SLOVAK YOUTH INTERNATIONAL U15 2019


Pavlík & Petrovič – fantastické striebro!


20191110_113007jpg


V piatok 8. novembra 2019 sa to začalo a v nedeľu 10. novembra prišiel záver.

Treba hneď na úvod povedať, že záver bol tak trochu prekvapujúci a tak trochu nečakaný.

Pretože konkurencia bola nesmierne silná a európske krajiny poslali na turnaj veľmi silné výpravy.

Až 109 reprezentantov z bedmintonovo vyspelých krajín ako Česko, Grécko, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Rusko, Slovinsko, Ukrajina a, samozrejme, aj Slovensko pricestovalo do mesta pod hradom Matúša Čáka Trenčianskeho súťažiť o zlato v jednotlivých disciplínach.

Slovenské farby hájila aj dvojica hráčov z nami sledovaného tímu.

Richard Pavlík a Peter Petrovič nastúpili aj v iných disciplínach, ku ktorým sa vrátime na konci článku v štatistickej forme, ale obrovský úspech im priniesli výkony v štvorhre chlapcov.


20191110_111808jpg


Dokázali sa výborným tímovým prejavom doslova prebojovať až do nedeľného veľkého finále.

Na domácej pôde po celý čas bojovali proti kvalitatívne lepším protivníkom.

Ale súhra na kurte, výborná vzájomná komunikácia, kondičná pripravenosť a neuveriteľné chcenie dokázala nepopierateľné kvality súperov poraziť a zabezpečila tak jeden z najväčších úspechov v doterajších kariérach oboch hráčov.

Jedna vec je vyhrávať na domácich turnajoch, druhá presadiť sa v tvrdej konkurencii zo zahraničia.


Richard Pavlík:

„Podali sme celkom dobrý výkon, aj keď sme striedali silnejšie okamihy so slabšími. Náš výkon závisel od toho, ako sme sa snažili. Myslím, že by sme dokázali hrať ešte o kúsok lepšie. Druhé miesto zo štvorhry by som zaradil medzi tie cennejšie úspechy, predsa to bol medzinárodný turnaj a z tých veľa úspechov zatiaľ nemám. Druhé miesto beriem ako super výsledok a dúfam, že ich v budúcnosti ešte zopár pribudne.“


Peter Petrovič:

"Mal som pocit, že nehráme až tak dobre. Ale asi sme hrali dobre, keď to takto dopadlo. Veľmi sme sa snažili a bojovali, hoci veľakrát aj sami so sebou. Je to veľký úspech a sme aj s Rišom spokojní."


20191110_111345jpg


Cesta za fantastickým striebrom začala v prvom kole proti českej dvojici Čepela/Moravec, naši hráči po koncentrovanom výkone zvíťazili presvedčivo 21:12, 21:17.

Druhé kolo sľubovalo drámu, do cesty sa im postavila nasadená, prejavom sebavedomá a papierovo silná nemecko-grécka dvojica Otto/Rakitzis. Naši hráči ale rýchlo objavili slabšie stránky súperov a hlavne hrou smerom na reprezentanta Grécka sa po sústredenom prejave dodržiavajúc taktické pokyny trénera prebojovali do štvrťfinále po výsledku 21:9, 21:14 . Už to bolo považované za veľmi dobrý výsledok.

Prekážkou v boji o vytúženú medailu bol ďalší súper v podobe českého páru Ptáček/Ickert. Tvrdý a náročný trojsetový boj aj tentokrát priniesol tesné víťazstvo v pomere 19:21, 21:16, 21:19.

Obaja chlapci už toho mali dosť, Richard s boľavým svalom na pravej nohe a Peter s obrovským otlakom na pravom chodidle.

Na rad prišiel zápas o postup do finále. Napriek uspokojeniu so ziskom minimálne bronzu sa chalani opäť dokázali vypnúť k veľkému výkonu a na obrovskú radosť divákov porazili silného českého protivníka, pár Cirok/Hrazdíra v dvoch setoch pomerom 21:19, 21:18. V druhom sete sa pritom črtala pomerne jasní prehra našej dvojice, keď prehrávala už 17:10.

Lenže následné vyžmýkanie posledných síl a energie prinieslo vynikajúci obrat v skóre a tým aj výhru.


20191110_091536jpg


Finálový zápas totálne ovládla dvojica reprezentantov Ruska Pchelyntsev/Puzyrev. Boli jednoznačne lepší a zaslúžene sa radovali z celkového triumfu, výsledok 21:13, 21:13 bol spravodlivým.

Po vzájomných gratuláciách oboch dvojíc sa síce chvíľu ukazoval v tvárach slovenského páru smútok, ale ten čoskoro vystriedal úsmev a radosť z dosiahnutého.

Aj my sa pripájame ku gratulácii a prajeme veľa síl do ďalšieho tréningu.


Finálový zápas si nenechal ujsť prezident Slovenského bedmintonového zväzu Anton Siažik, ktorý chalanom odovzdal ceny a osobne zablahoželal k úspechu.

Veľmi mrzela neprítomnosť reprezentačného trénera, počas finále by si jeho prítomnosť hráči celkom určite zaslúžili...


20191110_113038 2jpg

 

Výsledky chlapcov


Screenshot_2019-11-11 Tournamentsoftware com - Slovak Youth International U15 2019 - Players - Richard PAVLKpng


Screenshot_2019-11-11 Tournamentsoftware com - Slovak Youth International U15 2019 - Players - Peter PETROVIpng

zdroj: bedminton.sk

 

Peter Maďar

MEGABARCA.SK