MEGABARCA TOP 6 : čítanie a relax v Barcelone


Často sa stáva, že z pohodlnosti odmietaš alebo až doslova zabúdaš na jednu z najdôležitejších činností v živote do tej miery, že niektorí ľudia môžu tvrdiť doslova o „umierajúcej zábave“.


A práve mesto Barcelona je plné krásnych malých zákutí pripravených na príjemné romantické posedenie a pohodlné čítanie kníh pri káve, či čaji alebo na čerstvom vzduchu pod korunami stromov. Vybrali sme 5 najlepších z našich obľúbených miest na čítanie a relax.


Barcelona je doslova obťažkaná roztomilými malými kaviarňami s dostatočným počtom kníh pripravených na čítanie, vďaka ktorým si určite vyberie každý.

Tu sú niektoré z tých najcennejších drahokamov v meste.


1. Laie Pau Claris librería café

Laie je kníhkupectvo spojené s kaviarňou s prevádzkami po celom Španielsku. V Barcelone nájdete kaviareň Laie Library Café, v ktorej môžeš kombinovať chutnú kávu, voňavý čaj a dokonca aj chutné jedlo s literatúrou a príjemnou konverzáciou. Prejdi si dve poschodia starostlivo získaného výberu kníh od filozofie, cez umenie až po literatúru faktu a potom si na svojej krytej terase vychutnaj jedlo tradičnej kuchyne s moderným nádychom.

Adresa: Carrer de Pau Claris, 85.


laie esjpg

zdroj: laie.es

2. Babèlia Books & Coffee

Založili ho dvaja priatelia, ktorí sa snažia vytvoriť viacjazyčný kultúrny priestor, v ktorom môžu ľudia prísť a zdieľať svoje nápady a nálady.
Príď do Babèlie a uži si množstvo použitých kníh vyberaných s láskou.

Vypi si skvelú kávu pri hľadaní najzaujímavejších titulov v rôznych jazykoch.
Očakávaj objavovanie vysoko kvalitných vín, ušlachtilých čajov a pív, ako aj potravín predstavujúcich správnu kombináciu miestnych tradícií a obľúbených medzinárodných jedál.

Okrem kníh a kávy sa priestor používa aj ako galéria otvorených umení, miesto konania recitálov a tiež sa tu usporadúva mnoho rôznych workshopov.

Adresa: Carrer Villarroel, 27


tripadvisor comjpg

zdroj: tripadvisor.com


3. Galería Cosmo

Dobre, bez mučenia priznávam, že toto nie je klasická „knižničná kaviareň“.

Ale jednoducho je nemožné vynechať ju. Toto miesto je totiž úplne fantastickou kaviarňou a galériou umenia, kde si môžeš prísť pochutnať na vynikajúcej káve, skvelých koláčoch a čerstvých sendvičoch a zároveň obdivovať niektoré z diel na aktuálne prebiehajúcich výstavách.

Je to tiež absolútne ideálne miesto na čítanie vlastnej knihy v pokojnej atmosfére a s možnosťou ležať na mnohých pohovkách umiestnených v priestore.

Adresa: Carrer d'Enric Granados, 3


happyinspain comjpg

zdroj: happyinspain.com


Teplejšie počasie sa čoskoro znovu vráti a jedným z najlepších spôsobov k užívaniu si jari je podľa mňa čítanie knihy vonku vyhrievajúc si chrbát na horúcom slnku.

Barcelona má veľa krásnych parkov a vonkajších priestorov, ale vybral som niekoľko extrémne lákavých, do ktorých sa budeš chcieť vracať znova a znova.


4. Ciutadella Park

Tento obrovský, lákavo zvodný a nádherne zelený park sa nachádza na okraji štvrti El Born a je ideálnym miestom, ak hľadáš pokojné prostredie bez zbytočného ruchu a naozaj čerstvý vzduch. Posaď sa priamo pri jazere, ponor sa hlboko do svojej knihy a budeš prekvapený izolovanosťou od okolitého sveta.


barcelona dejpg

zdroj: barcelona.com


5. Jardins del Palau Robert

Nachádza sa presne medzi širokými tepnami El Passeig de Gracia a Avenida Diagonal.

Unikni zo zhonu priamo do tejto oázy v centre mesta a obklop sa bohatým rastlinným životom a bujnou zeleňou.


barcelonafilmcommission comjpg

zdroj: barcelonafilmcommission.com


6. Laberint d'Horta Park

Strať sa v labyrinte parku a potom si po návrate z bludiska sadni tesne vedľa fontány, a pokojne si prečítaj svojich pár strán. V útrobách parku nájdeš milión lavičiek a obrovské trávnaté plochy lákajúce na oddych a relax. Jedno z najkrajších miest v Barcelone vôbec.


barcelonatoptraveltips comjpg

zdroj: barcelonatoptraveltips.comPeter Maďar

megabarca.sk