Olympique Lyon vs. FC Barcelona


hodnotenie hráčov


newsbeezer comjpg

Balet? Futbal?, zdroj: newsbeezer.comLiga Majstrov zviedla včera večer proti sebe dve odlišné futbalové kultúry.

Katalánska predstava tejto hry vycestovala do neďalekého Lyonu porovnať si sily s tou francúzskou.

A veru, divadlo v krásnom štadióne bolo vskutku zaujímavé a aj keď je nutné hneď na úvod zdôrazniť pomerne veľký rozdiel v kvalite predvedenej hry.

Barca bola počas celého zápasu výrazne dominantnejšia, hráči sa pohybovali oveľa živšie a nasadenie sa nedalo ani náhodou porovnať so šetriacim módom predvádzaným v lige.

Nedostatkom bola v podstate len v posledných zápasoch nevýrazná, či dokonca slabučká efektivita, na ktorú zvyknutý nie som. Pri priemernom premieňaní vytvorených šancí by sme určite odišli z prvého zápasu vyraďovačky s pohodlným víťazstvom 5-1.

Lyon nemal okrem dvoch striel z diaľky, hoci boli prudké a nebezpečné, nič.

Obranná štvorica Barcelony v spolupráci s včera fantastickými

Rakitičom a Robertom a Busquetsom

 dokonale vygumovala súpera.

Vypĺňala aktívnym pohybom voľné priestory a súpera vytláčala preč z nebezpečnej zóny. Útočná činnosť ležala ako zvyčajne v prevažnej miere na Messim. Ten si niekoľkokrát dovolil neskutočné veci.

Dribling, či aktívne napádanie v jeho prevedení málo vídané, skryté kolmé prihrávky na nabiehajúcich spoluhráčov, časté pokusy o zakončenie.


top247news comjpg

Messi, zdroj: top247news.com


Len to nechce padnúť do brány. Viete, aký mám pocit? Že už čoskoro (v Madride proti Realu?) príde zápas, keď aj mužstvu a aj Messimu padne do brány všetko, do čoho kopnú.

Niekto si terajšiu smolu odnesie a schytá krutý debakel.

Verte, výsledok 7:1 sa blíži.

Celkovo bol prejav mužstve absolútne sebavedomý, hráči vedia o svojich kvalitách a dokážu ich vytiahnuť v správny moment.

 

A ako si počínali hráči Barcelony a ich tréner?

 

Ter Stegen: 10

Absolútny profesionál včera bez akéhokoľvek problému dokázal pokryť dve nebezpečné strely. Obe boli presné a prudké, pri druhej vytlačiac ju na brvno ponúkol excelentný postreh a reakciu. Potom sa do konca zápasu venoval svojej bežnej stopérskej práci pri kombinovaní a rozohrávaní lopty. Veľmi dobrý výkon.

90min comjpeg 

Ter Stegen, zdroj: 90min.com


Semedo: 9

Hráč hrajúci na pravej strane našej obrany si dovolil okrem fantastického bránenia svojho priestoru aj technické parádičky a protipohybové finty na súpera skúšajúceho napádať. Bezchybné odoberanie lopty snaživým protihráčom nerobilo žiadny problém, do pokutového územia pustil snáď dva centre. Veľmi dobrý, skúsený výkon.

 

Lenglet: 7

Výborná kooperácia so svojou stopérskou dvojičkou. Vychádzalo mu tentokrát dobre načasované vystupovanie proti súperovi, či jeho predskočenie. Málo fauloval a nedal teda veľa šancí hráčom Lyonu na štandardné situácie. Slušné, nie dokonalé.

 

Piqué: 10

Obrovskú formu z posledných zápasov si železný muž Barcelony priniesol aj do tohto stretnutia.

Vynikajúci.

Dominantný vo vzduchu a dostatočne predvídavý pri hre na zemi.

Cez nášho stopéra neprešlo vôbec nič.

Verím, že takéto výkony bude predvádzať až do konca sezóny a že potvrdí včerajšie sústredenie sa na výkon aj v nasledujúcich bojoch. Jeden z najlepších hráčov na ihrisku.


dailyadventnigeria comjpg

Piqué, zdroj: dailyadventnigeria.com

 

Alba: 9

Alba si znovu lietal po svojej čiare hore-dole ako namydlený blesk. V plnej forsáži so zapnutým biturbom jazdil a ponúkal sa do kombinácie. Vzadu absolútne bezchybný a vpredu s dvomi asistenciami. Len tie gólové prihrávky nedokázal premeniť raz Suárez a raz Messi.

Škoda, Alba by dostal desiatku.

 

Roberto: 9

Dominancia našej zálohy v tomto zápase bola určite nesmierne podložená aj kvalitným výkonom odchovanca. Behavý a sústredený výkon po dlhšej dobe ukázal doteraz pomerne slušne ukryté kvality tohto hráča.

Toto je asi miesto, na ktoré patrí.

Technicky výborný a dostatočné bojovný výkon nepoznačilo ani krvavé zranenie. Výborne, pokračovať.

 

elcomercio comjpeg

Roberto, zdroj: elcomercio.com


Busquets: 9

Nooooooo, to bolo jednoducho výborné. Tak kolmo som ho nevidel hrať veľmi dlho.

Vynikajúca pozičná hra plná pohybu a krátkych prihrávok do nečakaných priestorov umožňovala absolútne kontrolovať stred ihriska.

Vynikajúci výkon žiada jeho častejšie opakovanie, drahý Busquets!!!

 

Rakitič: 9

Aj on dokázal ukázať opodstatnenosť obdivu fanúšikov iných klubov a trénerov a odborníkov považujúcich Chorváta za svetového futbalistu.

Lebo doma, medzi pospolitými slovenskými fanúšikmi je to hráč na predaj.

Včera svojim výkonom a nasadením výraznou mierou priložil nohu a ROZUM k spoločnému úsiliu. Bol naozaj výborný.


marca comjpg

Rakitič, zdroj: marca.com

 

Dembélé: 7

Do zakončenia sa tentokrát dostal len dva krát a obe šance, tá prvá bola už v prvej minúte zápasu, nepremenil. Potom sa trochu vytratil, aj keď miestami museli mať protihráči dojem zaparkovaného auta pozerajúceho na okoloidúci monopost F1.

Dembélé bol aj včera dostatočne rýchly.

 

Suárez: 4

Najslabší článok našej zostavy. Bojovnosť sa uprieť nedá, samozrejme. Tá výkony hráča zdobí stále. Len ostatné veci sú schované hlboko v klobúku a čakanie na kúzelníkove hlavné číslo sa neuveriteľne predlžuje.

Vieš ešte čarovať, Luisito?

 

Messi: 10

Ejha.

Messi v sobotu a Messi včera?

Noc a deň?

Čierna a biela?

Obyčajný hráč a génius?

Iste, gól včera nedal, hoci v pohode mohol dať aj tri-štyri.

Ale: dribling v poriadku, rýchlosť v poriadku, nasadenie perfektné, prihrávky v 80% dokonale ukryté a nečakané.

Škoda toho zakončenie, ale to príde. Včera to bol znovu Messi, ktorý mi chutí, na ktorého je radosť pozerať a ktorý robí rozdiel.

Bravo.  


sportinglife comjpg

Messi, zdroj: sportinglife.com

 

Coutinho: 6

Už to bolo znovu o kúsok lepšie, ako naposledy. Stále verím, že jeho forma sa vráti v pravý čas a že on bude tiež jedným z rozhodujúcich prvkov rozhodujúcich o úspechu v tejto sezóne. Teraz ťahajú iní hráči, neskôr bude on. Včera jednoznačná snaha o pohyb a bojovnosť. Prelomí to.

 

Vidal: 6

Krátky pobyt v zápase bol určite len taktickým manévrom. Svoje miesto si zastal, urobil aj nejaké miernym nebezpečenstvom hroziace nábehy, trochu pritvrdil v strede ihriska.

 

Valverde: 10

Takticky vynikajúco pripravil mužstvo, dominanciu v zálohe sme bohužiaľ nedokázali napriek veľkému množstvu vytvorených príležitostí premeniť v gól.

To ale nie je trénerova chyba.

Zostava bola nastavená úplne perfektne, skúsenosť podložená individuálnou kvalitou dokázala spoľahlivo eliminovať prednosti súpera schopného poraziť Manchester City a PSG. Výborná práca.


goal comjpg

Valverde, zdroj: goal.com

 

Priemerná známka tímu: 8,2

 

FCB TOP LINE:

Ter Stegen + Piqué + Messi + Rakitič + Busquets + Roberto + Alba + Semedo


FCB légia skazy:

Suárez


Hodnotenie zápasu: 9

Pomerne otvorený futbal plný slušných kombinácií a rýchleho prechodu do útoku v podaní oboch mužstiev.

Napriek výsledku 0-0 som sa skutočne bavil.

Výkon (pozor, nemyslím výsledok) Barcelony ma vyslovene potešil.

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne. Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk