MEGABARCA TOP 10: hotely v Barcelone

 

1. Hotel Arts

Hotel Arts je minimalistický luxusný päťhviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza na pláži s výhľadom na more. To môže byť skvelé, ak ste priamo pri oceáne a chcete sa prebudiť so zvukom morských vĺn stúpajúcich proti pobrežiu. To však tiež znamená, že ste úplne odrezaní od hlavného mesta a jeho atrakcií. Pretože mestská hromadná doprava v Barcelone nie je príliš široká, skončíte objednávaním veľkého množstva taxíkov na cestu do centra. Ak však do mesta chodiť príliš veľa nezamýšľate, v tomto luxusnom hoteli a jeho okolí nájdete veľa reštaurácií aj hneď na pláži. Pokiaľ ide o estetický vhľad hotela, v jeho priestoroch sa doslova ctí stará škola. Je však zároveň veľmi moderný a minimalistický so svojimi efektívnymi, svetlými a veľmi elegantnými izbami. Vstupná hala hotela je skutočne ohromujúca s veľkým kvetinovým displejom a okolité záhrady sú nad úrovňou terénu, vďaka čomu je celý hotel úžasne zelený. Existujú izby, z ktorých sa môžete pokochať výhľadom na more, a potom sú izby, z ktorých sa môžete pokochať výhľadom na mesto. Ale existuje aj niekoľko špeciálnych izieb, z ktorých sa naskytá výhľad na oboje!


arts hotelscombined comjpg

zdroj: hotelscombined.com

 

2. W Hotel

W Hotel je ďalší butikový luxusný hotel s rovnakou výhodou a nevýhodou. Nachádza sa na okraji pláže a vlny jemne smerujú proti nemu. Môže to byť veľmi príjemné, ak hľadáte chladný a pohodlný pobyt na pláži, necháva vás však ďaleko od kultúrneho nočného života mesta. Ak máte radi morské plody, nájdete v dosahu mnohých skvelých reštaurácií. Tento luxusný hotel sa vynára na oči v podobe obrovskej plachty a v noci sa tu usporadúva množstvo extravagantných večierkov. Túto estetiku veľmi jasne inšpiroval dubajský hotel Burj al-Arab, avšak jej napodobňovanie sa zdá byť dobre urobené a pripravené. Na streche hotela nájdete aj niekoľko súkromných bytov a plavecký bazén. Výhľad z tohto miesta je jednoducho ohromujúci. Izby sú pomerne jednoduché a navrhnuté tak, aby sa podobali piesku a moru. Avšak ohromujúci výhľad túto jednoduchosť úplne vyvažuje. V závislosti od umiestnenia by ste sa mohli buď pozerať na more alebo na mesto. K dispozícii dostanete aj ďalekohľady, ktoré budú skutočne zabezpečovať výhľad široko - ďaleko.


bcnwh-view-8744-hor-featjpg

zdroj: mariotthotels.com


3. Majestic Hotel & Spa

Toto je ďalší luxusný hotel v Passeig de Gràcia, a preto je skvelý pre nákupy. Mali by ste byť však pripravení na stretnutie s niektorými skutočne drahými cenovkami. Aj keď toto miesto nie je blízko pláže alebo starého mesta, je v dosahu verejnej dopravy, autobusov a taxíkov, a preto nebudete mať žiadne problémy s obchádzaním. Hotel bol navrhnutý prevažne v neoklasicistickom štýle, ale s modernými kúpeľňami a spálňami. Zdá sa, že tento hotel je v popredí minimalizmu s rozsiahlymi plochami mramoru, stĺpov a schodísk. Všetko je navrhnuté v elegantnom a minimalistickom štýle s jemnými krémovými farebnými paletami. Izby sú vybavené pruhovanými tapetami, ktoré zodpovedajú estetike zvyšku hotela. V kúpeľniach nájdete toaletné potreby značky Bvlgari a hostia si môžu do svojich izieb dokonca objednať doplnkové stroje Nespresso.


majestic hotelscombined comjpg

zdroj: hotelscombined.com


4. Mandarin Oriental

The Mandarin Oriental je luxusný päťhviezdičkový hotel v Passeig de Gràcia a je preto v blízkosti najlepších a najdrahších nákupných centier mesta (viac). Ak nakupovanie nie je vaša obľúbená činnosť, môžete tiež oceniť neďaleko sa nachádzajúcu Gaudího architektúru. Hotel je skutočne eklektický a má určité kúzlo, ktoré sa nedá zopakovať. V okamihu, keď vstúpite do haly hotela, môžete pocítiť úplnú váhu bohatstva všade okolo vás. Aj keď to môže byť pre niektorých ľudí príliš veľa, pre iných je to jednoducho úžasné! V suteréne nájdete upokojujúce kúpele a pred hotelom sa nachádza reštaurácia Mimosa. Izby nie sú príliš veľké, ani v prípade apartmánov. Všetky však boli navrhnuté v minimalistickom štýle s prevládajúcimi krémovými a béžovými farebnými paletami. Tým do miestností dodávajú jemnú auru, ktorá im zabraňuje cítiť sa príliš stiesnene. Okrem toho sa budete hýčkať aj drobnými doplnkami, ako sú čokoládové škatule, aromaterapeutické toaletné potreby a dokonca aj notebooky viazané v koži pripravené k použitiu!


mandarin agoda comjpgzdroj: agoda.com


5. Mercer Hotel

Ak chcete pekný butikový hotel, ktorý sa nachádza na osamelej a pokojnej ulici a napriek tomu zostáva prístupný mestským atrakciám, potom je hotel Mercer tým pravým pre vás. Musíte ísť pešo po uličke, aby ste dosiahli Barri Gòtic a v nej ulicu, kde leží tento očarujúci hotel. Keď uličky starej štvrte, ľahko nájdete dostatok možností dopravy premávajúcej okolo. Môžete tiež jednoducho prejsť do štvrti Born alebo navštíviť katedrálu. Samotný hotel je pozostatkom histórie, stále zachovanej v stredovekej architektúre - s nevyhnutnou rekonštrukciou, samozrejme. Steny hotela sú zámerne prázdne a izby majú steny krémovej farby, čím požičiavajú hotelu očarujúcu rustikálnu auru.


mercer pinterest comjpg zdroj: pinterest.com


6. Palace Hotel

Tento luxusný hotel navrhol už v roku 1919 Caesar Ritz a ako taký je skutočne jedným z pôvodných hotelov Ritz, jedným z najlepších v celej Barcelone. V roku 2005 prešiel renováciou, ktorá mu priniesla nové meno, stále však nesie motívy a podrobnosti staroeurópskeho štýlu. Napríklad vrátnici nosia ako súčasť svojej uniformy klobúky, v hale sa nachádza široký červený koberec a stĺpy sú mramorové a onyxové. Uprostred predsiene sa dokonca nachádza obrovský krištáľový luster. Hotel Palace sa nachádza v blízkosti Passeig de Gràcia a je vynikajúci pre milovníkov nakupovania (viac), alebo pre obdivovateľov modernej architektúry. Interiéry hotela sú skutočne bohaté a extravagantné s hustými a zložito navrhnutými kobercami a hodvábnymi závesmi, baroková povaha haly je však trochu utlmená neoklasickými sklonami izieb vyzdobených krémovými a slonovinovými odtieňmi s mramorovou kachľovou kúpeľňou. Niektoré z kúpeľní sú vybavené mozaikami v rímskom štýle, ktoré zostali z predošlej výzdoby hotela. Ak potrebujete niečo k jedlu, môžete sa vydať na strešnú terasu hotelovej reštaurácie Diana, ktorá ponúka skvelé občerstvenie, nádherný výhľad a krásny bazén!


ormina tours comjpgzdroj: orminatours.com


7. Grand Hotel Central

Grand Hotel Central je luxusný päťhviezdičkový hotel, ktorý stelesňuje jeho meno. Má veľkolepý architektonický dizajn s prevažne umeleckou výzdobou v štýle Art Deco s veľkým točitým schodiskom, bronzovými dverami a ostro zdobenou predsieňou. Izby a suity sú miernejšie na rozdiel od spoločných priestorov a uprednostňujú jemnejšiu a ľahšiu estetiku s drevenými podlahami a zemitými odtieňmi. Pokiaľ ide o polohu, je to veľmi centrálne, priamo oproti populárnej katedrále. Leží strategicky medzi gotickou a novšou časťou Barcelony. Bzučiaca kultúrna scéna na La Rambla je v dochádzkovej vzdialenosti a ak sa chcete niekam dostať ďalej, môžete prejsť na stanicu metra Jaume 1.


grand travelforsenses comjpg

zdroj: travelforsenses.com


8. Le Meridien

Le Meridien je luxusný hotel, ktorý sa nachádza priamo uprostred La Rambla. Je to skvelé, pretože je to tak centrálne miesto, ako sa len dá. Môžete prejsť na všetky dôležité miesta, ako je napríklad trh La Boqueria. Jedinou nevýhodou toho, že sa nachádzame v takej špičkovej oblasti, je však skutočnosť, že je vždy plná turistov a ktorá môže naozaj rýchlo až otravovať. Interiéry hotela sú očarujúce, pretože sa zameriavajú na kreativitu s detailami, ako sú napríklad červené lakované skrinky, farebné kúpeľňové obklady a ďalšie rovnako výstredné vzory.


762833023JPEG

zdroj: le-meridien-barcelona.com


9. Melia Hotel

Melia sa nachádza v Poblenou a je luxusným hotelom, ktorý sa nachádza v susedstve veľmi obľúbenom dizajnérmi. Nachádza sa v obchodnej oblasti a ponúka niekoľko očarujúcich reštaurácií v časti Rambla de Poblenou. Hotel je navyše veľmi blízko pláže. Päťhviezdičkový hotel je väčšinou zameraný na podnikateľov a ľudí na pracovnej ceste. Vyzdobený je sklenenými panelmi a šedými kobercami na chodbách. Toto nie je pre každého, iba pre tých, ktorí tieto vlastnosti skutočne potrebujú.


143163855jpg

 zdroj: booking.com


10. Alma Hotel

Tento luxusný butikový hotel sa nachádza v blízkosti Passeig de Gràcia a je dobre spojený so zvyškom mesta ľahkým prístupom k verejnej doprave. Tento luxusný hotel sa nachádza v pešej vzdialenosti od dvoch úžasných budov Gaudího - La Pedrera a Casa Batlló. Hotel je dokonalým spojením klasických štýlov s moderným dizajnom. Vysoko klenuté stropy sú vybavené excentrickými lampami a dokonca aj stoličkami. Pokiaľ ide o otázky bezpečnosti, je tiež mimoriadne technologicky pokročilý. Ak chcete vstúpiť do svojej izby, musíte prejsť skenovaním odtlačkov prstov.


alma destinia comjpg

zdroj: destinia.com

 

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: luxuryhotelsguides.com