MEGABARCA TOP 10: nočné kluby v Barcelone


Hľadáte najhorúcejší nočný klub v meste?

Tancujte až do malej hodiny v jednom z najlepších klubov v Barcelone podľa nás.

Hľadáš najlepšie kluby v Barcelone? Ako si možno už počul, v Barcelone je veľa vynikajúcich vecí. A preskúmanie jej nočného života musí byť každopádne jednou z tých najlepších!

Ak plánuješ ísť von a tancom vytvárať neuveriteľné figúry, nie je tu v žiadnom prípade nedostatok vynikajúcich miest s tanečnými parketmi pripravenými pre extravagantného tanečníka.

Či už sa chceš pustiť do R&B, funku alebo dokonca jazzu, či máš chuť na tvrdší rock, alebo snáď chceš tancovať až do rána bieleho na diskotéke, alebo túžiš po pope, alebo si želáš kývať hlavou do rytmu na najlepšiu nezávislú hudbu v okolí - Barcelona má pre Teba ten pravý klub.

1. Nitsa / Astin - Sala Apolo
(El Poble-sec)

V Apolo dostaneš vynikajúcu elektroniku s DJ Fra a Kosmos. Na prízemí je Astin, kde budete počuť najlepší zvuk a diskotéku s DJ Coco, Arnau Obiols a Morgan Hammer. Nitsa je barcelonský klub, kde niektorí z najlepších DJ dodávajú dostatočné búšenie do tanečného parketu. V troch priestoroch celého Apola prebieha aj obrovské množstvo koncertov. Upozorňujeme, že nákup lístkov na koncert nezahŕňa automaticky aj vstup na klubovú noc. Za to budeš musieť znova „vstúpiť“ a zaplatiť nový poplatok. Vystupujúce hviezdy a aj veteráni popu, rocku, folku a elektroniky z celého sveta sa každý deň v týždni dostávajú na pódium a predvádzajú svoje umenie.


pinterest com nitsajpg

zdroj: pinterest.com


2. RazzClub/Loft - Sala Razzmatazz

(El Parc i la Llacuna del Poblenou)

Loft, podobne ako Nitsa, dáva nočnému životu v Barcelone dar najaktuálnejšej elektronickej hudby z celého sveta. Hovoríme o technickom chráme, ktorý navštívilo viac pútnikov ako Camino de Santiago. Razzmatazz sotva vyzýva na elektronické predstavenia, ale často uvádzané sú aj pop-rockové koncerty a tie sú v tomto prostredí doslova neodolateľné. Zvyčajne je tu celkom mladý dav. A v závislosti od toho, do ktorej generácie patríš, môžeš cítiť vzrušenie alebo zamieriť rovno do depresie. Lebo vedz, že ak máš viac ako určitý vek (25), môžeš sa cítiť, akoby Ťa pustili domov z domova dôchodcov užiť si noc.


shbarcelona es razzjpg

zdroj: shbarcelona.es


3. Jamboree

(El Gòtic)

Aj keď je to už dávno od vzniku klubu, Jamboree je stále miestom v Barcelone, kde môžeš vidieť tie najlepšie jazzové koncerty v meste a tancovať na to najlepšie z hip hopu a R&B. Nenechaj si ujsť štvrtkové noci, aby si vďaka predstaveniu „BCN Or Die“ s Flaviom Rodríguezom potešil svoje uši najnovšími hitmi klubovej scény. Víkendy znamenajú povinné návštevy klubu počas práce DJ Yoda. Ozaj, tenisky a čiapky sú nielen povolené, ale sú prakticky povinné.


barcelonahome com jamboreejpg

zdroj: barcelonahome.com


4. Sidecar Factory Club
(Ciutat Vella)

Klub Sidecar neďaleko Plaça Reial organizuje rockové koncerty s kapelami, ktoré sú viac podzemné ako metro v jeho holom suteréne s valenými klenbami. Navyše každý deň v týždni sa môžeš prísť pozrieť na niektorého z najlepších DJ v meste, ktorý hrá rock a všetky jeho odnože. Sidecar je to skvelé miesto, kde sa zvyčajne skončí po nočnom putovaní mestom hľadajúc ten správny večierok. Potrebujš miesto na svoj tanec na dobrú hudbu a so silnou atmosférou? Sidecar to určite spĺňa na sto percent. Noc končí pre nováčikov výkrikom: „Najlepšia noc môjho života“.


twitter com sidecarjpg

zdroj: twitter.com


5. Macarena
(El Gòtic)

Macarena je menšia ako Tvoj byt, ale má najväčšie klubové priestory v najlepšom slova zmysle. Hudba je minimálna – elektronika. Tú vyberajú rezidentní DJ a príležitostní hostia s veľkými menami. Hudba je doplnená špičkovým zvukovým systémom. Klub sa nachádza v starom flamenco bare a teší sa na každého verného návštevníka pravidelne každý víkend mieriaceho spotiť sa na malej tanečnej ploche. Vypiť si klasiku v bare vzadu je takisto samozrejmosťou. Najlepšie na Macarene je takmer rodinný pocit kamarátstva, ktorý si Ťa podmaní hneď po príchode.


xceed me macarenajpg

zdroj: xceed.com


6. Moog
(El Raval)

Aj keď je Moog jedným z najmenších klubov v meste, ide o ťažkú váhu. So špičkovou elektronickou hudbou produkovanou úžasnými DJ dáva status takého formátu, aký by iné veľké kluby mali veľmi radi. Aj keď niektorí môžu považovať za náročné tancovať telo na telo s toľkými cudzincami, je to jednoducho súčasť miestneho kúzla. Ďalší, ešte menší tanečný parket je aj na v malom priestore na poschodí.


discotech me moogjpg

zdroj: discotech.me


7. Laut

Festival Lapsus je zárukou zábavy v Poble-sec a tento elektronický hudobný klub je jeho dôležitou súčasťou. Hosťujú tu tiež avantgardné skupiny elektronickej hudby od domácich a zahraničných umelcov. Nachádza sa v blízkosti klubov Hirošima a Apola.


los2studio com lautjpg

zdroj: los2studio.com


8. Marula Café
(El Gòtic)

Garáž, Afrobeat, jazz, funk, soul, disco a čokoľvek ďalšie, čo Ti dráždivé múzy pošlú získaš v kaviarni Marula. Tu je to také skutočné, že to až bolí. V Barcelone nie je žiadny iný klub, ktorý by hral tak tesne so „starou školou“. Elegantný priestor nachádzajúci sa v najhlbších útrobách gotickej štvrti ponúka koncertný program pre skutočných znalcov staršej hudby. A čo sa týka ich DJ, nič sa nezastaví ani cez víkend. Hudobný program s pečaťou najvyššej kvality vo vintage štýle, ako napríklad Coltrane, Hayes, Bridge, Mayfield a ďalšie.


pinterest com marulajpg

zdroj: pinterest.com


9. Magic Club
(Sant Pere, Santa Caterina a la Ribera)

Najlepší priateľ tých, ktorí sa chystajú na rockovú produkciu. Vždy dostatočne hlučný Magic Club je rock'n'rollový klub, aký by Keith Richards určite schválil. Tetovanie a kožený plášť sú vítané už od vzniku klubu počas prvej doby ľadovej. Klub sa, samozrejme, špecializuje hlavne na uspokojenie širokého klanu anti-techna. Určite si môžete vypočuť skladbu Iggy Popa kdekoľvek na svete. Ale nikde inde nebude mať takú sladko horkú chuť piva, bourbonu, potu a sexu.


marcelona-life com magicjpg

zdroj: barcelonalife.com


10. Red58
(Eixample)

Nové dieťa na scéne – Red58 - prvýkrát otvorilo svoje dvere v roku 2017 so snom stať sa chrámom techna v Barcelone. Moritz von Oswald, Sammy Dee, Nicolas Lutz a Ion Ludwig prevzali kontrolu nad ich zvukovým zariadením. Pravidelne hostia mesačnú párty Maricas, ktorá šťastne spája techno a queer kultúru. Ak aj idete do klubu každú noc, môžete očakávať ušľachtilú atmosféru bez bariér s temnou tanečnou miestnosťou a klubovou atmosférou. A takú má málokto okolo.


timeout com redjpg

zdroj: timeout.com


MEGABARCA BONUS:

11. City Hall
(Dreta de l'Eixample)

Radnica (City Hall) už mohla mať svoj rozkvet za sebou, ale stále je to jeden z našich obľúbených klubov vďaka ich týždenným podujatiam – pravidelným víkendovým oslavám Happy Techno a živému hudobnému programu v Hudobnej sále s kapacitou pre 500 divákov. Dôraz je kladený na kvalitnú elektronickú hudbu domácich a zahraničných umelcov. Priemerný vek návštevníka môže byť pomerne nízky, ale počas niektorých klubových nocí stúpa. Daj si pozor, aby si si nezabudol zobrať letáky Radnice - dajú sa ľahko nájsť v baroch a obchodoch po celom meste a dostane Ťa to na koncert zadarmo.


unnamedjpg

zdroj: inspirock.com


Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: timeout.com