Levante UD vs. FC Barcelona: hodnotenie hráčov


selebrasi-lionel-messi-dan-luis-suarezjpg

Messi & Suárez, zdroj: tribunnews.comKeďže včera večer chystala svoju hernú šou mnou pozorne sledovaná skupina machrov z klubu menom FC BARCELONA, zasadol som tesne pred 20:45 na fitloptu.

Sediac na nej pripravený pochváliť, či kritizovať videné s očami prilepenými na obrazovku a s ušami vyplnenými slúchadlami.

To aby bolo lepšie vidieť a aby bolo lepšie počuť.

Zvedavosť na meno rozhodujúceho hráča večerného divadla sa dala pred zápasom krájať, hoci základná zostava mierne prekvapila. Valverdeho prehustenie stredu poľa piatimi hráčmi so zaťahovacím Albom a doprava vystupujúcim hlavným stopérom Piquém moja hlava vyhodnotila ako dostatočne prekvapivé a zjavne tento počin a zmena receptu prekvapila aj v podobnom zložení nastúpivších domácich bojovníkov.

 

Prvých 20-25 minút zápasu na mini NOU CAMPE bolo z našej strany pomerne rozpačitých a napriek optimistickej povahe by ste sa mi teda krvi v tele nedorezali. Stuhla na ľad a ja dúfajúc pri pohľade na prechádzajúceho sa Messiho a nepresne hrajúceho Suáreza som netrpezlivo pošepkal zatvoriac oči:

„ZAČNITE UŽ HRAŤ, PROSÍM!!!“.

V tomto úseku hry totiž prekvapujúco oveľa viac ingrediencií dôležitých pre správny výsledok celozápasového snaženia pripravili hráči z domáceho tímu a naši pripomínali skôr turistov prechádzajúcich sa uličkami LA BOQUERÍA a vyberajúcich v pokojnom tempe dovolenkujúcich

ryby a zeleninu na ten správne chutiaci večerný pokrm.

I stalo sa nečakane očakávané, Barca vytiahla totálny tromf.

Messi sa zrazu z ničoho nič rozhodol hrať a začal behať.

A hoci Barca hrala len priemerný zápas, umenie malého Argentínca strhlo všetku parádu na jej stranu. Po neskutočnom výkone na pôde Espanyolu považujúc ho za absolútny vrchol ma Messi znovu raz vyviedol s pokojom sebe vlastným z tohto kolosálneho omylu.

Včera predviedol ONE-MAN-SHOW v plnej paráde.


lionel-messijpg

Messi si včera robil, čo chcel, zdroj: bongdanet.vn

 

Ako dopadli moje predzápasové očakávania s realitou?

 

Otázka:

„Dá FC BARCELONA svojim fanúšikom prvý Vianočný dar v podobe víťazstva a dobrej hry už teraz výkonom na pôde Levante?“


Očakávanie:

(večným optimizmom nakazený verím v nádherný dar po presvedčivej hre a presvedčivom víťazstve)


Realita:

Barcelona súpera rozbila na malé kúsky, Vianočný dar číslo jeden je teda na svete.


messi 24jpg

Nazastaviteľný Messi, zdroj: 24h.com

 

Ďalej som sa pýtal:

„Udrží Barca v Levante čisté konto?“


Očakávanie:

(po minuloročnej futbalovej katastrofe predpokladám úplne iný prístup a neinkasovanie – čisté konto pre Ter Stegena)


Realita:

Trochu šťastia sme mali pri brvne, ale Ter Stegen včera inkasovať vyslovene NECHCEL a ani neinkasoval.


terjpg

Ter Stegen, zdroj: zing.vn

 

Pozrime sa detailnejšie na jednotlivé výkony.


Ter Stegen: 10

15x čelil rohovému kopu, 13x priamemu kopu, 7x strelám na bránu – z toho raz bol prekonaný a trikrát predviedol špičkový zákrok. Včera maximálne sústredený a rozhodnutý za žiadnych okolností neinkasovať. Centre posťahoval v pohode do náručia, na čiare dokonalý, rozohrávka pod tlakom veľmi aktívne hrajúcich domácich absolútne presná. Obrovská opora.

Natíska sa konkrétna otázka:

Kto je lepší? Ter Stegen, či Cillessen?

Ja to rozlúsknuť nedokážem. Včera dokonalosť.

 

Piqué: 10

Šéf. Obrovsky silná osobnosť. Pozične bez akéhokoľvek zaváhania. Piqué a pravý obranca? Nech sa páči!!! Samozrejme, s jeho rozmermi sa miestami mohol prejaviť rýchlostný hendikep, lenže Piqué išiel vždy v pravý moment na zem a presne načasovaným sklzom odstránil loptu do bezpečia. Jedna jediná chybička v pokutovom území pri protismernej kľučke súpera bola okamžite napravená fantastickým blokom následnej strely. Hral absolútne čisto. Jeho nábeh spojený s vyvezením lopty a následným zakončením bol lahôdkou na celozápasovom predstavení a takúto čerešničku na torte si v jeho prípade želám do budúceho roka ešte mnoho krát.

