvorenej knihy písanej veľkými písmenami.


Nešlo mu, nejde mu.

Zakliata sezóna?


Pobavil moment po prihrávke Busquetsa na ter Stegena, keď sa lopta po dopade odrazila od trávnika a letela presne pod brvno. Ak by sme z toho dostali gól, vypol by som televízor a odišiel do spálne. Fakt.

Celkovo bol zápas z našej strany priemerný, aj keď to bol zaiste taký vyšší priemer vďaka dobrému napádaniu a okamžitému zisku lopty po nepresnosti. Chýbali góly. Súper hru vyslovene kazil a loptu, hlavne v prvej polovici, odkopával tam, kde bol práve otočený.


marcajpeg

zdroj: marca.com


Priebeh zápasu:


7´ Z ničoho nič sa pred brankárom ocitol Pedri, ktorého famóznym zákrokom vychytal brankár Fernández Llorente.

19´ Po rýchlej akcii sa dostal do zakončenia zo spätnej prihrávky Dembèlé. Ten ale napálil loptu len do dobre postaveného obrancu.

27´ Barcelona dala gól! Gól strelil FRENKIE DE JONG. Ten si našiel priestor medzi dvomi brániacimi hráčmi a presný center poľahky uložil k tyčke.

42´ Lionel Messi namieril priamy kop výborne do horného rohu bránky, kde ale zakročil ešte lepšie brankár Fernández Llorente.

57´ Dembèlé mohol navýšiť vedenie svojho tímu! Brankár Fernández Llorente bol už prekonaný, ale pred bránkovou čiarou zakročil jeden z brániacich hráčov.

63´ Trma vrma pred bránkou Barcelony! Lopta prepadla na prednej žrdi k Mirovi, ktorý pätičkoval a takmer prekvapil brankára ter Stegena, ktorému napokon lopta zapadla do rukavíc.

68´ Ten prišiel teraz, keď z vnútra šestnástky zakončoval Lionel Messi, ale triafa len výborne postaveného brankára.

83´ Žltú kartu dostáva Javier Ontiveros (SD Huesca).Zostavy:

huepng

fcnpng


nahrpng


trepng

Prehľad:


prepng


Návšteva:

0Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


statspngVyjadrenie trénera:


FC BARCELONA – Ronald Koeman


marca2jpeg

zdroj: marca.com


"Až na posledných 20 minút sme hrali veľmi dobre, pred bránkou súpera sme boli nebezpeční a to nie je jednoduché, ak súper hrá takto stiahnutý. Boli sme pokojní a trpezliví pri výmene strán, strelili sme pekný gól a mali sme niekoľko ďalších príležitostí. Chýbala nám trochu väčšia prevaha a v druhom polčase sa hra nevyvíjala rovnako. Pred koncom sme trpeli, Huesca sa pokúšala vytvárať si príležitosti pomocou centrov, ale dobre sme bránili. Ak však nevediete aspoň o dva góly, koncovky sú potom vždy nervózne. Myslím si, že v efektivite sa dokážeme zlepšiť. Som spokojný s Frenkieho gólom, pretože chcem, aby sa záložníci zapájali do ofenzívnych akcií a nabiehali do pokutového územia. Niekoľko príležitostí mal Pedri aj Ousmane. Samozrejme, že očakávam vyššiu efektivitu, pretože vyhrávanie zápasov bude vtedy jednoduchšie. Tento mesiac je veľmi dôležitý pre naše nádeje, pretože odohráme množstvo zápasov mimo Camp Nou a ak vyhráme, budeme môcť bojovať. Samozrejme, že všetko záleží aj od výsledkov našich súperov. Ak zakopnú, tak budeme mať šancu stiahnuť náskok. Predovšetkým však musíme vyhrávať naše zápasy. Do zápasu sme vstúpili silní a koncentrovaní. To je základ, aký potrebujeme, pretože ak ho máme, vtedy sa nám hrá ľahšie. Musíme zlepšiť našu efektivitu. Myslím si, že začiatok roka bude pre nás dobrý."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com