Inter Miláno vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčovPriznajte sa dobrovoľne všetci tí, ktorí ste čakali všetko iné, ako našu výhru.

Ja sa priznávam, že v kútiku duše bola mojim vysneným výsledkom aspoň remíza. Pretože absencia papierovo najlepších hráčov, istota postupu z prvého miesta a totálna súperova potreba vyhrať podľa logiky favorizovala domácich.


fcbarcelona comJPG

zdroj: fcbarcelona.com


Lenže omladina v dresoch nášho klubu predviedla opodstatnenosť svojich angažmánov v najlepšom klube sveta. Bez strachu a bázne, bez tlaku a úcty si tím podal súpera na ihrisku a rozdal si to s ním ako rovný s rovným. Herne mala Barcelona jednoznačne navrch, kombinačné schopnosti a technická prevaha prinútila hrať domácich na protiútoky.

Iste, objavilo sa niekoľko chýb, nedôrazných riešení, zbytočných strát. Ale prevažovala vyslovene radosť z pohybu a hry ako takej. Hráčom sa chcelo behať. Ponúkať sa do kombinácie. Vracať sa po strate lopty do obrany. Veľmi príjemné pocity počas pozerania zápasu viackrát prinútili moje lícne svaly roztiahnuť tvár do úsmevu. Páčila sa hra zálohy a útoku, obrana pôsobila občas chaoticky. Ale celkove musím mužstvo pochváliť. Lídra Serie A (!!!) porazili na jeho pôde a to sa jednoducho počíta.

Môj kolega z Českej republiky, obrovský fanúšik Interu Miláno, mi písal pred zápasom správu s otázkou, či až tak podceňujeme jeho tím, keď posielame B-tím. Nuž a po zápase mi poslal ďalšiu správu s prosbou, aby sme nabudúce poslali pre istotu C-tím. Na naše B-čko vraj nestačia.

Ako sa páčil zápas vám?


Postup z ťažkej skupiny s veľkým a bezpečným náskokom je skvelý. Postup z ťažkej skupiny s veľkým a bezpečným náskokom napriek zlej počiatočnej forme mužstva dáva obrovskú nádej. Pretože ak Barca chytí formu a ukáže naplno svoju identitu a silu, nezastaví ju nikto.


Screenshot_2019-12-11 inter vs barcelona 1-2 - Hada Googlom1png


Ako vyzeral zápas podľa štatistík:


Screenshot_2019-12-11 inter vs barcelona 1-2 - Hada GooglompngAko vyzeral zápas v podaní jednotlivých hráčov?


Screenshot_2019-12-11 Inter Miln 1 2 FC Barcelonapng

Základná zostava:


Neto: 9

Dva, či tri ťažké zákroky. Poradil si s rozohrávkou nakrátko a aj v prípade potreby dlhších pasov. Gólovú strelu domáceho obra bolo po zmene smeru dotykom hráča nášho tímu chytiť nemožné. Inak by strelu smerujúcu do stredu brány chytil úplne v pohode. S centrami si poradil a posťahoval ich do bezpečia. Predviedol vysoký štandard.


Wague: 8

Jedno z prekvapení večera. Veľmi dobrá pozičná hra a tvrdá súbojová odolnosť. Časté nábehy smerom dopredu a okamžitý rýchly návrat do obrany. Slušné kombinačné schopnosti predviedol niekoľkokrát, naša pravá strana si v zápase aj jeho zásluhou počínala výborne.


instagram comjpg

zdroj: instagram.com


Todibo: 8

Elegantný prejav a dostatočná tvrdosť v súbojoch priniesli hráčovi určite zaslúženú pozornosť a obdiv. Ale neodpustím si aj trochu kritiky. Na naše pomery a vyžadovaný spôsob hry až príliš často riešil situáciu odkopom na tribúnu a prehral párkrát fyzický súboj s oveľa menej disponovaným Lautarom. Pozitívom je ale určite prejavenie vodcovských schopností, vysokého sebavedomia pri vyvážaní lopty a pokoja. Na takomto výkone sa dá určite stavať.

barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Lenglet: 7

Mierne chaotický pozičný prejav. Obrovská snaha a bojovnosť určite zaujala, poradil si aj v tvrdých súbojoch s obrovským hrotom súpera. Zbytočné fauly po neskorom príchode k súperovi. Nepremenenie čistej gólovej šance bolo trestuhodné. To mal byť jednoducho gól. Prispel k priemernému výkonu obrannej rady.


Umtiti: 7

Aj u druhého stopéra sa prejavila drobná pozičná disharmónia. Akoby boli aj s kolegom stratení. Možno to bolo nezvyklým rozostavením, možno kvalitou súpera. A možno sa iba nesústredil. Viac bolo, samozrejme, toho dobrého. Inkasovali sme iba jeden gól.


Firpo: 5

Trpel na svojej strane ihriska počas celého zápasu. Nepresvedčivý výkon plný nepresností. Ale toto bol presne zápas pre neho. Len v takomto zápase sa zocelí jeho spolupráca s kolegami. Zlé načasovanie pohybu prinieslo veľa faulov a následných centrov do nášho pokutového územia. Naša ľavá strana dostala od našej pravej strany na frak.


Aleñá: 9

Vynikajúci. Hlavne v prvom polčase bol úplne najlepším hráčom na ihrisku. Zo všetkých aktérov vrátane domácich. Fantasticky sa pohyboval. Neustále sa ponúkal do kombinácie a spoluhráči ho aj vyhľadávali. Právom, pretože dokázal loptu podržať, zmeniť smer smerovania útoku a prekvapiť kolmou prihrávkou. Vyhrával súboje jeden-jeden. Pri toľkých dotykoch sa občas ukázala aj strata, lenže to pozitívne absolútne prevažovalo. Hráč zápasu.


PA-Alena-1jpg

zdroj: squawka.com

Rakitič: 8

Pokojnejší člen zálohy. S rozvahou vykonával činnosť sebe vlastnú. Zatváral priestor a preväzoval obranu s útokom. Veľmi dobrý pohyb. Spolupráca so spoluhráčmi počas kombinácii fungovalo takisto veľmi dobre. Počas akcie v druhom polčase som ho skoro premenoval na Messitiča, jeho sólu a strele chýbalo len trepotanie sa lopty v sieti.


Vidal: 7

Tvrdosť a typický chaotický pohyb spôsobovali problémy súperovi. Darilo sa mu vyhrávať súboje – ak sa do nich dostal. Pretože viackrát prišiel neskoro a lopta bola inde. Jeho nasadenie od začiatku sa ani tentoraz neukázalo ako najvhodnejšie využitie jeho schopností. Pred našim prvým gólom ale zapracoval príkladne a za to je potrebné ho pochváliť.


marca comjpg

zdroj: marca.com


Griezmann: 7

Pracoval viac v strede ihriska a do zakončenia sa v podstate nedostal. Výborne pozičné postavenie a neustály pohyb bol síce ťažko viditeľný, ale nesmierne dôležitý pri vytváraní rovnováhy medzi formáciami. Niekoľkokrát zasahoval po stratách ľavého obrancu až pred vlastným pokutovým územím. Dá sa doslova povedať, že podal tímový výkon bez individuálneho prejavenia sa.


Pérez: 8

Celo zápasový pobyt (no dobre, tak 84 minút) bol plný pohybu a snahy o aktívny presing. Dokázal si loptu v súboji zakryť a dokázal sa presadiť aj v súboji jeden-jeden. Časté nábehy za obranu mu priniesli aj sladkú odmenu v podobe prvého gólu. Bol jednoducho presne tam, kde mal byť. Veľmi kvalitný výkon.


carlesperez101219ajpg

zdroj: eveningstandard.com


Striedajúci hráči:


De Jong: 8

Pokračoval v práci hráča, ktorého striedal. Držal svoju pozíciu pri držaní lopty súperom a držal svoju pozíciu počas držania lopty našim tímom. Vyvážený výkon, obrovský prehľad.


Suárez: 7

Hodnotím pomerne vysoko len kvôli asistencii, inak sa príliš do hry nedostal. Beriem to tak, že sa prebehol, nevypadol zo zápasového rytmu a krásne narazil mladučkému talentu pred víťazným gólom.


Fati: 10

Dieťatko prišlo, videlo, zvíťazilo. Krásne sa na jeho hru pozeralo. Výborne sa hýbal a urobil mi obrovskú radosť. Dám mu teda desiatku, nech urobím radosť aj ja jemu.


eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com


Tréner:


Valverde: 10

5-3-2 = rešpekt.

Zostava s toľkými mladými hráčmi v zápase LM = rešpekt.

Nastavená taktika a jej dodržiavanie = rešpekt.

Skákajúceho domáceho obdivovaného trénera si natrel na chleba a so stoickým pokojom zjedol. Skákanie pri čiare nie je všetko. Hrali sme dobre, vyhrali sme a kopa hráčov ušetrila sily.

Tréner, paráda.

403242_114371_768_512_jpgjpg
zdroj: chinadaily.com


Valverde:

"Museli sme si dávať veľký pozor na útočníkov súpera, ktorí sú veľmi silní. Sme spokojní, pretože išlo o náročný zápas. Inter hral o všetko a naši hráči výborne odpovedali. Niekoľko z nich debutovalo v Lige Majstrov.V tejto súťaži nemôžete mať nikdy horší deň. Musíte súťažiť na veľmi vysokej úrovni celých 90 minút vo všetkých zápasoch. Za 5 alebo 10 minút môžete vypadnúť. Liverpool v uplynulej sezóne prehral v základnej skupine 3 zápasy, my ani jeden. Neskôr sme prehrali jeden zápas a Liverpool sa stal majstrom. Tu sa za chvíľku slabosti trestá. Treba sa tomu vyhnúť."


Priemerná známka tímu: 7,8

FCB TOP LINE:

Aleñá, Valverde, Fati


FCB légia skazy: -


latesly comjpg

zdroj: latesly.com


Hodnotenie zápasu: 10

Fakt som sa bavil. Bez stresu, bez nadávania a nespokojnosti. Nečakal som až tak dobrý výkon. Bolo to uvoľnené. Líder Serie A prehral doma a to sa často nestáva.

Je tá liga slabá? Nie, to my sme hrali dobre!

A ak by sme premenili tú super šancu Lengleta na 2:0...


Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk