Najkrajšia žena


Ľahneš si do postele a sladko zaspíš. Sen. Prichádza pomaly, ani si si to neuvedomuješ. Začudovane prežívaš prvé dojmy. Zvláštne miesto. Doteraz nepoznané.

Dunaj na dohľad, kúpalisko pod nosom, skvostná kuchyňa a všadeprítomný relax.

Je podvečer a slnko pomaly klesá ku obzoru. Končí sa ďalší deň v krásnom meste na brehu modrej rieky. Vstávaš z trávnatého koberca pri plaveckom bazéne s teplou vodou a príjemne unavený prichádzaš popri kempe do svojho hotela.

Ozaj, na budúci rok skúsiš kemping! Prídeš na motorke, naľahko. Len stan a peňaženka.

O všetko ostatné sa tu predsa postarajú.

Tých 100 metrov kráčania Ti stačí na spracovanie dnešných zážitkov. Otvoríš dvere a úsmevom poďakuješ recepčným za zľavu na vstupnom do termálneho kúpaliska. Dostaneš ju vždy, keď sa tu ubytuješ.

Vo svojej izbe sa pripravíš na skvelú večeru. Osviežujúca sprcha v čistej kúpeľni pomáha dobiť baterky. Máš ešte chvíľu čas a tak si s chladničky vyberieš studený nápoj a otvoríš ho na balkóne.

Vyskúšaš hotelové WIFI a prečítaš si najnovšie správy. Dozvieš sa, že večer v TV dávajú Tvoj obľúbený program. TV na izbe máš, usmeješ sa spokojne.

Je Ti dobre a tak si na večeru dáš niečo lahodné, veď na výber je toho dostatok.

Po jedle v prítmí baru vypiješ perfektne načapované pivo a usmievajúc sa krútiš hlavou nad dokonalosťou dňa. Aj zajtra bude taký deň, aj zajtra zažiješ rovnaký relax a pohodu. Si tu správne.

Prebúdzaš sa. Svitá. Slnko nežne nakukuje cez štrbinu v žalúziách a pokúša sa prevziať moc nad svetom. Darí sa mu a Ty sa ešte stále usmievaš. Krásny sen.

Definitívne otvoríš oči a úsmev Ti naťahuje lícne svaly na prasknutie.

Vieš, že Tvoj sen bude pokračovať. Vieš presne určiť dôvod.

Veď vedľa Teba leží krásna žena.

Dobrá, milá, rozumná. Tvoja. Nežná a rozmaznaná.

Tvoja najkrajšia žena.
Peter Maďar

megabarca.sk