Piqué, si absolútny macher a teším sa z Tvojej hernej odpovede všetkým bláznom odpisujúcim Ťa po troch slabých výkonoch.

pique gol mundo deportivojpg

Piqué, zdroj: mundodeportivo.com


Lenglet: 7

Príliš veľa faulov na môj vkus. Príliš roztržitosti a príliš nekoncentrovanosti. Lenglet vie hrať podstatne lepšie, ako predviedol vo včerajšom meraní. Samozrejme, mal trochu dlhšiu líniu bránenia ako štandardne. Ale aj tak by si mal počínať lepšie.

 

Alba: 6

Tešil som sa v predchádzajúcich zápasoch z jeho výkonu a hlavne zo správania špičkového ľavého obrancu. Včera ma ale nekončiacim komentovaním rozhodnutí hlavného rozhodcu a nesmiernou kopou nepresností vyvádzal z rovnováhy a to ja nerád. Určite to nebolo optimálne a určite dokáže predviesť oveľa viac. Asistencia na gól to pri jeho možnostiach nezachránila.

 

Vermaelen: 6

Platí podobné hodnotenia, ako pri Albovi. Thomas odohral špičkový zápas naposledy a v ňom si po dlhej absencii nastavil latku hodne vysoko. Včera ju nepreliezol ani náhodou. Nebol vo svojej koži a zrejme z tohto dôvodu aj striedal hneď po polčase. Alebo to bolo zranenie? Či prevencia?

 

Rakitič: 6

Priemerný výkon, aj keď po presunutí na stopérsku pozíciu milo prekvapil svojou schopnosťou adaptovať sa aj v tak exponovanom priestore. Počas zápasu ho veľmi vidieť nebolo, odbehal a odbojoval si svoje a pomerne presne pozične vypĺňal plochu a pomáhal prehustiť územie, v ktorom sa rodia protiútoky súpera. Nič svetové, nič extra.

 

Busquets: 8

Včera jeden z tých lepších výkonov. Podržal loptu v kritických momentoch. S totálne chladnou hlavou si dovolil technické parádičky v nebezpečných priestoroch vytvoriac tak okamžité prečíslenie a okamžitý štart do brejkových činností. Lahôdka pred Messiho vysunutím. Odoberal lopty v podstate vždy čistým spôsobom, len občas to bolo spojené s faulom. Určite to lepšie v našom tíme.

 

Vidal: 9

Odmakané. Výborná verzia agresivity a sily v strede poľa. Obrovský akčný rádius a obrovské fyzické nasadenie zdobilo počas pobytu na ihrisku jeho výkon. Bol všade, preto ťažšie čitateľný a brániteľný. Odchod s úsmevom bol elegantnou odpoveďou domácim fanúšikom. Prihrávka Messimu do čistej gólovej pozície po geniálnej kombinácii so Suárezom bola skvostná. Výborné.


vidaljpg

Vidal, zdroj: marca.com

 

Coutinho: 6

Znovu, už po niekoľkýkrát za sebou rozpačitý výkon. Technicky predvádza krásne veci, ale jeho fyzický stav začína vo mne vyvolávať otázky o jeho kondícii. Verím, že aj včera to bol len prejav totálnej neformy hráča a že v pravý čas, na jar, v tých rozhodujúcich momentoch sezóny sa prejaví jeho nesporná genialita a že potiahne aj on prihrávkami, kombináciami a gólmi. Včera priemer.

 

Dembélé: 7

Snaha sa mu za včerajší výkon uprieť určite nedá. Ale svoje turbo veľmi nezapínal. Pritom brejkových situácií bolo k dispozícii neúrekom. Viackrát ho po rohovom kope a stiahnutí lopty priamo vo vzduchu hľadal dlhou prihrávkou Ter Stegen chtiac využiť rozhodené domáce obranné rady. Raz-dvakrát mu lopta ušla do autu po zlom prvom dotyku a párkrát sa ani nepozrel bežiac naslepo dopredu. Mierne sklamanie. V obrannej hre ale odmakal svoje a jeho rýchlosť na súpera určite platila.

 

Suárez: 9

Luis ukázal opodstatnenosť svojho pravidelného nasadzovania do zápasov. Strieľa góly, kombinuje a asistuje. Niekoľkokrát sa dokázal vtipným spôsobom uvoľniť cez súpera a fantasticky prihrať. Akcia pred Messiho gólom začala práve takýmto kúskom a potešila aj domácich fanúšikov prinútených jednoducho napriek inkasovaniu zatlieskať. Kúzelné predstavenie s fantastickou koncovkou po Messiho prihrávke a s rovnako fantastickým zakončením tri metre od brány v následnej šanci znovu po prihrávke Messiho. Proste a jednoducho: SUÁREZ.

 

Denis Suárez: 5

Málo času na presné hodnotenie. Nemá formu, ale to skôr pripisujem jeho aktuálnemu psychickému stavu. Nehráva a jeho kariéra sa zasekla práve v Barcelone. Nemá sa cez koho presadiť do zostavy a to je samozrejme nesmierne frustrujúce. Odchod by určite prospel každej strane. V gólovej šanci po krásnej prihrávke od Arthura nezvolil správne riešenie.

 

Arthur: 8

Veľmi milo prekvapil. Znovu podal dôrazný a sústredený výkon plný pohybu a presných prihrávok. Jedna z nich vysunula do čistej gólovej šance Denisa a mala parametre Xaviho legendárnych prihrávok. Ak to v Arthurovi je a bude to predvádzať častejšie, máme v zálohe na dlhú dobu o obrovskú kvalitu postarané. Včera veľmi pekné predstavenie a teda absolútna spokojnosť.

 

Valverde: 10

V Čechách by povedali:

„Povodil si je, hejtery!“.


Na Slovensku si dovolím povedať:

Valverde si natrel hejterov na chleba!“.


Znovu atypické rozostavenie hráčov. Tri veže vzadu kombinované s v zálohe hrajúcimi Albom na jednej a Dembélém na druhej strane vytvorili absolútne pružný obranný oblúk pomáhajúci pri prehustení stredovej zóny ihriska. Po polhodine, keď si všetko poriadne sadlo na svoje miesto a strelili sme nečakaný gól, nemali domáci na svoju typickú hru žiadny priestor a ich očakávané protiútoky sa nemali kde rodiť. Naopak, trpezlivo vyčkávajúc sa po ich chybách valili protiútoky na domácu bránu. Pri lepšej forme hráčov by toto geniálne nastavené rozostavenie prinieslo ešte tri-štyri ďalšie gólové pozdravy. Valverde dal včera ochutnať domácim ich recept na hernú esenciu a tí si ju veru doslova VYŽRALI.

Začíname byť hodne nečitateľní, pozor na nás!!!

Pozor na Valverdeho!!!


valvejpg

Valverde - mág, zdroj: 90min.com

 

Messi: 10***

To najlepšie na záver.

Ako je ešte možné opísať ďalšie a ďalšie Messiho zázraky?

Po polhodine zrelý na vystriedanie zrazu začal behať a tvoriť a neprestal do konca zápasu.

Raz mi môj priateľ, kondičný tréner Roman Švantner pôsobiaci momentálne pri reprezentácii Gruzínska (predtým SR21, HC05 Banská Bystrica, hokejová reprezentácia SR, Kairat Almaty...), rozprával zážitok z návštevy zápasu v Liperpoole.

Že za stavu 4:0 pre FC šprintoval v 80-tej minúte taký hviezdny hráč, ako bol nesporne Steven Gerard, do obrany po zbytočnej strate lopty.

Párkrát mi to včera napadlo po Messiho šprintoch smerom dozadu a pri napádaní súpera počas presingu.

Za stavu 0:4, po hetriku, po asistenciách.

Kde má tento mimozemšťan limity?

Kedy sa začne prejavovať jeho vek?

Tri strelené góly!

Dve asistencie!

Sedem gólových prihrávok!

Sedem striel!

Messi si znovu urobil zo zápasu vlastné predstavenie uspokojac každého normálneho tento zápas sledujúceho fanúšika HRY.

Messi odpovedá každému pochybovačovi a kritikovi na ihrisku.

Včera odpovedal niekoľkokrát a ak to videl

CR7, Modrič, Griezmann, Pelé,

či ktokoľvek iný, može sa len so závisťou čudovať a hádzať sa o zem vo svojej luxusnej obývačke.

Messi včera prekonal znovu hranicu 50-tich strelených gólov za rok. V ére, keď útočník schopný streliť 25 gólov je vyvažovaný zlatom.

Messi 50 a viac. Záložník. Krídlo.

Ako je toto možné, poviete mi niekto, prosím?

 messi jjjpg

Messi, zdroj: regio.net

 

 

Priemerná známka tímu: 8,5

 

FCB TOP LINE:

Piqué + Ter Stegen + Messi + Vidal + Suárez + Valverde

FCB légia skazy: Denis Suárez

Hodnotenie zápasu: 10

Zápas pobavil. Galapredstavenie Messiho kombinované so špičkovými výkonmi Piquého a Ter Stegena a Vidala a Suáreza s pomocou Valverdeho taktickej prípravy potešilo.

Krásny zážitok.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?

Peter Maďar

megabarca.sk