LEO MESSI:

500 výhier za Barcu!!!


lionel-messi-barcelona-real-valladolidjpg

zdroj: meridian-sport.me


Argentínska futbalová superhviezda Lionel Messi zaznamenala vo štvrtkovom stretnutí osemfinále Copa del Rey proti CD Leganés (viac) a (viac) neuveriteľné 500 víťazstvo v drese FC Barcelona.

Rodák z Rosaria sa stal prvým hráčom katalánskeho veľkoklubu s takýmto fantastickým míľnikom.

Najbližšie k nemu boli jeho bývalí dlhoroční hviezdni spoluhráči Xavi - 476 a Iniesta459.

Z pohľadu percentuálnej úspešnosti Messi zvíťazil v 71% všetkých súťažných zápasov (710) v drese "blaugranas". Zaznamenal aj 131 remíz (18%) a 79 prehier (11%).

Až 285 z 500 víťazných zápasov sa zrodilo na ikonickom barcelonskom štadióne Camp Nou(viac) .


960jpg

zdroj: marca.com


Ďalší rekord na dosah.

Messimu, ktorý 24. júna oslávi 33. narodeniny, chýba už iba 22 gólov k prekonaniu rekordu Pelého v počte zásahov vo farbách jedného klubu. 79-ročná brazílska legenda skórovala za brazílsky FC Santos spolu 643x a ak Messimu nezvlhne pušný prach, Pelého by teoreticky mohol prekonať na jeseň tohto roku.


thetelegraph comjpeg

zdroj: bleacherreport.com

Messi zvíťazil v zápasoch proti 86 rôznym tímom, pričom jeho absolútne najobľúbenejším súperom je FC Sevilla – 29 výhier. Nasledujú Atlético Madrid a Athletic Bilbao - 24 a Espanyol Barcelona - 23.


timesnew comjpeg

zdroj: marca.com


Naopak jediným tímom, ktorý čelil Messimu a dokázal sa vyhnúť prehre, bol UDA Gramenet v sezóne 2004/2005. Vtedajší treťoligista a momentálne účastník katalánskych regionálnych súťaží vtedy triumfoval v 2. kole Copa del Rey nad Barcelonou 1:0 po predĺžení.

Jednoducho Messi...


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: sport.es, sport.sk