Levante UD - FC Barcelona

E1I25EFX0AEW-DOjpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Je už pár hodín po zápase a ešte stále cítim obrovské sklamanie a dokonca až vyčerpanie. Pretože byť vyčerpaný po takom zápase je asi normálne. No a sklamaný som z jednoduchého dôvodu.

Iste, aj výsledok je zlý. To sa stáva. Občas je jednoducho deň blbec a stane sa aj také niečo. Nespravodlivé, nezaslúžené. Vtedy mi to neprekáža, vtedy sklamanie neprichádza.

Ale tentokrát, v tomto zápase na pôde veľmi priemerného súpera, deň blbec podľa mňa nebol. A ani výsledok mi nepripadal nespravodlivý, či nezaslúžený. Za výsledok, za výkon a za následné sklamanie môžu len naši hráči. Svojim prístupom, svojim nasadením, svojim strachom.

Prvý polčas to ešte bolo celkom bežné, dominovali sme, jazdili, vytvárali si šancu za šancou a ak by sa na prestávku odchádzalo za stavu 0-5, nikto by nemohol povedať ani slovo. Uveril som tomu ja, uverili tomu pravdepodobne aj hráči. Lebo v druhom polčase nastúpil tím namyslených profesorov futbalu s vedomím, že nič sa predsa nemôže stať.

Prestali pracovať tak, ako sa pracovať má.

Prestali behať tak, ako sa pri hre zvanej futbal behať má.

Prestali bojovať v súbojoch, prestali rozmýšľať.

Nesústredenosť a naivita mladíkov sa nádherne previazala s nepresnou hrou starších „vodcov“ a už sa to viezlo.

Hlavy dole, ticho, plecia zvesené. FC Barcelona...

barcauniversaljpg

zdroj: barcauniversal.com

Vysvetlí mi niekto, ako môže takéto mužstvo, svetový veľkoklub, gigant z najväčších takto odovzdať opraty zápasu súperovi rangu Levante?

Ako je to možné?

To my sme bojovali o titul?

To my sme bojovali o šancu urobiť ťažkú sezónu zázračnou?

thesunjpg

zdroj: thesun.com

Asi ťažko. Takto sa to nerobí. Preto som sklamaný, preto som unavený, preto sa mi ani náhodou nechce písať individuálne hodnotenie hráčov. Pretože celý tím by dostal za svoj prístup najnižšiu možnú známku. Brankárom počnúc a kapitánom končiac.

Hviezdy v dresoch FC Barcelona, môžete sa hanbiť...

FC BARCELONA – Ronald Koeman

"Ťažko vysvetliť to, čo sa stalo. V prvom polčase sme hrali s dobrou intenzitou, ale prehrali sme v druhom polčase. V obrane sme urobili priveľa chýb, vyplynuli z menšej intenzity po prestávke. Po góle na 2:2 mužstvo dobre zareagovalo a strelilo tretí gól. Potom sme však opäť zle bránili, Levante opäť s ľahkosťou strelilo gól. Nemali sme problém s gólmi, ale súper bol oveľa efektívnejší. To nebola úroveň Barcelony. Prvý polčas bol dobrý, ale zápasy trvajú 90 minút. Priveľmi sme znížili náš rytmus a strácali sme lopty. K tomu tie chyby, je to sklamanie. Nestalo sa prvýkrát, kedy sme viedli 2:0 a nevyhrali sme. Dnes nie som schopný pochopiť, prečo. Niekedy je ťažké vysvetliť isté veci. V prvom polčase sme hrali dobre so zodpovedajúcim rytmom, strelili sme dva góly. Na začiatku druhého polčasu sme ľahko strácali loptu a poľavili sme v intenzite. Levante nás prekvapilo pri niektorých akciách, pretože v obrane sme sa nedostatočne sústredili. Súperovi sme umožnili isté veci a ten ich využil. Všetko sa skomplikovalo ešte viac, uvidíme, čo urobia súperi, ale našim cieľom bolo vyhrať všetky zápasy do konca. Nepodarilo sa, naša situácia je zložitejšia. Tréner je vždy zodpovedný za mužstvo a za výsledky. Sám sa pýtam, čo sa po prestávke stalo, pretože sme hovorili o tom, aby sme udržali rytmus a nerobili chyby v obrane a stal sa úplný opak. Samozrejme, že sa cítim veľmi zle, tak ako každý hráč a člen trénerského tímu. Vyhrávali sme 2:0 a remízu sme nečakali. Takéto veci sa niekedy nedajú vysvetliť. Hráči začali hrať s nižšou intenzitou a agresivitou. Nehrali sme v obrane, ale vo všeobecnosti boli oveľa horší ako v druhom polčase. To bol najväčší problém."

FC BARCELONA – Sergio Busquets

"Po zaváhaní s Levante sa naše šance na titul výrazne zmenšili. Môžeme si za to sami. Urobili sme zlé rozhodnutia, v dôležitých momentoch sme stratili koncentráciu. Prehrali sme doma s Granadou, s Atleticom sme uhrali iba bezgólovú remízu a teraz sme prišli o ďalšie dva body. Inkasovali sme lacné góly."

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com. flashscore.com