Leganés CD vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov

 

Sobota poobede je zrejme príliš skoro na to, aby sa hráči FC Barcelona dostavili do práce a predviedli svojim fanúšikom výkon aspoň trochu hodný ich mena a platov.

Musím sa priznať, že mi už asi pomaličky dochádza trpezlivosť a čakanie na vymanenie sa z tohto výkonového marazmu trvá aj na moje pomery pridlho.

Je utrpením hodným Goetheho hrdinu Werthera sledovať hru a nasadenie nositeľov slávnych mien pri výjazdoch na ihriská súperov. Po každom jednom kole sa pokúšam presviedčať sám seba, že existuje niekoľko dôvodov na ospravedlnenie terajšieho stavu.

Stále dookola omieľam pred kamarátmi rovnaké výhovorky.


Že príprava bola slabá a že to všetko doženú v priebehu sezóny.

Že prišiel nový hráč a potrebuje sa s tímom zohrať.

Že si jednoducho musí všetko sadnúť.


A tak ďalej. Ale kedy si to, konečne, všetko sadne? Kedy doženú tréningové manko? Kedy, kedy, kedy?

Ja viem, vyhrali sme. Ja viem, získali sme tri body. Ja viem, treba fandiť stále. Ja viem.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Ale už je vážne načase dostať za fandenie a sledovanie každého jedného zápasu akúsi spätnú väzbu v podobe zábavného prejavu plného šancí a pohybu a radosti. Dočkáme sa niekedy?

Zápas na pôde Leganés sme vyhrali. S obrovskou námahou a šťastím. Štatisticky sme dominovali, samozrejme. Ale hra a výkony jednotlivcov boli nehodné vzácneho dresu.

Takže to aj so známkami bude tentokrát vyzerať podobne.

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 6

Ďalší zápas bez čistého konta. Nebolo v tomto prípad jeho chybou inkasovania rýchleho gólu. Ten patril do kategórie absolútne nechytateľných. Dokonalá strela, aká sa podarí raz za život. Podarila sa práve proti nášmu brankárovi. Okrem toho prešli ku nemu už len tri slabučké projektily.


Waqué: 5

Chýbajúca zápasová prax určite poznačila prejav mladého hráča. Zásadnú chybu počas pobytu na hracej ploche neurobil, lenže to je vskutku málo. Podpora smerom dopredu slabá, nábehy nedostatočné. Žiadne extra predstavenie dvíhajúce zo sedačiek.  


Piqué: 3

Asi nebudem jediným človekom na svete tešiacim sa ukončenia tohtoročnej edície Davis Cupu. Pretože hlava nášho elitného stopéra bola počas zápasu celkom iste v Madride. Inak si biedny výkon vysvetliť nedokážem. Jediným drobným pozitívom bolo presadenie sa po štandardnej situácii so zakončením do tyče. Nič viac.  


sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com


Umtiti: 4

Ďalší z uplakaných výkonov. Neuveriteľná pozičná nedostatočnosť. Nedostupovanie k súperom. Nepresná rozohrávka.  


Firpo: 3

Výkonnostná krivka sa v tomto zápase opäť prehupla z horných poschodí grafu na tie najnižšie. So súpermi so doslova nevedel rady. Talent určite má, chuť pracovať takisto má, postavu má futbalovú tiež. Tak prečo nič z toho nepredviedol v sobotu?


De Jong: 5

Sebou nastavenú latku výkonov nieže nepreskočil, v tomto zápase ju ani neuvidel. Zatiaľ určite najslabšie predstavenie od príchodu do klubu. Verím, že to nebolo predzvesťou zžívania sa s biedou ostatných spoluhráčov. Ani smerom dopredu, ani smerom dopredu. Ani doľava, ani doprava. Z ihriska išiel pomerne skoro a veru zaslúžene.


Busquets: 4

Netuším, či je dobre jeho vykartovanie sa na ďalšie kolo, alebo to dobre nie je. Pomohol by na ihrisku ATM, alebo nepomohol? S výkonom z tohto zápasu by zrejme nepochodil. Nepresné prihrávky, slabý pohyb a prehry v osobných súbojoch.


Dembélé: 7

Najživší hráč vyzeral popri zvyšku tímu ako jediný preživší človek na planéte utekajúci pred spomalenými zombíkmi. Prepáčte, pomohol som si výrazom cudzím môjmu veku, to deti také niečo sledujú. Krídlo sa konečne aspoň v náznakoch správalo ako krídlo a poslalo niekoľko nebezpečných centrov, potiahlo niekoľko útokov. Škoda jeho osamotenia.  


Suárez: 6

Strelil vyrovnávajúci gól. Hlavička bola výborne umiestnená a v podstate nechytateľná. Dostal sa ešte k jednému zakončeniu, podarilo sa mu loptu umiestniť perfektne, domáci brankár sa ale vypol v fantastickému zákroku a dokázal zabrániť prieniku strely do brány. Inak celkom dobrý pohyb a snaha o rozbíjanie obranného valu domácich.  


eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com


Griezmann: 3

Obrovská hviezda, reprezentant svoje krajiny, majster sveta s ambíciami byť najlepším hráčom planéty. A bez strely na bránu, bez kľúčovej prihrávky, bez úspešného driblingu. Zvyknem ho chváliť za defenzívnu prácu. Ale začina to byť primálo na spokojnosť.


okdiario comjpeg

zdroj: okdiario.com


Messi: 5

Po jeho výkonoch v reprezentácii som očakával iný výkon. Taký plný nasadenia a snahy strhnúť spoluhráčov. Plný pokusov o roztrhanie súperovej obrany. Výkon s hetrikom a dvomi asistenciami. A namiesto toho som videl jednu slabú strelu, minimum úspešného droblingu a pár vydarených prihrávok so šancí. Ale na kvalitu tohto hráča je to strašne málo. Dúfam len, že sa šetril na Dortmund.


marca comjpg 

zdroj: marca.com


Striedajúci hráči:

 

Vidal: 7

Jeho príchod rozhodol zápas. Doslova vo gólovom význame, ale aj svojou prítomnosťou dokázal ešte viac pritlačiť na únavu domácich. Fyzicky dominoval hre, dotláčal súpera do krajnosti a prelomil jeho pevné obranné valy. Dôležité striedanie.


thescore comjpg

zdroj: thescore.com


Rakitič: 7

Platí to isté, ako pri hráčovi nad ním. Výborný vstup do zápasu. Dominancia na lopte sa prejavila okamžite a záloha začala fungovať tak, ako to malo byť počas celého zápasu. Pozične vynikajúce, súbojovo tiež. Veľmi nádejné. Ja by som ho na Atlétov normálne poslal od začiatku.


Fati: 4

Pozitívom sú jeho ďalšie minúty. Inak pomerne sterilné. Viaže ale na seba svojim pohybom viac obrancov a otvára tak priestor ostatným.

 

Tréner:

Valverde: 8

Znie ta známka šialene? Nie je šialená! Základná zostava bola v podstate dokonalá. Útočne ladená. Podľa rozostavenia hráčov a ich mien sme mali s prstom viete kde vyhrať 8-0 a spokojne ísť domov. Lenže mená nezahrali dokopy nič. Takže opakujem, základná zostava perfektná. Po nevýraznom prejave hráčov vynikajúca reakcia a poslanie dvojice skúsených hráčov silných na lopte a dostatočne trpezlivých a pokojných pri hľadaní cesty smerom ku gólu. Pozor, nehodnotím trénera za celé obdobie, ani za sezónu. Len za tento zápas. A trúfam si povedať že zápas vyhrali jeho striedania.

 

Tréner po zápase povedal: "Viem, že v tejto sezóne sme veľmi kritizovaní, ale v mnohých zápasoch musíme naháňať výsledok. Mužstvo vytváralo na súpera tlak, vedelo, že ide o ťažký zápas a ťažký deň. Musíme sa zlepšiť v niektorých aspektoch a zvrátiť nepriaznivý trend. Mužstvo však napreduje a toho sa držím. Nakoniec sme získali 3 body."

 

Priemerná známka tímu: 5,1

FCB TOP LINE: Valverde + Vidal + Rakitič

FCB légia skazy: Piqué + Firpo + Griezmann

 

Hodnotenie zápasu: 3

Bezkrvný prvý polčas pretkaný nulovým nasadením nemohol nadchnúť nikoho a nenadchol teda ani mňa. Rýchlo inkasovaný gól okamžite presvedčil domácich, že najlepšie bude zaparkovať tri autobusy pred vlastné pokutové územie a na týchto barikádach bojovať o neinkasovanie.

Že si Barca zabudla pomôcť pred zápasom viagrou a bola teda absolútne bezzubá?

Nuž áno, aj to urobilo z úvodnej časti niečo málo vídané. V druhej polovici prišlo aspoň mierne zvýšenie otáčok, čo paradoxne u slabučkého súpera stačilo na otočenie výsledku v náš prospech.

Nezaspal som, aj keď udržať stav bdenia bol nadpozemským výkonom.

 

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?

 

Peter Maďar

megabarca.sk