Osasuna Pamplona vs. FC Barcelona

 hodnotenie hráčov

 

Skončil sa ďalší zápas v cudzom prostredí a znovu sa skončil rozpačitým spôsobom.

Domáci nás nahnali do uličiek utkaných z nepreniknuteľných sietí pospájaných pevným tmelom a neutíchajúcim nasadením. Strelili prvý gól a hneď potom na nás vypustili povestné býky, aby nás rozdupali a nedovolili získať ani kúsok voľného priestoru a ani jednu možnosť k ohrozeniu.

V prvom polčase im taktika vychádzala na sto percent a aj slabučký výkon hráčov katalánskeho giganta dopomohol Osasune k priebežnému vedeniu pred zápasom absolútne nečakanému.

V druhej polovici zápasu Barca pritlačila a zrazu sa začali objavovať štrbinky v zdanlivo nepreniknuteľnej obrane domácich bojovníkov.


indosport comjpg

zdroj: indosport.com


Dva veľmi pekné góly otočili vývoj zápasu v náš prospech a osobne som očakával pokračovanie nastúpeného trendu, strelenie tretieho gólu a rozhodnutie stretnutia.

Hm, márne a naivne.

Barca z nepochopiteľných príčin zvoľnila tempo a hoci už hráči súpera vyzerali odpísaní, pomohla im náhodná situácia, po ktorej dostali zaslúžene možnosť premeniť pokutový kop.


sportenglish comjpg

zdroj: sportenglish.com


Záverom sa ešte prejavila v dokonalej šanci mladícka zbrklosť Peréza, keď sa zrejme do poslednej chvíle nedokázal rozhodnúť, či má zakončiť, alebo radšej prihrať.

A tak pre istotu neurobil ani jedno – ani druhé...

  carlesperez-barcelona2jpeg zdroj: barcablaugranes.com


Body, tentokrát dva, sme stratili úplne zbytočne a budeme ich teda musieť doháňať v nasledujúcich stretnutiach. Zvládneme to, nemám strach. Ale takýmto zbytočnostiam sa určite treba vyhnúť čo najčastejšie. Alebo radšej vždy?

 

Pozrime sa na výkony hráčov a trénera detailnejšie.

 

Ter Stegen: 6

Prvý gól bez akejkoľvek šance zakončiť. Druhý gól penalta a takisto slabá šanca na úspešný zákrok. Okrem toho sa zapájal do rozohrávky v spolupráci so stopérmi a dve ďalšie nebezpečné strely vyrazil do bezpečného priestoru.

 

Semedo: 2

V 20-tej minúte by som ho ako tréner celkom určite striedal. Od začiatku maximálne nesústredený a rozpačitý výkon plný nepresností a chýb. Nulová kombinácia, slabý pohyb, pozične jedno zaváhanie za druhým. Všetko vyvrcholilo obrovským pozičným zaváhaním, keď napriek dôraznému upozorneniu od spoluhráča nedostúpil k zakončujúcemu protihráčovi. Biedny výkon.

 

Lenglet: 5

Neporovnateľne slabší výkon v porovnaní s predchádzajúcim kolom. Akoby súpera podcenil. Je pravda, že domáci nehrali v podstate nič extra, napriek tomu mal pár krát problém s orientáciou a so zabezpečením svojho priestoru. Zapadol do nesústredeného stáda našich hráčov.

 

Piqué: 5

Slabý súper neprinútil špičkového stopéra k TOP výkonu, čo ma doslova desí. Piqué mal byť jednoznačne lídrom celého tímu, burcovať a dominovať svojou inteligenciou v hre. Nič z toho. Rovnako, ako kolega v stopérskej dvojici, zapadol do šedého priemeru. 


sportskeedajpg

zdroj: sportskeeda.com

 

Alba: 5

Obranná štvorica hrala včera pravdepodobne po nočnom fláme, pretože aj inokedy super rýchly ľavý obranca hral ako v spomalenom filme. Bez povestných prienikov po čiare, bez finálnej prihrávky. Snaha a občasné nábehy boli málo a aj to málo ostalo nepochopené u spoluhráčov.

 

De Jong: 6

Prvý polčas bol v podaní mladého talentu katastrofou. Hráč kazil prihrávky, nedôsledne bránil, slabo sa pohyboval a kombinácie mu takisto nevychádzali. V polčase s poradovým číslom dva sa situácia otočila a celkom určite patril medzi to lepšie v našom tíme. Ak sa teda také slovo dá vôbec použiť v súvislosti s výkonom celkovo.

 

Busquets: 7

Určite najlepší hráč v našom drese. Napriek tomu, že podal výkon o hodne slabší oproti zápasu proti Betisu, stačilo to v mojom ponímaní na získanie honoru najlepšieho hráča v našom drese.

 sportenglish com1jpg

zdroj: sportenglish.com


Roberto: 3

V zálohe neviditeľný a v obrane v druhom polčase tak trochu zbytočný. Výkony ako na hojdačke pokračujú.  

 

Pérez: 5

Aká obrovská nádej začala blikať po predchádzajúcom kole a super predstavení mladého odchovanca! Tak, ako bolo potrebné vychváliť ho predtým, treba ho teraz pokritizovať. Hráč talent má a dokázal to dvomi asistenciami, center na prvý gól spoluhráča bol lahôdkový. Jeho neskúsenosť sa prejavila naplno pri realizácii šance pred koncom zápasu, keď nedokázal správne vyhodnotiť vzniknutú situáciu – to je ten dôvod na trochu kritiky. Poučí sa z toho?

 

Griezmann: 2

Nič. Hrotový útočník vyhrotil situáciu do dokonalosti. Neviditeľnosť bola vrcholným číslom minulotýždňového kúzelníka číslo jeden. Včera bol kúzelníkom číslo jeden z opačného uhla pohľadu.

goal comjpgzdroj: goal.com


Rafinha: 5

Aj ďalší hrdina z predchádzajúceho víkendu vyhorel. Nebolo to úplne najhoršie, ale zároveň to bolo neskutočne ďaleko od (aspoň) náznaku čohokoľvek futbalového. Kombinácia viazla, dribling tentokrát tiež nebol silnou stránkou a tak aj výkon bol len priemerným.

 

Fati: 7

Mladučká nádej dokázala streliť svoj prvý oficiálny gól za prvý tím. Hlavou, čo ma teda dosť prekvapilo vzhľadom na jeho fyzické parametre. Svetlý zjav v celkovej biede. Samozrejme, nároky na neho sú v mojich očiach ďaleko nižšie, ako na starých mazákov. Teším sa na jeho napredovanie a na jeho kariéru.

 barcablaugranesjpg

zdroj: barcablaugranes.com


Arthur: 7

Výborne naskočil do pomaličky idúceho vlaku a napriek slabšiemu rozbehu nakoniec dokázal rozhýbať tempo hry. Strelený gól bol prejavom sebavedomia a herného prehľadu. Patril určite k tomu lepšiemu.

 

Vidal: -

Krátky čas na hodnotenie.

 

Valverde: 7

Dovolím si tvrdiť, že základnú zostavu poskladal výborne.

Dovolím si tvrdiť, že striedania boli takisto podarenými a hráči prichádzajúci na ihrisko dokázali otočiť zápas v náš prospech.

Dovolím si tvrdiť, že hráčom nenaordinoval taktiku plnú nebehania, nebojovania, nekombinovania.

Ale zároveň si dovolím tvrdiť, že Semedo mal ísť z ihriska skôr, pretože jeho výkon bol katastrofálny. Odvaha poslať na ihrisko mladučkého Fatiho bola pozoruhodná.


04239-15574004617967-800jpg

zdroj: sportskeeda.com

 

Priemerná známka tímu: 4,9

FCB TOP LINE:

Busquets + Arthur + Fati


FCB légia skazy:

Roberto + Griezmann + Semedo


Hodnotenie zápasu: 3

Toto snáď ani nebol ligový zápas najvyššej futbalovej súťaže v takej futbalovej krajine, akou je nesporne Španielsko.

Jeden hral ako za štyri, druhý ako za päť bez jedného...  

 

V tomto texte sú vyjadrené len a len názory autora, nepodložené štatistikami a podobne.

Len popísané emócie, pohľad zarytého fanúšika FC Barcelona, v dobrom, aj v zlom.

A ako by ste našich hráčov v tomto zápase ohodnotili ostatní, prosím?


Peter Maďar

megabarca.sk