Levante UD – FC Barcelona

hodnotenie zápasu

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Dva týždne pred ďalšou návštevou Barcelony a, samozrejme, aj zápasu na Camp Nou som ostal trochu zaskočený slabším výkonom mužstva v tomto ligovom kole. Hrali sme na pôde, ktorá nám historicky nechutí. U súpera, ktorý hrá nepríjemný, nesúrodý a príliš fyzický futbal. Ale aj tak som čakal lepšie predstavenie a lepší výsledok, pretože vzhľadom na vývoj a videné sme si výhru nezaslúžili. Mali sme, ako sa hovorí, viac šťastia ako rozumu. Domáci nás v prvom polčase mačkali tak ako zvykneme mačkať súperov my a pokojne mohli vyhrávať o dva góly. Od nás v prvej polovici niet čo hodnotiť, bolo to podpriemerné. Polčas druhý priniesol málo videné divadlo. Drámu, komédiu, horor, detektívku, nakoniec aj rozprávku. Pretože z nášho pohľadu to skočilo presne tak ako rozprávky končievajú, šťastným koncom.

Všetky tri pokutové kopy, hocijako boli nešťastné a zvláštne, boli odpískané správne a o tom nie je potrebné ani náhodou pochybovať. Alves zastavil pohyb hráča rukou úplne jednoznačne. García hral rukou a zmenil smer lopty, tiež úplne jednoznačne. A nešťastník Lenglet fauloval tak naivne a tak doslova okázalo, že sa pískať muselo tiež.

Aj okrem toho si ale naši hostitelia pripravili niekoľko ďalších príležitostí a len náhodou niektoré neskončili v našej sieti. Naopak, my sme premenili prakticky všetko, čo sme dostali k dispozícii.

Opakujem, vyhrali sme s obrovským šťastím, nezaslúžene.

Páčili sa mi individuálne výkony skupinky hráčov Pedri, Gavi, Araújo, García a ter Stegen, svoju úlohu na jednotku splnil aj žolík LdJ. Naopak, obrovským sklamaním boli výkony trojice Alves, Nico a Lenglet.

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

Priebeh:


2´ Levante sa úvodu zápasu nezľaklo a po chybnej rozohrávke Daniho Alvésa pálil spoza šestnástky tesne vedľa kapitán José Luís Morales.

4´ Do nebezpečného zakončenia sa ale opäť dostali domáci. Po brejkovej situácii zakončoval z hranice šestnástky nikým nebránený Campaña, ktorý prevetral ter Stegenove rukavice.

26´ Obrovská šanca domáceho tímu! Morales prešiel hosťujúcou obranou hladko ako nôž maslom! Jeho zakončenie zoči voči ter Stegana dokázala hosťujúci brankár tečovať, ale lopta predsa len smerovala za jeho chrbát. Včas sa však vrátil García a loptu pred bránkovou čiarou odpratal do bezpečia.

29´ Domáci sú zatiaľ veľmi nebezpeční! Skóre mohol otvoriť Martí, ale proti jeho skvelému zakončeniu bol pozorný Araújo.

51´ Dani Alves sa rozčuľuje, ale podľa hlavného arbitra si počínal nedovolene, a preto bude nasledovať pokutový kop!

52´ Levante dalo gól! Autorom gólu z pokutového kopu je JOSÉ LUIS MORALES.

55´ Po rohovom kope bude kopať Levante ďalšiu penaltu! Tentokrát je previnilcom Eric García!

56´ Roger Martí (Levante UD) nepremenil pokutový kop.

59´ Barcelona dala gól! Gól strelil PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG. Ten dostal na hlavu nádherný a presný center z kopačky Dembèlého a hráč kvalít Gabončana poskytnutú príležitosť bez problémov využil.

63´ Barcelona dala gól! Gól strelil PEDRI, ktorý si nabehol na hranicu pokutového územia a strelou z prvej otáča vývoj zápasu v prospech Kataláncov!

zdroj: twitter-fcbarcelona.com

80´ Čerstvý Álex Cantero si teraz môže spytovať svedomie, pretože osamotený páli v gólovej šanci iba tesne vedľa.

83´ Lenglet sa príliš dlho na trávniku nezohrial a už aj spôsobil pokutový kop, ktorý bude mať dnes pre Levante poradové číslo tri.

84´ Levante dalo gól! Autorom gólu z pokutového kopu je GONZALO MELERO.

89´ Barcelonu mohol poslať opäť do vedenia Gavi, ale svoj samostatný nájazd trestuhodne zahodil!

90+2´ Barcelona dala gól! Gól strelil LUUK DE JONG, ktorý si nabehol na presný center z kopačky Albu a pekným hlavičkovým zakončením posiela svoj tím do vedenia!

