hodnotenie hráčov

sportinglife comjpg

zdroj: sportinglife.com

Na nádhernom štadióne v anglickom Manchestri sa odohrala dlho očakávaná konfrontácia dvoch, podľa mena a futbalových „adries“, absolútne špičkových klubov.

A musím hneď v úvode uznať momentálnu o poznanie vyššiu kvalitu hráčov FC Barcelona, ktorá sa v zápase až na niekoľko drobných komplikácií spôsobených nesústredenosťou a príliš profesorským prístupom vyskytli.

Barca zápas v podstate stopercentne kontrolovala a len na niekoľko drobných pasáží sa nechala zatlačiť pred vlastnú šestnástku. Súpera nepustila ani k jednej jedinej strele priamo na bránu.

Fantastickou pozičnou hrou dokázala strely buď zblokovať, alebo prinútiť súpera strieľať z nepripravených pozícií. Ten nemal ani jednu vyloženú šancu streliť gól a to je fantastickou vizitkou nášho výkonu. Hralo sa totižto štvrťfinále Ligy Majstrov a vtedy ide krása a efekt bokom.

Nastupuje tvrdá práca, taktika a pragmatizmus.

naaju comjpg

zdroj: naaju.com

Vynikajúco zvládnutá trojuholníková kombinácia hostí v strede a po krajoch ihriska v bezpečnej zóne brala domácim obrovské kvantum síl a potrebnej energie. V posledných minútach sa nekonal kvôli totálnej technickej a pohybovej dominancii ani náznak záverečného tlaku súpera.

Od 85-tej minúty do konca zápasu sme držali loptu bez problému sériou nekonečných krátkych a rýchlych prihrávok na svojich kopačkách a na striedanie pripravený Aleňa sa pri čiare iba usmieval.

Toto bola výborná Barca.

Hrali sme tak, ako sa v pohári hrať má.

A viete, čo bolo úplne najlepšie?

Hrali sme s obrovskou rezervou, s niečím ešte stále uložených v zásobe potrebnej pre prípad núdze.

Cez tento Manchester United prejdeme.

Ako pracovali v zápase naši hráči?

Ter Stegen: 8

Stopercentne koncentrovaný výkon. Perfektná hra nohami na krátku vzdialenosť v ťažkých kombináciách, perfektná aj na dlhú pri prihrávkach na útočníkov. Tí ale loptu príliš často strácali. Obrovské sebavedomie pri prvom priamom kope domácich, keď si do múru postavil jedného hráča ma pobavilo. Priamu strelu riešiť nemusel, centre posťahoval.

Semedo: 9

Jeden z ťahúňov tímu v tomto zápase. Výborné nasadenie od trénera. Rýchlosťou sa vyrovnal súperovým talentovaných hráčom, technicky ich doslova prevalcoval. Poradil si vo všetkých súbojoch smerom dozadu a pomerne aktívny bol aj opačným smerom. Výborné nábehy, slušné časovanie. Opakujem, do takéhoto typu zápasu absolútne vhodný hráč.

90min comjpeg

zdroj: 90min.com

Lenglet: 8

Trochu priveľa zbytočných faulov. Určite sme vedeli, že domáci sú silný hlavne v štandardných situáciách a v podstate len odtiaľ môže prísť hrozba. Napriek tomu výborná spolupráca s kolegom v strede obrany. Sebavedomie nechýbalo, vyvezenie lopty až na jednu zásadnú minelu bolo takisto v poriadku. Inkasovaná nula na ťažkej pôde je aj jeho vizitkou.

Piqué: 10

Neuveriteľný výkon. Chválim ho v hodnoteniach už dlhšie, už niekoľko posledných zápasov. A napriek tomu ešte dokázal zdvihnúť kvalitu smerom hore. Absolútne bezchybný a dokonalý prejav. Nepresadili sa cez neho ani obri a ani drobný bleskurýchly krídelníci. Nič. Rýchlostné súboje takisto, dosť prekvapujúco, dokázal vyhrávať. Všetky hlavičkové súboje takisto. Najlepší hráč tohto zápasu.

sportskeeda comjpg

zdroj: sportskeeda.com

Alba: 9

Takýto výkon je perfektným výkonom. Zatvorená čiara a neustála hrozba pri nábehoch smerom dopredu. Vzhľadom na dôležitosť neinkasovania mierne zatiahnutejší a menej ofenzívny, ale to bolo v poriadku a určite v súlade s nastavenou taktikou.

Roberto: 8

Po naskočení do zápasu okamžite dokázal hru spomaliť a upokojiť. Výborne pochopil potrebu držania lopty a kombinácií v strede ihriska, na to je tento hráč doslova odborník. Zapadol ihneď a prerfektne.

Arthur: 8

Vyrovnal sa dôrazom súperových hráčov, dokázal podržať loptu na svojich kopačkách, v kombinácii rovnako úspešný. Tvrdo odpracovaný zápas a potvrdenie hráčových kvalít. Včera o niečo menej konštruktívny smerom dopredu, ale odohral veľmi dobrý zápas.

Busquets: 5

Nezachytil vôbec úvod zápasu a v prvom polčase bol zrelý buď na striedanie, alebo na vylúčenie. Nepresné prihrávky a slabší pohyb spôsoboval pomerne časté straty lopty. Veľa faulov. Slabé, nekoncentrované a nedostatočné. V druhom polčase sa jeho výkon zdvihol a až do konca zápasu potom predvádzal aspoň trochu lepší priemer na jeho pomery. Najslabší článok našej zostavy.

Rakitič: 8

Nuž, takticky dokonalý. Obehaním Messiho chrbta si dokonale splnil svoju úlohu. Dominancia v osobných súbojoch bola stopercentná a on vážne neprehral ani jeden súboj. Škoda menšej aktivity smerom dopredu pri náznakoch protiútokov, ale to bolo možno spôsobené určenou taktikou a možno zámerom nechať behať súpera dopredu, následne znovu dozadu a potom zase dopredu. Aj to určite prispelo k tomu, že sa nekonal žiadny záverečný tlak domácich. V kombináciách v posledných minútach sa doslova vyžíval.

Vidal: 8

To je hráčik, to je hráčik, to je hráčik. Naskočí do zápasu s úsmevom a začne pracovať.

Jeho firmy:

Búracie práce s.r.o., Čistenie plochy s.r.o. a Tvrdá práca a.s.

si včera znovu urobili skvelú reklamu.

Coutinho: 8

Smerovanie kvality výkonov si aj po včerajšku zachovalo vzostupnú krivku a jej hodnota sa pomaličky blíži k maximám. Behavý a technicky výborný výkon okorenený vynikajúcou strelou. Sebavedomie rastie a hráč celkom určite potvrdil svoje nesporné kvality. A ešte potvrdí, uvidíte.

sport esjpg

zdroj: sport.es

Aleňa: -

Čakanie na naskočenie do zápasu bolo úsmevné. Aj pre hráča, aj pre mňa. Pre domácich hráčov, keďže sa hralo 5 minút bez prerušenia a ich dotyku s loptou asi nie :-)

Suárez: 9

V prvej minúte začal behať a skončil v minúte poslednej. Nezastaviteľný pohyb a neustála hrozba jeho typických zbraní. Pokusy v súbojoch jeden-jeden, tvrdé strety, vyvíjanie tlaku na súpera a aj na rozhodcu. Podľa môjho skromného názoru gól strelil on, nie domáci hráč. To je ale len pre štatistikov. Náš hráč podal špičkový výkon.

marca comjpg

zdroj: marca.com

Messi: 7

Nasadenie od začiatku bolo príkladné a až do nezmysleného zákroku domáceho blázna a krvavej tváre po rozbití nosa išlo nasadenie rapídne dole. Nakoľko to bolo ovplyvnené práve tým momentom, posúdiť nedokážem. Asistencia napriek tomu nádherná. V odvete sa určite pomstí.

sport netjpg

zdroj: sport.net

Valverde: 10

Nemôžem inak. Paráda. Nasadenie Semeda na úkor Roberta ma prekvapilo, lenže práve to sa ukázalo správnym. Striedania boli vynikajúco nastavené, aj Vidal a aj Roberto nádherne zapadli do zápasu, dokonca dokázali ešte zdvihnúť kvalitu. Kontrola stretnutia sériou krátkych a rýchlych a presných prihrávok do trojuholníka bola takisto výborná.

Takticky sme zápas zvládli dokonale.

Nula v našej bráne a strelený gól v súperovej.

Hodnotenie zápasu: 7

Výborná atmosféra, z taktického hľadiska dokonale zvládnutý zápas. Obrovské nasadenie domácich a technická prevaha hostí.

Škoda, že výsledok nebol 0-2, 0-3. Ale pohárový zápas má svoje pravidlá a špecifiká.

Tešme sa, veď pred zápasom by sme to brali všetkými desiatimi.

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?