Ďakujeme, legenda.


surez foothebalcomjpg

zdroj: foethebal.com


Svoje pôsobenie v klube FC Barcelona ukončil legendárny hrotový útočník, jedna z najlepších svetových deviatok.

Tretí najlepší strelec v histórii klubu zanechal určite nezabudnuteľnú stopu a počas šiestich sezón dokazoval absolútne svetové parametre.

Štatisticky vynikajúci, herným nasadením na hranici možného excelentný, spôsobmi zakončenia geniálny. Perfektný do šatne, perfektný do jedného z najlepších trojzubcov v histórii futbalu.


barcablaugranes comjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Ďakujeme, legenda.

Ďakujeme, Luis Suárez.

Ďakujeme, EL PISTOLERO!


fcbarcelona comJPG

zdroj: fcbarcelona.com


Luis Suárez:

"Je to pre mňa veľmi ťažké. Predovšetkým ďakujem klubu, ktorý mi veril po tom, ako som urobil chybu. Vždy budem vďačný za to, ako sa ku mne zachoval. Všetci vedia, akú úsilie som vniesol do mojej hry. Lúčim sa s mnohými priateľmi. Som človek a mám city. Ďakujem rodine, ktorá to so mnou vydržala a žila so mnou. V dobrých aj zlých chvíľach. Budem spomínať na to, čo je pekné. Na moje deti ako sa prizerali, keď som vyhrával tituly a strieľal góly, ako hrám po boku najlepšieho hráča v histórii. Vlastne to si vezmem so sebou. Ďakujem fanúšikom za ich lásku, za to, že si ma vážili, nikdy im to nezabudnem. Taktiež ďakujem aj trénerskému štábu. Vždy budem culé bez ohľadu na to, kde sa ocitnem."


Luis Suárez v FC Barcelona:

6 sezón = 283 zápasov + 13 trofejí + 198 gólov + 109 asistencií

Priemerne 33 gólov za sezónu, priemerne 18 asistencií za sezónu


1600977817_25spols_4oljpg

zdroj: telegraphindia.comPeter Maďar

megabarca.sk

zdroj: fcbarcelona.com