Zostavy:

Prehľad:

Ako vyzeral zápas podľa štatistík:

Vyjadrenia po zápase:


FC BARCELONA – Xavi

Bol to šialený zápas a mužstvo ukázalo mentalitu. Miestami však strácalo kontrolu. Ako tomu čeliť?

"Súper na nás veľmi dobre vyvíjal tlak. Hráči Levante pokrývali každého hráča až na brankára, takže sme museli hrať vysokými loptami. Trénovali sme to a snažili sme sa takto hrať, ale nevychádzalo to. Súper vyhrával súboje a hlásil sa na našej polovici. Musíme mať väčšiu trpezlivosť a kontrolovať hru. Neodohrali sme skvelý zápas, ale veľmi dobre sme súperili. Sú to tri body zo zlata vybojované hráčmi, ktorí urobili rozdiel. Som veľmi spokojný s Marcom a Luukom de Jongom. Obaja veľmi dobre pracujú a sú profesionálmi. Zároveň nám pomohli aj striedania."

Aké máš dojmy po vyhranom zápase, ale veľmi tesnom a to najmä pred štvrtkovým zápasom?

"Som veľmi spokojný. Musíme zlepšiť našu hru, ale súperíme veľmi dobre. V konečnom dôsledku je to o víťaznej mentalite a viere. Máme Luuka de Jonga, ktorý podľa mňa nehrá 'druhé husle'. Sme si vedomí jeho schopností najmä v posledných minútach. Pomohol nám už neraz. Som s ním veľmi spokojný, je príkladom pre všetkých. Taktiež mám radosť z Marca. Vychytal penaltu, čo zmenilo vývoj zápasu. Máme hráčov, ktorí dokázali vytvoriť prevahu. Vynakladáme veľké úsilie. Po posledných troch zápasoch a reprezentačnej prestávke sa objavia zranenia. Niekedy si to vyberie daň na mentalite. Aj napriek tomu vyhrávame zápasy. Máme skvelú sériu a treba si to užívať. V zápasoch proti Osasune či Granade sme prišli o body v poslednej minúte a pocity boli priemerné, ale dnes sa môžeme radovať."

Ako vysvetlíš tú trojicu pokutových kopov? Ide o individuálne chyby? Alebo smolu?

"Teraz to neviem presne. Musíme si pozrieť zápas ešte raz. Z mojej perspektívy je ťažké vidieť všetko."

Ako chutí víťazstvo nad tak dobre disponovaným Levante a po odpískaní troch pokutových kopov vo váš neprospech?

"Mužstvo je pripravené na to, aby súperilo, dokonca aj v tom prípade, ak nehráme dobrý zápas. Bojujeme do konca. Máme víťaznú mentalitu. S hráčmi som veľmi spokojný. Tento zápas ma trápil. Levante si nezaslúži tak nízku pozíciu v tabuľke. Majú hráčov, ktorí vedia, čo urobiť a tréner dobre pripravuje systém. Prehral tu Villarreal, zdolali aj Atlético na Wanda Metropolitano... Pre nás sú to tri body zo zlata."

Po prvýkrát v histórii La Ligy sa stalo, že zápas vyhralo mužstvo, proti ktorému boli v jednom zápase nariadené tri pokutové kopy. Povedal si, že tento zápas ťa trápil, ale mužstvo vyzeralo v druhom polčase lepšie po príchode Pedriho a Gaviho...

"Áno, ale veľké úsilie vynaložili aj Frenkie a Nico, keď vytvárali tlak na súpera. Podobne Auba, Ousmane a Ferran... V našom podaní to nebol dokonalý zápas..."

Vytvára sa v mužstve niečo ako 'Pedridependencia'?

"Nie, ja to tak nevidím. Samozrejme, že je to mimoriadny hráč, o tom som hovoril už neraz. Môžete ho ľubovoľne chváliť. Pedri je hráč, ktorý dokáže robiť rozdiel. Podobne Gavi... Adama a Clement takisto pomohli... Aj Luuk a to dokonalým spôsobom... Hráčom opakujem, že musia byť pripravení."

Čo si povedal hráčom počas prestávky?

"Povedal som im, že musíme urobiť niečo viac. Z vlastnej skúsenosti tiež viem, že keď máte veľkú túžbu hrať, je potrebné hrať jednoduchým spôsobom. V prvom polčase sme sa nemohli vyblázniť. Ak je zápas ťažký, nemá zmysel ho ešte viac komplikovať. V druhom polčase sme boli lepšie organizovaní a lepšie sme útočili."

Očakával si tak bojovné Levante od samého začiatku? Čo si myslíš o výkone Josého Luisa Moralesa?

