Gerard Piqué sa postupnými krokmi celkom presvedčivo pripravuje na život po zavesení svojich kopačiek na pomyslený klinec.

Jeho pripravované a už aj funkčné podnikateľské portfólio je síce široké - ale je viac-menej isté, že stále ostane pevným spôsobom spätý so svojim terajším zamestnaním - futbalom.


Gerard-Pique-is-aware-of-the-threat-Man-United-posejpg

zdroj: theindependent.com


Vo svojich 32 rokoch Gerard Piqué určite veľmi dobre vie, že sa jeho aktívna hráčska kariéra pomaly blíži k svojmu koncu. Je tak logické, že sa už  pripravuje na život po kariére.

Ak sa pozrieme detailnejšie na jeho aktuálne kroky na poli biznisu, zistíme absolútne jednoznačne, že Piqué zostane spojený so športom aj po nesmierne úspešnej kariére na pozícii barcelonského stredného obrancu.

Poďme si teraz jeho posledné aktivity prehľadne zhrnúť a predstaviť podrobnejšie.

Rodák z Barcelony už v priebehu roku 2019 odkúpil od predchádzajúceho majiteľa futbalový klub FC Andorra, ktorému sa nakoniec podarilo pomerne nečakane prebojovať do 4. španielskej ligy.

Dokonca by za určitých okolností tento tím mohol hrať aj 3. španielsku ligu nazvanú Segunda B v prípade zaistenia si miesta na úkor Reusu vyradeného kvôli korupčnému škandálu.

FC Andorra však ešte bude musieť za toto povýšenie uhradiť istú sumu a až potom bude mať svoje isté miesto vedľa rovnako v tretej lige pôsobiacej FC Barcelony B.


Pique-FC-Andorrajpg

zdroj: golsmedia.com


Minulý týždeň potom svet obletela ďalšia správa o novej akvizícii v Piquého obchodnej skupine.

Piqué totiž kúpil ďalší futbalový klub - Gimnàstic de Manresa.

Z neho sa má stať rezervný tím pre FC Andorra.


reuters20180129150038jpg

zdroj: regio7.com

V poradí tretí kapitán FC Barcelony ale, samozrejme, nepodniká len v sfére futbalu.

Hrdý Katalánec je veľmi osobne zaangažovaný do totálnej premeny doterajšieho formátu tenisového Davis Cupu. To všetko sa deje prostredníctvom jeho spoločnosti Kosmos Global Holding, ktorú sám založil a je zároveň jej výkonným riaditeľom.


b828c85ce8de5820683d3108299f7196b05cbbf1jpg

zdroj: firstpost.com


Okrem spomínaného tenisu a futbalu má spoločnosť tiež audiovizuálnu divíziu - Kosmos Studios, prostredníctvom ktorej bol v minulom roku napríklad vyprodukovaný kontroverzný a neslávne známy video snímok Antoine Griezmanna La Decisón o odmietnutí prestupu do štruktúr FC Barcelony.


4D68944900000578-0-image-a-40_1529416196052jpg

zdroj: dailymail.com


Je tak jasné, že Piqué už pomaličky uvažuje o svojej budúcnosti.

Na záver je nutné spomenúť aj chuť inteligentného hráča kandidovať na post prezidenta FC Barcelona.

Podľa mňa by mu to na najvyššej pozícii celkom pristalo.

Čo si myslíš Ty?

 

Peter Maďar

MEGABARCA.SK

zdroj: marca.com