1531png   1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng


ELCHE CF - FC BARCELONA


elchejpeg       Screenshot_2021-01-08 fc barcelona 20 21  Vyhadvanie GooglepngPrešiel týždeň prerušený pohárovým zápasom na pôde treťoligového tímu UE Cornellà. Ten predtým dokázal vyradiť vedúci tím La Ligy – Atlético Madrid. Potrápil aj nás, hoci to asi bolo skôr naše trápenie samých so sebou. Postup po výhre v predĺžení bol nakoniec iste zaslúžený, hoci zápas priniesol až dve nepremenené penalty v našom prevedení a hlavne odčerpal ďalšie sily kvôli extra dlhému trvaniu samotného zápasu. V tomto kole nás opäť čaká výjazd k súperovi. Ten sa krčí v tabuľke na zostupovom mieste a všeobecne sa predpokladá, že to bude boj o udržanie až do konca. Papierovo by to teda nemal byť problémový súper. Zvlášť, keď nám ešte nikdy nedokázal streliť gól, naopak, prídely z našej strany boli väčšinou vysoké. Uvidíme, či a ako bude vzájomná bilancia pokračovať.

Hráme bez dištancovaného Messiho, som zvedavý, ako ssi hráči poradia v útočnej fáze. Očakávam hladkú výhru a zaujímavú, oko tešiacu hru.Náš súper:

Elche Club de Fútbol, S.A.D. je španielsky futbalový klub so sídlom v Elche, v provincii Alicante, vo Valencijskej autonómnej oblasti. Bol založený v roku 1923 a v súčasnosti hrá v prvej najvyššej španielskej futbalovej súťaži, Primera División. Domovským stánkom klubu je štadión Martínez Valero.

V sezónach 1988/89 pôsobil v pozícii trénera bývalý československý reprezentant Ladislav Kubala.


wjpeg
zdroj: worldfootball.netVizitka:


vizitkapngPrvá dnešná otázka:

„Dokážeme konečne premeniť pokutový kop, ak ho budeme mať k dispozícii?“


fcbarcelonanoticiasjpeg
zdroj: fcbarcelonanoticias.comMoja dnešná druhá otázka:

„Potiahneme sériu bez inkasovaného gólu s týmto súperom, keďže nám ho ešte nikdy nedokázal streliť?“


trendingteesjpeg

zdroj: trendingtees.comTretia otázka:

„Presadí sa gólovo aspoň jeden zo stopérov po rohovom kope?“


tribunajpeg
zdroj: tribuna.comPosledná otázka:

„Využijeme všetkých päť striedaní?“


fcbarcelonanoticias2jpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.com

Tabuľka:


tabpngPosledné vzájomné zápasy:


vzjpng

Posledné ligové zápasy:


Elche CF


elche2pngFC Barcelona


bcnpng

Predzápasové vyjadrenie trénera:Ronald Koeman:


china dailyjpeg

zdroj: chinadaily.com

"Vieme, že Primera Division je súťaž s veľkou konkurenciou. Máme veľmi nabitý kalendár, hrá sa veľa zápasov, okrem toho sme hrali tri predĺženia v rade, ktoré mužstvo samozrejme unavili, je to normálne. Okrem toho sme odohrali sedem zápasov na výjazde, čo súvisí s tým, že sme veľa cestovali. Hrali sme večer, vracali sme sa neskoro, teraz hráme popoludní. Musíme pripraviť mužstvo, aby malo iskru a bolo silné mentálne, aby sme mohli vyhrať. Podstatné bude, aby sa hráči zregenerovali, pretože mužstvo potrebuje sviežosť. Zdá sa, že Sergi Roberto bude čoskoro schopný byť s nami, dnes trénoval s mužstvom, ale potrebuje ešte trochu času, aby sa dostal do nominácie. Ak je nejaký hráč unavený alebo preťažený, je potrebné urobiť zmeny. Musíme počkať. Dúfam, že viac nedôjde k ťažším zraneniam. V tejto sezóne sme zahrávali 12 pokutových kopov a vrátane semifinále Superpohára sme nepremenili 7. To je veľa. Myslím si, že každý má právo na to, aby nejakú jedenástku nedal, ale myslím si, že sme ich zahodili priveľa. Vieme, že hlavným exekútorom je Leo, ale ak nie je k dispozícii, na zahrávanie penált potrebujeme niekoho ďalšieho kvalitného. V posledných dňoch sme to trénovali na tréningoch, pretože je možné to zlepšiť vďaka práci a natrénovať to, ako pri priamych kopoch. Vieme, že je ťažké porovnávať jedenástku na tréningu a v zápase, keď prehrávate, pred 80 000 fanúšikmi, ale štadióny sú teraz prázdne, takže z pohľadu tlaku je podľa mňa potrebné vziať to na seba a predovšetkým nemať pochybnosti, to je najdôležitejšie. Samozrejme, že je potrebné trénovať, trénovať a ešte raz trénovať. Musíme niečo urobiť, pretože tento stav nie je možné akceptovať. Myslím si, že v zápase s Cornellà bol postoj tímu taký aký mal byť, pretože množstvo tímov má v týchto zápasoch problémy, aby zo seba dali všetko. Dúfam, že zajtra budeme mať rovnaký postoj. Myslím si, že ak ste hráčom Barcelony, je potrebné mať požiadavky. Ak sa objaví kritika, je v nej aj rešpekt. Na nikoho neútočím, mojim hráčom chcem pomôcť, ale ak hráme taký zápas ako proti Cornellà, tak so všetkým rešpektom voči súperovi - ak je po 90 minútach remíza 0:0, analyzujúc zápas, šance, ktoré sme mali, dva pokutové kopy, ktoré sme zahodili... Áno, potom tímu poviem, že sme boli skvelí... Toto nech robia iní tréneri. Ja nebudem. Takýto počet zápasov je brutálny. Mali sme maximálne tri či štyri zápasy, ale osem? Je to šialené. Je to privysoký počet. Spomínam si, že jedna vaša otázka sa týkala januára a množstva výjazdových zápasov. Ak nepočítam finále s Athletic, všetky ostatné zápasy sme vyhrali. Považujem to za dôkaz, že mužstvo je psychicky silné."Termín zápasu:

Nedeľa, 24/01/2021, 16:15Štadión:

Estadio Martínez Valero, Elche - Alicante

108 x 70, kapacita: 33.732


footballtripper comjpeg

zdroj: footballtripper.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Dest, Araújo, Lenglet, Alba

De Jong, Busquets

Démbélé, Griezmann, Pedri

Braithwaite

Zranenia:

Gérard Piqué (#3) - zranenie kolena, Philippe Coutinho (#14) - zranenie kolena, Sergi Roberto (#20) - svalové zranenie, Ansu Fati (#22) - zranenie kolenaTIP autora: 0:2

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!

Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com, twitter.com