SD_Eibar_logo_2016svgpng      1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


EIBAR SD - FC BARCELONA


71jUq6VdL_AC_UX679_jpg     fcbjpegČas letí jako bláznivý
Já nechytím ho ani vy...


Krásny text temperamentného megahitu sa dnes hodia ako úvod do preview.

Pretože dnes sa odohrá posledné kolo španielskej najvyššej futbalovej súťaže zvanej La Liga.

Dnes sa rozhodne o držiteľovi titulu.

V hre sú už len dve mužstvá, to naše medzi nimi ale nie je. Spôsobil to totálny kolaps v posledných piatich stretnutiach, v ktorých sa do naha odhalili všetky nedostatky klubu. To, čo sa zbieralo dlhý čas a hromadilo sa pred radlicou buldozéra tlačiaceho pred sebou všetky problémy, sa na konci vyvalilo von. Tím nedokázal využiť šancu ponúknutú slabo hrajúcimi konkurentmi a vyslovene zahodil príležitosť sám rozhodnúť o osude sezóny.

Zhoreli sme do tla, prehrali a remizovali v rozhodujúcich momentoch.

Skončíme na treťom, alebo štvrtom mieste. Iste, po beznádejnom úvode sezóny je to možné považovať za zázrak. Ale pachuť ostane.

Čaká nás turbulentné obdobie. Veľa zmien v kádri. Prísť musia hladní hráči túžiaci po úspechu a nahradiť tých úspechmi prekŕmených. Aby sa vrátila do hry vášeň a radosť, dynamika a ochota bojovať. Aby nahradili profesorské videnie a vnímanie futbalu. Aby sme sa znovu na zápasy tešili.

V tomto kole bude v našom drese chýbať najlepší hráč futbalovej histórie. Nastúpime bez Messiho a tím dostane príležitosť ukázať svoju silu bez kapitána. Ukáže aspoň v náznaku, či je naozaj až tak závislý na jeho hre a mene. Alebo či si dokáže poradiť a rozloží smerovanie útokov a zakončení na viac hráčov. Či sa ukáže sila kolektívneho smerovania a nahradí centrálne zameranie na jedného hráča. Uvidíme, budeme sledovať veľmi pozorne.

Súperom nám bude na svojej domácej pôde definitívne vypadávajúci Eibar. Predpokladom by teda mala byť jednoznačná výhra, rozlúčka po peknej a atraktívnej hre a udržanie tretieho miesta pred dotierajúcou Sevillou.

Ale čo je v tejto sezóne možné garantovať, však?


indexjpg

zdroj: worldfootball.net


Prvá dnešná otázka:

„Skončíme ne treťom mieste?“Moja dnešná druhá otázka:

„Odohrá celý zápas Puig?“


tribunajpg
zdroj: tribuna.com


Tretia otázka:

„Získa titul ATM alebo RM?“Posledná otázka:

„Bude zápas posledným pre trénera Koemana?“Nominácia:


E18ZBPZXoAQTTz1jpg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comTabuľka:


Screenshot_2021-05-22 LaLiga 2020 2021 Tabuky - Futbal panielskopng


Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2021-05-22 Barcelona - Eibar Head to Head Statistics Games Soccer Results 22 05 2021 - Soccer Database Wettpointpng


Posledné zápasy:


Eibar SD

Screenshot_2021-05-22 Eibar Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng


FC Barcelona

Screenshot_2021-05-22 Barcelona Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpointpng


Predzápasové vyjadrenie:


Ronald Koeman


"Ako v prípade každého zápasu sa snažíme pripraviť, aby sme zápas vyhrali a mali zodpovedajúcu intenzitu. Aj napriek tomu, že v tomto zápase nemôžeme nič vyhrať, je to posledný zápas a túto sezónu by som chcel ukončiť víťazstvom. Všeobecne povedané, myslím si, že v auguste by som takúto sezónu bral. Získali sme trofej, ešte pred 2-3 zápasmi sme bojovali o titul. Problém bol však v tom, že v priebehu 2021, keď sme stiahli náskok Atlética, spôsob, akým sme získali Copa del Rey, herný prejav tímu, zväčšil očakávania na zisk ligového titulu. Sme smutní, pretože boli zápasy, v ktorých sme nehrali na zodpovedajúcej úrovni, v ktorých sme mohli urobiť niečo viac, ale vo všeobecnosti, berúc do úvahy všetky naše problémy, nebudem ich teraz menovať jeden po druhom, táto sezóna nebola zlá. Samozrejme, že nie je veľmi dobrá, ale podľa mňa je to dobrá sezóna ak berieme do úvahy všetky okolnosti, ktoré boli proti nám. Taký je môj názor. Dúfam, že Messi tu zostane mnoho rokov. V tejto sezóne opäť dokázal, že je výnimočný, nastrieľal 30 gólov. Hral fantasticky. Ako človeka a hráča ho hodnotím na 10. Ak nezostane, je potrebné trénovať iných hráčov a hľadať efektivitu v tíme, pretože by nám chýbalo 30 gólov. Barcelona s Messim má oveľa väčšiu budúcnosť ako bez neho. Hráči nie sú hlúpi. Každý dokonale vie, čo môže dať klubu, keď viac menej prídu ich posledné roky kariéry vzhľadom na vek, ktorý sa v tomto športe neodpúšťa. Zaslúžia si však, aby sa k nim správalo s rešpektom. Veľmi dobre vedia, že v tomto klube nebudú 8 rokov. Jedného dňa príde koniec v prípade každého z nich. To je všetko. Pre hráčov je to samozrejme ťažký týždeň vzhľadom na kritiku, ale tu nejde o kritizovanie, len o rešpekt voči hráčom. Samozrejme, že atmosféra v súčasnosti nie je najlepšia, ale to je normálne. Urobíme všetko, aby sme zajtra vyhrali, ale to, čo sa stalo v posledných dňoch, je pre niektorých hráčov veľmi bolestivé. Je to normálne, pre tento klubu urobili veľa a klub urobil veľa pre nich. Je potrebné porozprávať sa o novej situácii, o budúcnosti. Tak je to vždy na konci sezóny. Nepovedal by som, že to bol koniec pre týchto hráčov, pretože v tejto sezóne mali stále veľký prínos."Termín zápasu:

Sobota, 22/05/2021, 18:00Štadión:

Ipurua Estadio, Eibar

103 x 65, kapacita: 6.285


twjpg
zdroj: twitter.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Peña

Dest, Araújo, Piqué, Firpo

de Jong, Pjanić, Puig

Dembélé, Griezmann, TrincãoTIP autora: 0:5

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk