1011069_724167994261174_1941910233_njpg  


Majstrovstvá Slovenska U15 v bedmintone

Púchov – 23.-24.11.2019


Je pondelok a teda do soboty je ešte dosť času. Napriek tomu u nás stúpa nervozita z očakávania. Pretože už v sobotu nastane veľkolepá udalosť.

S kategóriou U15 sa rozlúči až trojica nami sledovaných hráčov.

Lea Výbochová, Richard Pavlík a Peter Petrovič prejdú od 1. januára 2020 medzi starších hráčov do kategórie U17. Posledným turnajom, ktorý definitívne uzatvorí ich úspešné pôsobenie v terajšej vekovej skupine, budú víkendové Majstrovstvá Slovenska.

Tie sa uskutočnia v réžii skúsených usporiadateľov z BKK Púchov v krásnej športovej hale (viac).

Patrilo by sa, samozrejme, rozlúčiť na úrovni a potvrdiť tak svoje dominantné postavenie. Pretože do turnaja určite vstúpia v pozícii spolu favoritov. Benjamínkom výpravy bude ešte stále hráč kategórie U13 Andrej Petrovič, ktorý sa na turnaj prebojoval na základe postavenia v rebríčku.


20191026_192528jpg

Lea Výbochová & Richard Pavlík & Andrej Petrovič & Peter Petrovič


Spomínaná štvorica (doplnená o klubových spoluhráčov) dokázala v tejto sezóne získať titul Majstra Slovenska v súťaži dorasteneckých družstiev a aj v súťaži žiackych družstiev.

Podarí sa niečo podobné aj teraz?

081B3B5B-FD4E-45F5-88DA-C5A5C03AA573jpeg

Slávia TU Zvolen, Majstrovstvá Slovenska žiackych družstiev 2019


Kde hľadať medzi najlepšou slovenskou 24-kou hráčov medzi chlapcami a dievčatami najväčších ašpirantov na tituly, či cenné kovy?


Predstavme si jednotlivých favoritov:


MIX


Favoritom číslo jeden je určite dvojica Výbochová - Pavlík zo Slávie TU Zvolen. Hráčska súhra a individuálna kvalita ich predurčujú na jednoznačné prvé miesto, poraziť sa môžu podľa môjho názoru len sami. Na chrbát im ale budú dýchať aj iné silné dvojice.

Na medailu v každom prípade favorizujem pár Stašková/PBA Prešov - Petrovič Peter/Slávia TU Zvolen, dvojicu Ivanovičová/Spoje Bratislava – Suchý/BKK Sliač, duo Lázárová/Rožňava – Dzurňák/KP3 Košice, či domáce púchovské nádeje Michalková – Vojtek a Skorkovská – Plevák.

Adeptov je teda 5-6, medaile sú ale len 4.

Kto sa nakoniec presadí?


20191026_101450 2jpg

Ester Stašková & Peter Petrovič


DVOJHRA dievčatá

Ak by vyhral ktokoľvek iný okrem Lei Výbochovej, bolo by to obrovské prekvapenie. Lea je jednoznačne najväčšou ašpirantkou na zisk titulu.

Za ňou sú zoradené dievčatá s ambíciou pobiť sa o čo najlepšie umiestnenia:

Ester Stašková z Prešova, Johanka Ivanovičová z Bratislavy, Nina Milada Michalková z Púchova, Lea Skorkovská z Púchova.

Iné meno sa podľa môjho názoru na medailových pozíciách neobjaví. Veľa bude, ako vždy, záležať na žrebe. Pretože vyhnúť sa hlavnej favoritke vo štvrťfinále je snom všetkých dievčat. Istotu má zatiaľ len Ester Stašková nachádzajúca sa na výbornom druhom mieste v závese za bezpečne prvou Leou.


Vbochov Leajpg

Lea Výbochová


DVOJHRA chlapci

Aj tu je najväčším favoritom hráč zo Slávie TU Zvolen. Richard Pavlík je síce momentálne v rebríčku na treťom mieste, ale to spôsobila jeho absencia na vysoko bodovanom turnaji kategórie A.

Svorka po úspechu hladných a perfektne fyzicky pripravených vlkov mu ale nič nenechá zadarmo a turnaj bude každého hráča z TOP osmičky veľmi bolieť.

Očakávam vyrovnané zápasy z množstvom trojsetových bitiek.

Medzi chlapcami panuje obrovská vyrovnanosť a zdravá športová rivalita.

Momentálne sa vo veľmi dobrej forme nachádza dvojica Petrovič Peter zo Slávie TU Zvolen, ktorého forma po poslednej sérii tréningov a úspešnom vystúpení na medzinárodnom turnaji Slovak Youth U15 v Trenčíne (viac) graduje, keďže Peter dohnal tréningové manko spôsobené účasťou na DEAF Majstrovstvách sveta v TaiPei (viac) a následnom potrebnom oddychu a po perfektnej letnej príprave oveľa lepším herným prejavom oproti minulosti sa prezentujúci Martin Gabrhel z Ilavy.

Aj ďalšia dvojica spolufavoritov – nevyspytateľný mladučký talent zo Sliača Andrej Suchý a Košičan Ján Dzurňák bude určite chcieť zamiešať celkovým poradím.

Podarí sa medzi vyššie uvedených pretlačiť aj zvyšným nasadeným hráčom – nevypočítateľnému Matúšovi Závodskému z Trenčína schopného poraziť hocikoho a s hocikým naopak prehrať, alebo Gregorovi Ondrejčákovi z Bratislavy?

Uvidíme. Štyri medaile pre osem hráčov sľubujú tvrdý boj.


20191110_091536jpg

Richard Pavlík & Peter Petrovič


ŠTVORHRA dievčatá

Aj v tejto kategórii by mala dominovať už niekoľko krát spomínaná Lea Výbochová, ktorá vytvorí dvojicu s Johankou Ivanovičovou a spolu by nemali mať problém so ziskom titulu. Za jediného vážnejšieho konkurenta považujem len pár s podporou domáceho publika Skorkovská – Michalková. Ostatné dievčenské dvojice sú schopné prekvapiť aj pozitívne a aj negatívne, na výsledok si počkáme do nedele.


ŠTVORHRA chlapci

Tu bude bitka o titul podobne tvrdá, ako v dvojhre. Veď páry ako Pavlík – Petrovič, Závodský – Gabrhel, Suchý – Ondrejčák, či výborne zohraní Vojtek – Plevák sú zárukou výborného bedmintonu. Možno miernym favoritom bude pár zo Slávie TU Zvolen, ktorý na nedávno skončenom Slovak Youth U15 dokázal dokráčať až do finále (viac) a zaznamenal tak výborný úspech.


20191110_111345jpg

Richard Pavlík & Peter Petrovič


Tak teda na záver neostáva iné, ako zaželať hráčom pevné zdravie a veľa fyzických a psychických síl potrebných na úspešný výsledok. Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov sú v roku len raz, užite si ich!


Peter Maďar

megabarca.sk