Levante UD vs. FC Barcelona

hodnotenie hráčov

 

Taký krásny začiatok dňa, také vysoké očakávania a taký smutný koniec.

Namaškrtený úžasnou prechádzkou spojenou s návštevou obľúbenej kaviarne na pol ceste, vypitím caffe latte a zjedením koláča s názvom Arthurova torta (keby som vedel, čo tým spôsobím a ako ovplyvním Arthurov výkon), sadol som tentokrát namiesto fit-lopty do pohodlného kresla a zapol PC očakávajúc super výkon prebudenej Barcelony.

Po sérii siedmych víťazných zápasov a dokonca aj po sérii dvoch-troch výborných výkonov som určite nebol sám, kto veril v príjemný zážitok s pokojnou výhrou. Nuž, o to trpkejšie to dopadlo v skutočnosti.

Sen versus realita. Pohodlnosť versus bojovnosť. Nadradenosť versus pokora.

Barcelona doslova dostala po papuli. Z oboch strán a aby jej nebolo málo, schytala aj tretí úder rovno medzi oči. Sedem minút hrôzy znova otriaslo sebadôverou hráčov. Ja viem, že takáto facka je často spúšťačom niečoho veľkého a verím v okamžitú reakciu tímu.

Očakávam, že si kvôli dnešnému výpadku odnesie do Prahy červeno-biela zostava Slávie poriadny náklad gólov.

Pretože barcelonský tiger je zranený a vtedy býva strašný.

 eveningstandard comjpg

zdroj: eveningstandard.com


Barcelona nepresvedčila nikoho. Ani fanúšikov. Ani náhodných pozorovateľov.

A celkom určite ani seba.

Profesorský výkon plný mdlých reakcií priniesol podľa priebehu zaslúženú výhru domácim. Ich oduševnenie a nekončiaca pracovitosť bola určujúcim prvkom tohto zápasu.

Aký rozdiel bol v nasadení medzi súpermi. Aký rozdiel bol v snahe vyhrať.

Spravodlivosť podľa mňa zvíťazila. Barca bola bez šancí, bez striel, bez tlaku. Nič nenasvedčovalo, že by sme chceli so zápasom niečo urobiť, nekonala sa žiadna tlačenica smerom do pokutového územia.

Len bez emočné posúvanie lopty v posledných desiatich minútach, bez nápadu, bez snahy. Ako keby sa hráčom nechcelo.


Alebo sa snáď mýlim?


zing vnjpg

zdroj: zing.vn

 

Známky budú v kontexte tejto zápasovej hanby.

 

Základná zostava:

 

Ter Stegen: 5

Prvé tri strely na bránu skončili v našej sieti. Že prišli v priebehu siedmych minút? Nuž áno. Myslím, že druhý gól mohol brankár chytiť. Prvý a tretí boli nechytateľné. Rozohrávka do súbojov prinášala okamžitý návrat lopty do nášho pokutového územia. Priemerný výkon.


Semedo: 6

Prvý polčas to ešte ako-tak fungovalo. Aktívne si nabiehal po čiare a výborne kombinoval. Aktivita priniesla aj jednoznačný faul a následný pokutový kop. Neskôr sa hráč vytratil a zapadol do šedého priemeru.    


Piqué: 4

Stopéri sa pozične absolútne stratili. Budúci klubový prezident si príliš dobrú reklamu týmto výkonom neurobil. Horel pod tlakom, nedostupoval k súperovým útočníkom a vyvrcholením bolo zapojenie sa do tragikomickej kombinácie s Robertom, ktorá priniesla tretí gól v našej sieti. Slabé, nesústredené, nedostačujúce.


Lenglet: 4

Ani výkon druhého elitného stopéra neznesie prísnejšie kritériá. Pozičné chyby, príliš veľa faulov a nedostatočné vyvážanie lopty smerom dopredu prinášali súperov nekončiaci tlak. V minulom kole vynikajúci, tentokrát slabučký.


Roberto: 6

To je obrovský paradox. S tak nízkou známkou jeden z našich najlepších hráčov, ak sa slovo najlepší dá vôbec v súvislosti s týmto zápasom použiť. Pomáhal intenzívne v medzihre, slušne sa ponúkal na prihrávku a snažil sa hrať viac smerom dopredu. Dozadu cez neho dlho neprešlo nič. Škoda neskoršieho výpadku, keď zašil Piquého a inkasovali sme. Priemer priemerný...


Roberto-jpg

zdroj: the4thofficial.com


De Jong: 7

Náš najlepší hráč. Jediný neprestal bojovať o čo najlepší výsledok. Nestačil na všetko, kolegovia mu príliš nepomohli. Výpadok našej záložnej formácie pocítil úplne naplno a preto jeho nasadenie neprinieslo potrebný efekt. Škoda, že sa neodvážil ešte viac sa tlačiť do pokutového územia a tak sa presadiť svojou fyzickou silou.


Vidal: 4

Výkon nebol podľa mojich predstáv a hráč ma vyslovene sklamal. Nemôžem mu určite vyčítať nedostatok bojovnosti, ale jeho pohyb bol malátny a väčšinou sa nenachádzal tam, kde by sa nachádzať mal. Chaotický pohyb v predchádzajúcich zápasoch pomáhal, je dobrý pri nasadení do rozohraného stretnutia. Teraz to nefungovalo. Neskoré príchody do súbojov vyústili do viacerých faulov.


Arthur: 4

Ďalší hráč v našom drese, ktorý ani zďaleka nenaplnil moje očakávania. Bez nápadu a sústredenia. Príliš veľa nepresných prihrávok, príliš veľa ľahkých strát lopty. Dopredu bezradný a dozadu nedôrazný.

 

marca comjpg

zdroj: marca.com


Suárez: 2

Jedna slabučká strela do priestoru brány a tri presné prihrávky. To bolo všetko, čo predviedol hrotový útočník. Potom sa z hrotového zmenil na hotového, zazvonil zvonec a rozprávky bol koniec. Prvých dvadsať minút fungoval ako-tak, potom sa úplne vytratil a nakoniec zranil. Slabé...


eveningstandard com1jpg

zdroj: eveningstandard.com


Griezmann: 5

Sľubný začiatok s aktívnym zapájaním sa do kombinácií na našej ľavej strane. Veľa pohybu a nábehov za obrannú líniu. Len lopta neprichádzala a neprichádzala. Do jednej šance sa dostal, bola ofsajdová a aj tak ju nepremenil. Veľa práce urobil v zachytávaní protiútokov domácich a jeho návraty až pred vlastnú bránu boli príkladné. Bojovnosť sa mu uprieť nedá, priniesla ale aj veľa faulov po neskorom príchode do súboja.


Messi: 4

Gól z pokutového kopu a dosť. Straty lôpt v súbojoch a nepresnosť pri pasoch. Momenty s nasadením boli v drvivom nepomere s momentami s nenasadením. Ani v tomto zápase neukázal vodcovstvo. Je najlepším hráčom sveta v histórii, ale vodca nebol nikdy.

Prečo? Prečo? Prečo?


fcbarcelonanoticias comjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com

 

Striedajúci hráči:

 

Busquets: 3

Pravdepodobne mal upokojiť hru, spomaliť ju a miesto naháňania sa hore-dole dominovať na lopte a postupnou typickou kombináciou rozleptať súperove obranné rady. Nepomohol. Neponúkol nič iné, ako dovtedy sa trápiaci Vidal. Jeho zaradenie prišlo neskoro, zápas bol už rozkúskovaný a mentálne preklopený na domácu stranu. Hráč mal hrať od začiatku.


Pérez: 2

Legendárna kapela Queen má jednu zaujímavú skladbu s názvom INVISIBLE MAN. Po dnešnom zápase mám dojem, že hlavným hrdinom bol talentovaný a aj mnou viac krát chválený odchovanec. Toto stretnutie mu nevyšlo vôbec. Veľmi slabé.


Fati: 4

Veľa snahy. Pokus o prečíslenie a aj jedno zaujímavé zakončenie. Ale aj straty lôpt vyplývajúce z prílišnej snahy. Súper si bol dostatočne vedomý, aká kvalita sa ukrýva v nohách mladíka a tak ho pri súbojoch zdvojoval a vytláčal k čiare.

 

Valverde: 5

Vyčítam mu základnú zostavu. Fakt by som od začiatku nedal Suáreza. Hrot mal hrať Griezmann a na krídle sa mal pohybovať niekto pohyblivý, zrejme nenominovaný Dembélé. Striedania boli klasické a keď ak už nehral Busquets od začiatku, mal prísť do hry skôr, kým sa ešte hra neprelievala od jednej brány k druhej. Do takej hry on určite nie je. Robiť v Barcelone taktiku je ťažké, máme svoj štýl a tým chceme hrať stále a všade. Raz to ide, raz nie.

Lenže to je skôr úloha hráčov na ihrisku, tréner s tým asi neurobí nič...

Otázka osobného nastavenia a chuti odovzdať pre tím všetky svoje schopnosti je individuálnou činnosťou každého jedného hráča.

Tak čo s tým?


valverde-cropped_sb5n6tcy5hb012o4yucw8ikhjjpg

zdroj: beinsports.com


Vyjadrenie trénera:

"Je pravda, že v tejto sezóne na výjazde nehráme tak ako doma, ale po prvých zápasoch sme už aj napriek všetkému boli schopní vyhrávať. Musíme v tom pokračovať. Prehrali sme zápas a to je všetko. Musíme to preanalyzovať. Po prehre sme priveľmi kritizovaní, ale takisto vždy zareagujeme. Teraz to nebude iné.

Naši súperi proti nám hrajú tak, ako by to bol najdôležitejší zápas v roku a musíme na to nájsť odpoveď. Vieme, čo to znamená. Aby sme mohli takého výjazdové zápasy vyhrať, musíme vynaložiť obrovské úsilie, ale mužstvo je na to zvyknuté. Súper dnes odohral dobrý druhý polčas a porazil nás.

Inkasovali sme 3 góly v priebehu 7 minút a nenašli sme na to dobrú odpoveď. Postoj tímu je vždy dobrý, ale hrá aj súper a niekedy je efektívnejší... Chcel by som, aby to dnes bolo iné. Nemáme, čo povedať. Ale myslím viac na to, čo bolo pred stavom 1:1 a nie potom. Je to futbal a také veci sa môžu stať."

 

Priemerná známka tímu: 4,2

 

FCB TOP LINE: De Jong

FCB légia skazy: zvyšok tímu

 

Hodnotenie zápasu: 2

Slabučký zápas. Nepresnosti domácich zrejme dokonale ukolísali Barcu v sladkom sne o svojej dokonalosti a tá namiesto dominancie predviedla čisto profesorský výkon s očakávaním položenia sa súpera na chrbát s nohami hore. A to sa kruto vypomstilo, keď po sérii primitívnych chýb sme v priebehu siedmych minút tri krát inkasovali. Prehrali sme zaslúžene, herný prejav bol slabým odvarom v porovnaní s tými predchádzajúcimi. Ukazuje sa v plnej kráse, že bez pokory nie je možné fungovať.

Takže, drahá Barca, šup na zem a poďme zase od začiatku.  

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

Ako by si našich hráčov v tomto zápase ohodnotil Ty?


Peter Maďar

megabarca.sk