"Už sme ich videli hrať proti Villarrealu. Tlačili veľmi vysoko a boli veľmi bojovní. Aj oni potrebujú tri body. Morales spôsobuje bolehlav. Robí rozdiel, útočí z ľavej aj pravej strany. Je to veľký hráč historického významu pre Levante. Dokáže urobiť rozdiel."FC BARCELONA – Pedri

Xavi ťa požiadal, aby si častejšie strieľal a funguje to!

"Áno, tréner mi povedal, že to dokážem. Teraz sa snažím strieľať častejšie, aby som strieľal góly."

Ako sa mužstvo teraz cíti? Víťazstvo po góle z 93. minúty je vždy výnimočné...

"Sme veľmi spokojní. V tomto stretnutí sme museli trpieť, pretože Levante bolo silným súperom. Nám sa však darí výborne. Pracujeme veľmi dobre, ale na konci sezóny budeme potrebovať ešte veľa šťastia."

Ktorý bol kľúčový moment tohto zápasu? Chytaná penalta v podaní Ter Stegena? Tvoj gól...?

"Myslím si, že všetko bolo dôležité. Marcov zákrok bol kľúčový, podobne ako gól Luuka. Bez neho by sme zápas nevyhrali. To všetko sa sčítava."

Je to už siedme víťazstvo v rade. Zdá sa, že vás nedokáže nič zastaviť, dokonca ani tri pokutové kopy nariadené proti vám...

"Myslím si, že veľmi dobre odvádzame svoju prácu. Tréner nás veľmi podporuje. Chceme vyhrať všetky zápasy do konca sezóny. Snáď sa nám to podarí, aby sme sa v tabuľke dostali čo najvyššie."

Máš radosť z toho, čo robí Luuk de Jong?

"Áno, je to hráč, ktorý veľmi tvrdo pracuje aj napriek tomu, že nie vždy dostane šancu. Je to veľký profesionál, ktorý výborne hlavičkuje, čo pred chvíľou ukázal."FC BARCELONA – Auba

Barcelonu nezlomili dokonca ani tri pokutové kopy odpískané proti nej...

"Bol to veľmi ťažký zápas. V prvom polčase sme nehrali tak, ako bolo treba. Myslím si, že sme mali prezentovať väčšiu intenzitu. V druhom polčase sme boli oveľa lepší a preto sme zápas vyhrali."

Čo cíti mužstvo, keď vyhrá zápas v jeho koncovke?

"Je to skvelý pocit. Luuk si zaslúžil tento gól, ktorý nám zabezpečil víťazstvo. Plne veríme celému tímu. Sme veľmi spokojní."

Ter Stegen chytil penaltu a ty si o chvíľu na to strelil gól. Bol to kľúčový moment?

"Áno, myslím si, že to bol skvelý zákrok od Marca. Začali sme si vytvárať viac šancí. To nám dodalo veľa síl a preto sme strieľali góly a vyhrali zápas."

Strelil si už 10 gólov. Aké dôležité sú také góly ako ten dnešný?

"Predovšetkým sa chcem poďakovať spoluhráčom. Ousmane opäť zaznamenal asistenciu. Ide o pomáhaniu tímu gólmi. Už som povedal, že sa snažím pomáhať tímu najviac ako môžem. Funguje to, som veľmi spokojný."

Aká dôležitá je pre tím séria siedmich víťazstiev v rade?

"Musíme hrať zápas od zápasu. Dnešné stretnutie nebolo jednoduché. Najdôležitejšia je koncentrácia. Sme spokojní, pretože sme na druhom mieste."FC BARCELONA – LdJ

"Strieľať góly je vždy skvelé, ale urobiť to v koncovke a vyhrať zápas, čo sa mi stalo už niekoľkokrát, je výnimočné. Nie sú to normálne pocity. Mám radosť z tímu, keď ma potrebuje, som tu. Musím čakať na svoju šancu."

"Mužstvo vie, čo je potrebné urobiť, keď som na ihrisku. Vždy sa dá centrovať do pokutového územia a vytvárať nebezpečenstvo."

"Prekonal som koronavírus, ale nemal som žiadne príznaky. Cítil som, že môžem hrať, aj keď to nebolo dovolené. Zahrať proti FC Sevilla by bolo pekné, aj v zápase proti Eintrachtu som si myslel, že by som pomohol. Mám radosť, že som sa vrátil do hry a bol som dôležitý."

"Veríme si, dnes sme nehrali dobre, ale vyhrali sme. Vďaka tomu rastieme. Musíme hrať lepšie, pretože to nebola naša úroveň. Môžeme však byť na seba hrdí. Chceme vyhrať všetky zápasy do konca sezóny."Ako by si tento zápas ohodnotil Ty?Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: laliga.com, sport.sk, marca.com, barcatv.com