Pep Guardiola – dobrý človek ešte žije


Bývalý tréner FC Barcelona Pep Guardiola je nielen vynikajúci tréner, ale má aj výnimočné vlastnosti ako človek. Španielsky novinár, ktorý je Katalánec ako aj Guardiola, sa pred nejakým časom zúčastnil charitatívnej akcie v meste Manresa neďaleko Barcelony zorganizovanej sociálnou organizáciou starajúcou sa o telesne postihnutých ľudí. Bol tam prítomný aj Pep Guardiola a tak novinár napísal o stretnutí pár riadkov.


pep-guardiola-011019jpg

zdroj: standard.com


Bolo pre neho (Guardiolu) samozrejmé, že organizáciu podporil nie malou sumou. Robieva to pravidelne. Pep každoročne podporuje veľkými sumami rôzne, prevažne sociálne, projekty v Katalánsku. Je nesmierne hrdým Kataláncom, ktorý svoje Katalánsko miluje vrelou patriotickou láskou.

Pozoruhodné a neobyčajné bolo však to, čo v Manrese porozprával zo svojho života. Bolo to veľmi dojímavé a optimisticky povzbudzujúce. Prezradil to, čo v širokej verejnosti o ňom sotva niekto vie. Všeobecne je každý presvedčený, že jedinou náplňou jeho života je futbal a len futbal a predovšetkým zbieranie vzácnych trofejí, či titulov.

Tomu však vôbec tak nie je.

Pep rozprával, že všetko čo vo svojom živote robí a chce dosiahnuť, koná len preto, aby bol milovaný a dostával veľa lásky. Pritom vie, že lásku možno dostávať len vtedy, ak lásku aj sám rozdáva. A to plnými priehrštiami. Láska je pre neho absolútne najvyššia motivácia života.

Počas jeho rozprávania mali všetci prítomní oči plné sĺz a dojatie bolo v miestnosti priam hmatateľné. O to viac, že oči plné sĺz mal aj veľký Pep. Človek, ako Ty a ja. Človek vo svojej ľudskosti a schopnosti vedieť súcitiť a rozdávať lásku absolútne výnimočný. Taký, akých je na svete málo. Ostal aj vo svojej trénerskej veľkosti – ako mladý, len 48-ročný tréner, získal už viac ako 20 významných titulov – skromným a pozitívne naladeným emocionálnym človekom.


0_GettyImages-1137817526jpg

zdroj: football-london.com


Prítomným prezradil aj to, že v skutočnosti sa svojou prácou neženie za titulmi, ale že ju vykonáva preto a takým spôsobom, aby mu priniesla čo najviac lásky a aby pri nej aj z neho vyžarovala láska na iných.

Guardiola je aj mimoriadne inteligentný, rozhľadený a múdry človek, ktorý veľmi rád číta aj náročné knihy – venuje sa aj pedagogike, psychológii a filozofii. Ovláda viacero rečí a je veľmi obdivuhodné ako rýchlo sa naučil nemecky. Hoci nevedel ani slovo touto rečou, po roku života v Nemecku už rozprával celkom obstojne. Rečou, ktorá je pre Španielov veľmi ťažká.


1024x5347096774193549__origin__0x20_Jurgen_Klopp_Pep_Guardiolajpg

zdroj: foxsportsasia.com

Vždy možno u Gardiolu pozorovať aj to, ako priam otcovsky prejavuje svoju lásku hráčom. A to každému jednému bez ohľadu na to, či hrá alebo sedí na lavičke. Pri každom rozhovore, či interview nezabudne zdôrazniť, že svojich hráčov rešpektuje ako ľudí a miluje ako svoje deti. Hráči sa mu to snažia splatiť svojou náklonnosťou a svojou excelentnou hrou. Dokázal to v Barcelone, Bayerne a dokazuje to aj teraz v City. A hoci sú s Jürgenom Kloppom v anglickej lige obrovskí konkurenti, pričom Klopp je so svojim Liverpoolom suverénne prvý s veľkým bodovým náskokom práve pred Pepom, tak ten nikdy, keď na Kloppa príde reč, nezabudne zdôrazniť ako veľmi ho má rád a ako ho veľmi rešpektuje. A Jürgen reaguje podobne. Obaja sú aj podobné typy – ľudsky, emocionálne i intelektuálne.Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: hlavnespravy.sk