MEGABARCA TOP 10: výhľady na Barcelonu



1. Vyhliadková veža Collserola Tower


Je celkom určite pravda, že fyzicky sa nachádza mimo mestskej oblasti, ale aj tak je to jeden najznámejších cieľov v Barcelone. Celej panoráme mesta dominuje telekomunikačná veža postavená na vrchu Collserola. Navrhol ju známy Norman Foster v roku 992 pred Olympijskými hrami. Ako architektonický symbol zostáva aj naďalej jednou z najreprezentatívnejších moderných pamiatok mesta. Jeden z najvýznamnejších bodov Barcelony s nádherným 360° výhľadom. Veža Collserola je vysoká 288 metrov a je teda dostatočne vysoká na nadobudnutie pocitu, že pri nohách Ti leží celé krásne mesto Barcelona.


flickr comjpg

zdroj: flickr.com



2. Výhľad z Park Güell


Ďalším vyhliadkovým bodom Barcelony, ktoré si nemôžeš nechať ujsť, je Turó de les tres creus nachádzajúce sa v najvyššej časti parku Güell. Vďaka svojej polohe vo vysokých úrovniach mesta môžeš oceniť skutočne nádherné výhľady. Park Güell je krásna stavba od geniálneho Gaudího. Park vyslovene pozýva na prechádzky a počas nich môžeš obdivovať neuveriteľné výhľady na dole ležiace mesto. Práve preto sa Park Güell považuje za jedno z najlepších miest na výhľady v celej Barcelone.


bestplacesphoto comjpg

zdroj: bestplacesphoto.com


3. Výhľady z bunkrov Carmel


Bunkers of Carmel sa nachádzajú v Turó de la Rovira a sú prístupné cez park Guinardó. Vzhľadom na svoju strategickú polohu boli na tento kopec nainštalované protilietadlové batérie, ktoré boli v prevádzke počas španielskej občianskej vojny. Výhľad na Barcelonu z Bunkers of Carmel je ideálny pre páry túžiace stráviť východ alebo západ slnka v najromantickejších výškach Barcelony. Samozrejme, oblasť a výhľady sú tiež vhodné na piknik s priateľmi alebo rodinou, alebo dokonca na meditáciu v pokojnom prostredí.


perfelicious comjpg
zdroj: perfelicious.com


4. Výhľad z Tibidabo


Vyhliadka Tibidabo je na najvyššom vrchole Sierra de Collserola. Je jedným z najnavštevovanejších miest mesta. Tento krásny kopec je známy aj ako Kúzelná hora a práve tu si môžeš užiť aj najstarší zábavný park v celom Španielsku, aj celú dokonalú panorámu Barcelony. Vstup je bezplatný a ponúka aj možnosť návštevy baziliky Templo Expiatorio del Sagrado Corazón, ktorá každú noc vyniká svojím nádherným osvetlením pozorovateľným takmer odkiaľkoľvek v Barcelone. Vynikajúcimi miestami na pozorovanie sú aj astronomické observatórium Fabra (historická budova najstaršieho observatória na svete) a Templo del Sagrado Corazón, ktoré sa nachádzajú neďaleko samotného vrchola Tibidabo.


amigosbarcelonajpg

zdroj: amigosbarcelona.com


5. Výhľad zo Sagrada Familia


Jeden z najznámejších a najreprezentatívnejších symbolov Barcelony, ak nie úplne naj, má fantastický výhľad. Sagrada Familia je dokonalý symbol modernistickej architektúry, ktorú vytvoril Gaudí. Priťahuje veľké množstvo turistov, ktorí sa do Barcelony beznádejne zamilujú, keď vystúpia na vysoké veže a zhora uvidia celé mesto. S dokončením sa počíta v roku 2026, hlavná veža bude merať 170 metrov a bude najvyšším bodom celej Barcelony. Ale v súčasnosti môžeš ísť hore do existujúcich veží a prejsť cez mosty, ktoré ponúkajú pohľad na mnohé pamiatky a najznámejšie budovy v meste.


barcelona comjpg

zdroj: barcelona.com


6. Výhľad z MNAC


Národné múzeum katalánskeho umenia (MNAC) má dve terasy s výhľadom. 360° výhľady sú s bezplatným prístupom pre ľudí, ktorí si kúpia vstupenky do múzea. MNAC bol postavený ako Národný palác v Montjuïci pre medzinárodnú výstavu v Barcelone v roku 1929. Múzeum má zbierku románskeho umenia považovanú za jednu z najlepších na svete.


happybarcelona eujpg

zdroj: happybarcelona.com


7. Výhľad z La Pedrera


Modernistická práca Antoniho Gaudího, jeden zo zásadných symbolov Barcelony, má veľkolepú terasu. Z nej si môžeš vychutnať iný pohľad na štvrť Eixample (viac o štvrtiach Barcelony). Okrem toho, že sa orientuje hlavne na Paseo de Gracia, má strategicky navrhnuté výhľady aj na ďalšie miesta v Barcelone.


lapedrera comjpg

zdroj: lapedrera.com

8. Výhľad z Las Arenas de Barcelona


Jeden z posledných výhľadov, ktoré boli začlenené do mesta. Stará býčia aréna na Plaza España bola pred niekoľkými rokmi premenená na nové nákupné centrum. Na najvyššom poschodí nájdeš úžasnú vyhliadku. Las Arenas de Barcelona má perfektnú kombináciu voľného času, gastronómie a vyhliadky s 360º panorámou. Terasa, ktorú je možné obísť dookola a vychutnať si tak nádherný panoramatický výhľad na celé mesto, je otvorená každý deň a je bezplatná okrem prípadu použitia vonkajšieho výťahu budovy.


barcelona 1comjpg

zdroj: barcelona.com

9. Výhľad z hradu Montjuïc


Hrad Montjuïc je legendárna pevnosť, ktorá sa nachádza v pravdepodobne najväčšom strategickom bode mesta na vrchole hory Montjuïc. Znovu otvorený pre verejnosť bol v roku 2008. Hrad sa ihneď stal jedným z miest Barcelony, kde sa dá utiecť pres stresom a vychutnať si jeho pokojnú atmosféru. Výhľady umožňujú objaviť ďalšie vizuálne hodnoty mesta a tiež prístavu v Barcelone ležiacom na úpätí hradu. Lanovkou, alebo peši sa môžete vyšplhať na horu Montjuïc ponúkajúci jedinečný výhľad na Barcelonu. Táto oblasť bola stredobodom počas olympijských hier v roku 1992. Neďaleko sa nachádzajú aj Olympijský prsteň v Montjuïc, Olympijský štadión, Palau Sant Jordi a veža Calatrava.


oddviser comjpg
zdroj: flickr.com


10. Výhľad z Finestrelles


Tento výhľad už existoval, ale mesto Barcelona ho navrhlo vhodnejšie upraviť na potrebný účel až nedávno. Inaugurácia prebehla až v roku 2018. Táto nová vyhliadka sa nachádza v štvrti Mercè de Pedralbes, v parku Collserola. Hneď vedľa sa nachádza aj vodná nádrž Finestrelles. Finestrelles sa pripojilo k viac ako 20 miestam, ktoré už existovali. Poskytne Ti novú pohľadnicovú panorámu mesta. Výhľad na horu Montjuïc, Olympijskú oblasť, Camp Nou, štvrť Les Corts, novú oblasť Diagonal Mar a dokonca aj letisko El Prat.


barcelona 2comjpg

zdroj: barcelona.com


Peter Maďar

megabarca.sk