Levante UD vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

ter Stegen: 9

Čelil v zápase trom pokutovým kopom, čo sa stáva málokedy. A čelil im počas jedného jediného polčasu, čo sa stáva ešte zriedkavejšie. Jednu z nich, zrejme kľúčovú, dokázal chytiť a zabránil tak domácim ísť do dvojgólového vedenia. Jeden z kľúčových momentov. Aj zákrok pri stopercentnej šanci kapitána našich hostiteľov bol vynikajúci a umožnil spomalením rýchlosti lopty urobiť odkopom svoju prácu jednému z našich stopérov. Veľmi dobá rozohrávka, sústredený. Spokojnosť.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Alves: 2

Duní Dunaj a luna za lunou sa valí… To boli chyby veterána a mentálneho vodcu kabíny v tomto zápase, ktorý mu ani náhodou nevyšiel. Straty lôpt v súbojoch, nepresné prihrávky, slabý pohyb, netypicky neadresné centre. No a zbytočný zákrok spôsobil prvý pokutový kop proti nám. Slabé.


Araújo: 9

Chvíľlu trvalo, kým sa zohrial na prevádzkovú teplotu. Potom to už bolo v poriadku a hráč dominoval. Poradil si vo vzduchu a aj na zemi v drvivej väčšine prípadov. V obrane hrali v podstate len dvaja stopéri, kraje vypadávali. O to dôležitejší a cennejší bol výkon mladého hráča. Maximálna spokojnosť.


García: 9

Aj druhý stopér si svoju úlohu splnil na vysokej úrovni. Veľmi dobrá a presná rozohrávka a slušné vyvážanie lopty. Prekvapujúco málo fauloval. Ukázal veľkú bojovnosť a aj zákrok pri zabránení smerovaniu lopty do našej siete tesne pred bránkovou čiarou bol vynikajúci. Presná reakcia a správne vyhodnotenie situácie. Pokutový kop spôsobil, iste, ale to bolo len a len otázkou smoly. Jeden z najlepších výkonov hráča v doterajšom pôsobení v našom drese.


Alba: 7

Pozične občas chyboval a neskoro sa vracal do obrany. Smerom dopredu skoro neviditeľný, až prišiel hviezdny moment v tom najlepšom okamihu. Dokonale načasovaný a dokonale presný center v nadstavenom čase pristál na dokonalej hlave striedajúceho žolíka a znamenal víťazný gól. To zdvihlo ľavému obrancovi známku a nám bobvé konto.


Nico: 2

Nie, toto nebolo vôbec dobré. Stratený v kombinácii. Nepresne načasovaný pohyb. Slabšia ponuková činnosť. Neskorý príchod do súboja. A po príchode do súboja faul, alebo prekvapujúca prehra. Neukázal nič zo svojho talentu. Slabé, pre mňa sklamanie.


FdJ: 6

Dobrý štart, jazda a bojovnosť. Postupne ale dochádzalo palivo a hráč spomaľoval a spomaľoval. Dominantným prvkom nebol, v zálohe ho fyzicky veľmi dobre pripravení hráči domácich prevýšili aj silou a aj rýchlosťou. Správne vystriedaný.


Busquets: 6

Obrovské nasadenie. Obrovské množstvo súbojov. Ale v chaotickej hre mal málo času na predvedenie svojej geniality pri diktovaní tempa. Hra bola divoká a neusporiadaná, hore a dole. V takom neporiadku sa stratil všetky prednosti kapitána a ukázali sa jeho nedostatky. Úplný prepadák to nebol, ale od optima ďaleko.


Ferran: 6

Príliš málo pohybu v porovnaní s minulými zápasmi. Málo ponukovej činnosti, málo nábehov. Kombinácia slabšia a zakončenie nepresné, prípadne málo razantné. Zápas mu nevyšiel, neukázal obvyklú úroveň.


Auba: 6

Neviditeľný počas celého pobytu na trávniku. Minimum dotykov s loptou, minimum získaných lôpt. A napriek tomu jeden jediný okamih dokázal využiť a strelil nesmierne dôležitý gól. Bez gólu prepadák, s gólom slušné. Na jeho obranu ale podotknem, že nedostal skoro žiadnu poriadnu loptu od bezzubej zálohy.


Dembélé: 6

Hráč toho veľa nepredviedol. Snažil sa síce unikať po krídle, ale protihráči ho mali slušne prečítaného a dokázali ho eliminovať. Až na jeden moment, keď práve on nasmeroval presný center na náš prvý gól. Okrem toho ale veľmi priemerný výkon.striedajúci hráči


Pedri: 10

Hráč už dlhšie predvádza neuveriteľné veci a predvádzal ich aj v tomto zápase. Nielen geniálny gól, nielen presná kombinácia. Ale aj špičková defenzívna práca. Nezlomnosť. Chcenie a chuť hrať, zabávať a vyhrávať. Absolútny klenot. S úsmevom, s vyplazeným jazykom. Rozhodujúci prvok našej výhry. Bez debaty.


Gavi: 9

Len nepremenená šanca ho delí od plného bodového zisku. Rozviazané šnúrky a taký výkon. Únik pomedzi dvoch hráčov a presná prihrávka na gól, skvelá otočka z prvého dotyku popri prekvapenom súperovi, držanie lopty. Súbojová dominancia, vynikajúci pohyb. A radosť z hry. Ešte taká detská, neskazená. Ďalší klenot, ďalší hráč budúcnosti. Mňam.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

LdJ: 10

Prišiel, vyskočil, zakončil, rozhodol. Možno mal ten Koeman pravdu, že je v istej činnosti lepší ako Neymar. Proste LdJ…

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Adama: x

Málo času na hodnotenie.


Lenglet: 1

Prišiel, nevyskočil, zaváhal a skoro rozhodol. Nezmyselný zákrok, úplne zbytočný. Hráč smeroval pohyb mimo správne pozične vytláčaný práve našim stopérom. A tak snaha o odkopnutie lopty v tak exponovanom mieste a v tak exponovanom čase bolo pre mňa nepochopiteľné. Ak mal priniesť pokoj, rozvahu a energiu, nevydarilo sa.


tréner


Xavi: 10

Správne rozhodnutie o rotácii. A správne rozhodnutie o striedaní v správnom momente. A najviac ma pobavil súhrn reakcií pri šanciach a góloch a chybách a momentoch v zápase zostrihaný na akomsi videu. Tréner emočne neuveriteľne prežíva každý zápas a každý jeho okamih. To je paráda, tak to má byť a preto aj teraz plný bobový zisk.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Priemerná známka: 6,75


FC BARCELONA TOP: Pedri + Gavi + Xavi

FC BARCELONA TROP: Alves + Nico + Lenglet


Peter Maďar

megabarca.sk