FINÁLE COPA DEL REY 2021


ATHLETIC BILBAO - FC BARCELONA


re_1597826988_athletic-bilbao-home-shirtjpeg      Screenshot_2021-01-08 fc barcelona 20 21  Vyhadvanie Googlepng

 

Finále. Prvé v tomto roku. Extrémne dôležité. Finále, ktoré rozhodne o jednom detaile. O tom, či bude táto pred pár mesiacmi odpisovaná sezóna zachránená a úspešná. Lebo musím povedať na rovinu, že na jeseň by som ani ja ako absolútny optimista nevsadil na naše mužstvo ani jeden cent. Ani jeden. Teraz je to však všetko úplne naopak a hráči pokropení živou vodou sú na dotyk od skvelej trofeje. Pretože získať tento pohár je významným počinom v histórii každého klubu, dokonca aj v klube tak rozmaznanom počtom pohárov, ako je FC Barcelona. Pevne verím, že k tomu naši hráči pristúpia s maximálnou vážnosťou a dokážu súpera poraziť dominantným spôsobom. Tak, aby urobili radosť fanúšikom a aby sebe zdvihli náladu a sebavedomie. Sebavedomie a zároveň uvoľnenie do záverečnej fázy sezóny. Lebo aj v lige sme relatívne blízko k titulu. Minimálne k slušnému umiestneniu. Teraz je jedno, ako skončili predchádzajúce zápasy. Je jedno, aká je história. Je úplne jedno, aký je deň. Je to len jeden moment, jedno finále, jeden pokus. Niet času a priestoru na opravu.

Tak poďme na to v nových krásnych dresoch, Barça!


EzF8OqNXEAIaU_Tjpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Z predchádzajúceho vzájomného súboja si požičiam pár riadkov z PREVIEW, pretože platí to isté:

„Súper bude, samozrejme, ako vždy doteraz extrémne ťažkým protivníkom. Jeho tvrdá, miestami brutálna hra plná faulov a ťahania za dres a fyzického nasadenia mu v prípade ignorancie zo strany rozhodcu prináša výborné výsledky. Bohužiaľ, za príliš férové som to prestal považovať po našom poslednom stretnutí. Dúfam v zásadového rozhodcu ochotného trestať aj fauly súpera kartami. Potom sa naša kvalita určite prejaví a dokážeme si s oponentom poradiť bez problémov.“

 


Náš súper:


Athletic Club je španielsky futbalový klub so sídlom v Bilbau v Baskicku. Patrí medzi zakladajúcich členov španielskej najvyššej futbalovej súťaže Primera División, ktorá je tiež známa ako La Liga. Athletic vyhral La Ligu osemkrát a v historických tabuľkách tejto súťaže mu patrí tretie miesto hneď za velikánmi španielskeho klubového futbalu, Realom Madrid a FC Barcelona. Podobne ako tieto dva kluby nikdy nezostúpil z La Ligy do nižšej súťaže.

Hráči Athletica sú prezývaní Los Leones (slovensky: levy). Táto prezývka je odvodená od udalosti, ktorá sa spája s názvom kostola San Mamés (slovensky: Svätý Mamés) blízko, ktorého bol postavený štadión klubu. Podľa legendy bol raný kresťan, ktorý sa volal Mamés, hodený Rimanmi levom, ktoré ho odmietli zožrať. Mamés bol neskôr vyhlásený za svätého. Štadión Athletica nesie rovnaké meno ako blízky kostol, San Mamés, ale je tiež nazývaný "Katedrála".

Klub je známy športovou filozofiou v rámci, ktorej kladie dôraz na výchovu vlastných odchovancov v mládežníckej liahni a zároveň sa snaží získať najlepších Baskických hráčov z iných klubov. Jeho oficiálnym úsilím je angažovanie profesionálnych hráčov pochádzajúcich z veľkého Baskicka, čo zahŕňa tieto regióny Baskicka, Guipúzcoy, Álavy a Navarry v Španielsku a Labourd, Soule a Dolnej Navarry vo Francúzsku. Klub si však vyslúžil obdiv športovej verejnosti za podporu výchovy vlastných odchovancov a vedenie k oddanosti klubu.

Athletic je jeden zo štyroch profesionálnych futbalových klubov v Španielsku, spolu s Realom Madrid, Barcelonou a Osasunou, ktorý nie je športovým združením, ale spoločnosťou ktorej vlastníctvo je v rukách jej členov.

Athletic, ako jeden z mála špičkových profesionálnych klubov, dlho nemal na svojich dresoch logo oficiálneho sponzora. V sezóne 2004/05 v zápasoch Pohára UEFA a Copa del Rey mal na svojich dresoch zeleným napísané slovo "Euskadi", výmenou za stotisíce eur od Baskickej vlády (červená, biela a zelená sú Baskické národné farby). Od roku 2008 do roku 2015 hráči Athletica nosili na svojich dresoch logo baskickej ropnej spoločnosti Petronor. V súčasnosti majú na svojich dresoch vyobrazené logo baskickej banky Kutxabank.

 

Nominácia:


EzC5pMTW8AEmIe_jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.com


 

Prvá dnešná otázka:

„Zdvihnú hráči po zápase nad hlavu Kráľovský pohár?“

 

Moja dnešná druhá otázka:

„Zvíťazíme aspoň o dva góly?“

 

Tretia otázka:

„Presadí sa gólovo Dembélé?“

 

Posledná otázka:

„Bude v zápase červená karta?“

 


 

Pred zápasové vyjadrenia:

 

ter Stegen

"Máme šancu získať titul. Samozrejme, že si pamätáme zápas spred niekoľkých mesiacov a dúfame, že sa to nezopakuje. Od Athletic sme boli lepší až do 90. minúty, hoci na nás bolo vidieť únavu. Zajtra nebudeme mať v nohách 120 minút zo semifinále. Pokúsime sa dať zo seba všetko. Teraz ideme na tréning, aby sme boli pripravení. Bude to náročný zápas. Ak vyhráme, budeme na tom veľmi dobre, ak prehráme, budeme sa cítiť veľmi zle. Našim cieľom je samozrejme víťazstvo. Chceme, aby nám pomohlo v koncovke sezóny. Vieme, že sa sústredíme len na zajtrajší zápas, nič iného sa nepočíta, máme 90 minút. Tvrdo sme bojovali, aby sme sa dostali až sem. Toto finále sme si zaslúžili. Teraz máme šancu vyhrať a dáme zo seba všetko. Na začiatku sú šance 50:50. Ak si urobíme svoju prácu, máme veľkú šancu doviesť pohár do Barcelony. Vieme, že musíme odohrať kompletný zápas."

 

Jordi Alba

"V Barcelone neexistujú prechodné sezóny. Taký klub ako tento vždy ašpiruje na zisk všetkých trofejí. Sme vo finále a pokúsime sa vyhrať. Tak ako vždy. Vždy v to dúfame. Túto súťaž máme veľmi radi, hoci dôležité sú všetky. Zaslúžili sme si byť vo finále. Sústredíme sa len na tento zápas. Dúfame, že sa nám podarí vyhrať a neskôr sa budeme koncentrovať na koncovku sezóny v La Lige."

 

Ronald Araújo

"Finále vyžaduje koncentráciu od prvej do poslednej minúty. Práve toto bol náš problém v Superpohári. V poslednej časti zápasu nemôžeme inkasovať takýto gól. Musíme odohrať zápas hodný finále. Dať zo seba všetko až do poslednej chvíle a myslieť len na víťazstvo. Škoda, že fanúškovia nebudú na štadióne. Fanúšikovia Barcelony sú neuveriteľní. Ich prítomnosť na štadióne je silno cítiť. Bolo by skvelé, ak by si mohli užívať tento zápas spolu s nami, ale bohužiaľ to nebude možné. Aj napriek všetkému budeme bojovať na maximum, aby sme vyhrali pohár."

 

Ronald Koeman

"Je pravda, že oba tímy si na ceste k postupu do finále vytrpeli svoje. Vieme, že Athletic súperí dobre, zahráme proti nemu po štvrtýkrát v tejto sezóne. Dva zápasy sme vyhrali, vo finále Superpohára sme prehrali po predĺžení. Musíme podať dobrý výkon s loptou aj bez nej. V posledných zápasoch sme s tým druhým mali problémy. Víťazstvo je dôležité pre klub a jeho situáciu, je to niečo pekné. Musíme pamätať na to, že situácia mužstva bola v januári horšia, veľa sme zlepšili, zaznamenali sme 19 zápasov bez prehry. Nikdy nemyslím na svoju budúcnosť v súvislosti s víťazstvom v zápase. Podstatnejšie je, aby sme sa čo najlepšie pripravili a zajtra vyhrali. Chceme dominovať, hľadať hráčov medzi líniami, ťahať hru po krídlach, vytvárať si príležitosti a dobre hrať v obrane po strate lopty. Rozostavenie nie je najdôležitejšie, podstatnejšia je energia, by sme vyhrali. Potrebujeme, aby naši hráči robili rozdiel. Po troch zápasoch s rovnakým súperom nemáte veľa tajností. Athletic má iné rozostavenie a hráčov, než my, vieme, že je silný zo štandardných situácií a bojuje. Musíme eliminovať jeho zbrane a ukázať naše silné stránky. Po strate lopty sa musíme rozostaviť lepšie, než pred týždňom.  Potrebujeme, aby zajtra boli všetci vo forme. Máme veľa hráčov, ktorí hrali už v mnohých finále a sú skúsení, vyhrali veľa. Musia pomôcť mladým, ktorí určite vyvodili závery zo Superpohára. Ak chcete získať skúsenosti, musíte hrať, vyhrávať a prehrávať. Nie je potrebné sa mimoriadne motivovať, hráči veľmi dobre vedia, čo musia urobiť. Myslím si, že v posledných dvoch zápasoch sme prišli o trochu energie, najmä v hre bez lopty. Naša reakcia bola oneskorená, možnože kvôli reprezentačnej prestávke. Nie je to však výhovorka, na to, aby sme vyhrali, musíme prezentovať najlepšiu úroveň."

 

Termín zápasu:

Sobota, 17/04/2021, 21:30

 

Štadión:

Estadio de La Cartuja, Sevilla

105 x 68, kapacita: 60.000

 

vamosmisevillajpg

zdroj: vamosmisevilla.com

 

Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:

 

Ter Stegen

Mingueza, Araújo, Lenglet

Dest, De Jong, Busquets, Pedri, Alba

Messi, Dembélé

 

 

TIP autora: 0:3

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?

 

Visca el Barca!!!


Peter Maďar

megabarca.sk