1200px-Club_Athletic_Bilbao_logosvgpng  1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


ATHLETIC BILBAO - FC BARCELONA


Screenshot_2020-02-05 Athletic Club  Wikipdiapng                         fc barcelona dres vonkupng


San Mamés. Peklo. Extrémne ťažká pôda. Žiadny priestor na opravu. Počíta sa len výhra.

Barcelona musí, Bilbao môže.

Veru, presne toto na nás čaká vo štvrtok večer. Cestujeme na ihrisko, kde sa nám príliš nedarilo ani v tých najlepších časoch s tými najlepšími hráčmi v histórii. Pýta sa konzervatívnejšia zostava a konzervatívnejší prístup. Ide o postup a v pohári sa jednoducho nehrá na krásu. Zameranie na výsledok je v tejto fáze povinnosťou.


beinsports comjpg

zdroj: marca.com


Našim súperom je Athletic Club Bilbao, španielsky futbalový klub so sídlom v Bilbau v Baskicku. Patrí medzi zakladajúcich členov španielskej najvyššej futbalovej súťaže Primera División, ktorá je tiež známa ako La Liga. Athletic vyhral La Ligu osemkrát a v historických tabuľkách tejto súťaže mu patrí tretie miesto hneď za velikánmi španielskeho klubového futbalu, Realom Madrid a FC Barcelona. Podobne ako tieto dva kluby nikdy nezostúpil z La Ligy do nižšej súťaže.

Hráči Athletica sú prezývaní Los Leones (slovensky: levy). Táto prezývka je odvodená od udalosti, ktorá sa spája s názvom kostola San Mamés (slovensky: Svätý Mamés) blízko, ktorého bol postavený štadión klubu. Podľa legendy bol raný kresťan, ktorý sa volal Mamés, hodený Rimanmi levom, ktoré ho odmietli zožrať. Mamés bol neskôr vyhlásený za svätého. Štadión Athletica nesie rovnaké meno ako blízky kostol, San Mamés, ale je tiež nazývaný "Katedrála".


worldfootball netjpg

zdroj: worldfootball.net


Klub je známy športovou filozofiou v rámci, ktorej kladie dôraz na výchovu vlastných odchovancov v mládežníckej liahni a zároveň sa snaží získať najlepších Baskických hráčov z iných klubov. Jeho oficiálnym úsilím je angažovanie profesionálnych hráčov pochádzajúcich z veľkého Baskicka, čo zahŕňa tieto regióny Baskicka, Guipúzcoy, Álavy a Navarry v Španielsku a Labourd, Soule a Dolnej Navarry vo Francúzsku. Klub si však vyslúžil obdiv športovej verejnosti za podporu výchovy vlastných odchovancov a vedenie k oddanosti klubu.

Athletic je jeden zo štyroch profesionálnych futbalových klubov v Španielsku, spolu s Realom Madrid, Barcelonou a Osasunou, ktorý nie je športovým združením, ale spoločnosťou ktorej vlastníctvo je v rukách jej členov.

Athletic, ako jeden z mála špičkových profesionálnych klubov, dlho nemal na svojich dresoch logo oficiálneho sponzora. V sezóne 2004/05 v zápasoch Pohára UEFA a Copa del Rey mal na svojich dresoch zeleným napísané slovo "Euskadi", výmenou za stotisíce eur od Baskickej vlády (červená, biela a zelená sú Baskické národné farby). Od roku 2008 do roku 2015 hráči Athletica nosili na svojich dresoch logo baskickej ropnej spoločnosti Petronor. V súčasnosti majú na svojich dresoch vyobrazené logo baskickej banky Kutxabank.


marca comjpeg

zdroj: marca.com


Prvá otázka dňa:

„Postúpime?“


marca comjpg

zdroj: marca.com


Dnešná druhá otázka:

„Nastúpi do zápasu ONCE DE GALA?“


marca comjpg
zdroj: fcbarcelona.com


Tretia otázka:

„Skúsi tréner defenzívnejšie rozostavenie 4-4-2?“


tyden czjpeg
zdroj: thescore.com


Posledná otázka dňa:

„Padnú v zápase aspoň 2 góly?“


1572265720116jpg

zdroj: fcbarcelonanoticias.comBilbao hrá v tejto fáze sezóny hlavne na domácej pôde veľmi nátlakový futbal, hoci sa mu príliš nedarí výsledkovo. Dopredu ich tlačia vynikajúci fanúšikovia a tak sa môžeme tešiť doslova na peklo. Opäť nie je čas na prípadnú nápravu zlyhania, keďže sa v tejto edícii súťaže hrá na jeden zápas. Víťaz ide ďalej, porazený končí.

Bude tým víťazom Barca?

Oplatíme domácim prehru z úvodu sezóny?Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2020-02-05 Athletic Bilbao - FC Barcelona Head to Head Statistics Games Soccer Results 12 04 2020 - Soccer Datapng

Posledné zápasy:


ATHLETIC BILBAO


Screenshot_2020-02-05 Athletic Bilbao Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng


FC BARCELONA


Screenshot_2020-02-05 FC Barcelona Primera Division Team Statistics - Soccer Database WettpointpngForma v posledných 5-tich zápasoch vo všetkých súťažiach:


Athletic Bilbao

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

2-2-1, 15:14

vs.

FC Barcelona

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

4-0-1, 10:4Termín zápasu:

Štvrtok, 06/02/2020, 21:00


Štadión:

San Mamés, Bilbao

105 x 68, kapacita: 53.289


mirror comjpg
zdroj: mirror.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Semedo, Piqué, Umtiti, Alba

Roberto, Busquets, De Jong, Vidal

Messi, GriezmannTIP autora: 1:2


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk