ViK - Kúzelník


vik-2020jpg

zdroj: facebook.com


Nový videoklip mladého hudobníka z Banskej Bystrice ma opäť zaujal. Po prvotine v rámci projektu COLD OF THE OCEAN - CASTAWAY (viac), druhotine v rámci toho istého projektu - STRANGER (viac) - sa muzikant vybral skôr inividuálnou cestou. Prekvapil zmenou štýlu, vo vysokej  kvalite spracovania a réžie videoklipov však pokračoval.

Prvým sólovým predstavením sa stal singel  OBETA (viac), v klipe si zahral aj známy slovenský herec a moderátor. Ďalším krokom bolo dokončenie skladby SRDCE (viac) s videom natočeným v ruinách schátraných kúpeľov v Korytnici dodávajúcich dostatočné množstvo dramatických scén.

Doterajším vrcholom tvorby skladateľa a speváka je podľa mňa jednoznačne najnovšia skladba. Názov celkom slušne vystihuje podstatu ukrytú vo výbornom texte. Ten jednoznačne odráža prežité okamihy hlboko v minulosti a slúži snáď až ako terapia.

Možno by si sa v texte našiel aj Ty.

Možno aj Ty by si sa mohol nad spevákovými slovami zamyslieť.


vik-videoklip-kuzelinkjpg

zdroj: ViK


Zaujímavým prvkom je určite aj skutočnosť, že bubeník sprievodnej skupiny sa volá Spevák, spevák je gitarista, ale nevolá sa tak, a basák je spevák, hoci hrá na base.

Chápete, nie?


Jednoznačne odporúčam.


Peter Maďar

megabarca.sk