1200px-Club_Athletic_Bilbao_logosvgpng  1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng

ATHLETIC BILBAO - FC BARCELONA


Screenshot_2021-01-05 Athletic Club  Wikipdiapng    fc barcelona dres vonkupng


Zajtra je streda, futbalu treba.

Ale asi iba my z prostredia fanúšikov sa tešíme na tak rýchle tempo súťaže. Hráčom podľa mňa až tak po chuti nie je. Opäť cestujeme mimo Barcelonu, opäť výjazd a opäť očakávanie, či a ako to zvládneme. Výkony v sezóne sú zatiaľ ako na hojdačke, striedame výborné s menej kvalitnými a občas sa veru ukáže aj prepadák. V tomto mesiaci je počet zápasov zaujímavý (6) a ešte zaujímavejšie je, že z toho sa iba raz predstavíme na domácej pôde a to práve proti nášmu zajtrajšiemu hostiteľovi. Cestovanie nikomu nepridáva na pohode a tak som zvedavý, ako si poradíme s touto porciou.

Zjeme ju bez problémov, alebo nastanú bolesti brucha?

Uvidíme.


goaljpeg

zdroj: goal.com


Zajtra sa predstavíme u súpera tradičného. Veľký klub, pravidelný účastník najvyššej súťaže, bojovný a hrdý. Je snáď miernou výhodou, že sa nehrá pred divákmi, pretože tí dokážu utvoriť na legendárnom San Mamés divokú atmosféru pôsobiacu doslova zničujúco na súperov.

Momentálna forma našich hostiteľov, Athletic Club Bilbao, je veľmi priemerná. V tabuľke sa mocú v polovici a bilancia po 17 zápasoch je nelichotivá, keď tam svieti až 8 porážok a počet strelených gólov – 19, tiež nesvedčí o najlepšom rozpoložení.

Na to doplatil aj doterajší tréner Gaizka Garitano, ktorého nahradil pri kormidle Marcelino. Zápas proti FC Barcelona bude jeho premiérou na lavičke domácich.

Nám sa napriek niekoľkým zaváhaniam darí pomaličky štverať smerom hore a verím v pokračovanie v tomto trende. Zápasy proti červeno – bielym končia v poslednej dobe jednogólovým rozdielom. Zmení sa to tentokrát? Dokážeme zvíťaziť?


Náš súper:

Athletic Club je španielsky futbalový klub so sídlom v Bilbau v Baskicku. Patrí medzi zakladajúcich členov španielskej najvyššej futbalovej súťaže Primera División, ktorá je tiež známa ako La Liga. Athletic vyhral La Ligu osemkrát a v historických tabuľkách tejto súťaže mu patrí tretie miesto hneď za velikánmi španielskeho klubového futbalu, Realom Madrid a FC Barcelona. Podobne ako tieto dva kluby nikdy nezostúpil z La Ligy do nižšej súťaže.

Hráči Athletica sú prezývaní Los Leones (slovensky: levy). Táto prezývka je odvodená od udalosti, ktorá sa spája s názvom kostola San Mamés (slovensky: Svätý Mamés) blízko, ktorého bol postavený štadión klubu. Podľa legendy bol raný kresťan, ktorý sa volal Mamés, hodený Rimanmi levom, ktoré ho odmietli zožrať. Mamés bol neskôr vyhlásený za svätého. Štadión Athletica nesie rovnaké meno ako blízky kostol, San Mamés, ale je tiež nazývaný "Katedrála".

Klub je známy športovou filozofiou v rámci, ktorej kladie dôraz na výchovu vlastných odchovancov v mládežníckej liahni a zároveň sa snaží získať najlepších Baskických hráčov z iných klubov. Jeho oficiálnym úsilím je angažovanie profesionálnych hráčov pochádzajúcich z veľkého Baskicka, čo zahŕňa tieto regióny Baskicka, Guipúzcoy, Álavy a Navarry v Španielsku a Labourd, Soule a Dolnej Navarry vo Francúzsku. Klub si však vyslúžil obdiv športovej verejnosti za podporu výchovy vlastných odchovancov a vedenie k oddanosti klubu.


wjpeg

zdroj: worldfootball.net


Athletic je jeden zo štyroch profesionálnych futbalových klubov v Španielsku, spolu s Realom Madrid, Barcelonou a Osasunou, ktorý nie je športovým združením, ale spoločnosťou ktorej vlastníctvo je v rukách jej členov.

Athletic, ako jeden z mála špičkových profesionálnych klubov, dlho nemal na svojich dresoch logo oficiálneho sponzora. V sezóne 2004/05 v zápasoch Pohára UEFA a Copa del Rey mal na svojich dresoch zeleným napísané slovo "Euskadi", výmenou za stotisíce eur od Baskickej vlády (červená, biela a zelená sú Baskické národné farby). Od roku 2008 do roku 2015 hráči Athletica nosili na svojich dresoch logo baskickej ropnej spoločnosti Petronor. V súčasnosti majú na svojich dresoch vyobrazené logo baskickej banky Kutxabank.Vizitka:


vizpngPrvá dnešná otázka:

„Skončí zápas inak ako 0:1?“


fcbarcelonanoticiaspng

zdroj: fcbarcelonanoticias.comMoja dnešná druhá otázka:

„Presadí sa gólovo Dembélé?“


sportbiblejpeg

zdroj: sportbible.comTretia otázka:

„Uvidíme v podaní domácich betón a protiútoky?“


totalfootbalanalysismagazinejpeg

zdroj: totalfootbalanalysismagazine.comPosledná otázka:

„Pjanić alebo Busquets?“


tribunajpeg

zdroj: tribuna.comTabuľka:


tabpng

.

.

.Posledné vzájomné zápasy:


statspng


Posledné ligové zápasy:


Athletic Bilbao

atbpng

FC Barcelona

bcnpng


Termín zápasu:

Streda, 06/01/2021, 21:00Štadión:

San Mamés Barria, Bilbao

105 x 68, kapacita: 53.289


pinterestjpeg
zdroj: pinterest.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Dest, Araújo, Lenglet, Alba

De Jong, Busquets

Messi, Pedri, Dembélé

GriezmannTIP autora: 0:2

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk