1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng     1200px-Club_Athletic_Bilbao_logosvgpng


FC BARCELONA - ATHLETIC BILBAO


bc-kh02101jpeg    re_1597826988_athletic-bilbao-home-shirtjpeg    

Čakal som s písaním až do skončenia zápasu Realu s Levante. V kútiku duše a zároveň niekde v zadnom mozgu, ak ho teda vôbec mám, som očakával stratu favorita. Prišla, nečakaná prehra favorita nám dáva do rúk obrovskú šancu bodovo sa dotiahnuť na najväčšieho rivala.

Kto by to bol pred mesiacom povedal?

Verím, že aj pre našich hráčov takáto skvelá správa zapôsobí ako povolený doping a na ihrisku nechajú všetky sily a k tomu pridajú ešte aj celú svoju dušu. Šanca je to obrovská a bola by to aj do zvyšku sezóny vynikajúca vzpruha.

Prežili sme skvelým spôsobom brutálnu januárovú jazdu po ihriskách súperov a vraciame sa konečne domov. Potešme náš legendárny štadión skvelou hrou, vynikajúcimi výkonmi a výhrou.


Poďme si po tri body!


twijpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comSúper bude, samozrejme, ako vždy doteraz extrémne ťažkým protivníkom. Jeho tvrdá, miestami brutálna hra plná faulov a ťahania za dres a fyzického nasadenia mu v prípade ignorancie zo strany rozhodcu prináša výborné výsledky. Bohužiaľ, za príliš férové som to prestal považovať po našom poslednom stretnutí. Dúfam v zásadového rozhodcu ochotného trestať aj fauly súpera kartami. Potom sa naša kvalita určite prejaví a dokážeme si s oponentom poradiť bez problémov.Náš súper:


Athletic Club je španielsky futbalový klub so sídlom v Bilbau v Baskicku. Patrí medzi zakladajúcich členov španielskej najvyššej futbalovej súťaže Primera División, ktorá je tiež známa ako La Liga. Athletic vyhral La Ligu osemkrát a v historických tabuľkách tejto súťaže mu patrí tretie miesto hneď za velikánmi španielskeho klubového futbalu, Realom Madrid a FC Barcelona. Podobne ako tieto dva kluby nikdy nezostúpil z La Ligy do nižšej súťaže.

Hráči Athletica sú prezývaní Los Leones (slovensky: levy). Táto prezývka je odvodená od udalosti, ktorá sa spája s názvom kostola San Mamés (slovensky: Svätý Mamés) blízko, ktorého bol postavený štadión klubu. Podľa legendy bol raný kresťan, ktorý sa volal Mamés, hodený Rimanmi levom, ktoré ho odmietli zožrať. Mamés bol neskôr vyhlásený za svätého. Štadión Athletica nesie rovnaké meno ako blízky kostol, San Mamés, ale je tiež nazývaný "Katedrála".

Klub je známy športovou filozofiou v rámci, ktorej kladie dôraz na výchovu vlastných odchovancov v mládežníckej liahni a zároveň sa snaží získať najlepších Baskických hráčov z iných klubov. Jeho oficiálnym úsilím je angažovanie profesionálnych hráčov pochádzajúcich z veľkého Baskicka, čo zahŕňa tieto regióny Baskicka, Guipúzcoy, Álavy a Navarry v Španielsku a Labourd, Soule a Dolnej Navarry vo Francúzsku. Klub si však vyslúžil obdiv športovej verejnosti za podporu výchovy vlastných odchovancov a vedenie k oddanosti klubu.

Athletic je jeden zo štyroch profesionálnych futbalových klubov v Španielsku, spolu s Realom Madrid, Barcelonou a Osasunou, ktorý nie je športovým združením, ale spoločnosťou ktorej vlastníctvo je v rukách jej členov.

Athletic, ako jeden z mála špičkových profesionálnych klubov, dlho nemal na svojich dresoch logo oficiálneho sponzora. V sezóne 2004/05 v zápasoch Pohára UEFA a Copa del Rey mal na svojich dresoch zeleným napísané slovo "Euskadi", výmenou za stotisíce eur od Baskickej vlády (červená, biela a zelená sú Baskické národné farby). Od roku 2008 do roku 2015 hráči Athletica nosili na svojich dresoch logo baskickej ropnej spoločnosti Petronor. V súčasnosti majú na svojich dresoch vyobrazené logo baskickej banky Kutxabank.


wjpeg

zdroj: footballplanet.comVizitka:


vizpngPrvá dnešná otázka:

„Budeme v nedeľu po zápase v tabuľke na druhom mieste?“


theindependentjpg
zdroj: theindependent.com


Moja dnešná druhá otázka:

„Uvidíme stopérsku dvojicu Araújo - Umtiti?“


onefootballgif

zdroj: onefootball.comTretia otázka:

„Padne v zápase červená karta?“


pinterestpng

zdroj: pinterest.comPosledná otázka:

„Ak budeme kopať penaltu, dokážeme ju premeniť?“


marcajpg

zdroj: marca.comTabuľka:


Screenshot_2021-01-30 LaLiga Tabuky a skupiny port skpng


Posledné vzájomné zápasy:


statspng


Posledné zápasy:


FC Barcelona


fcbpngAthletic Bilbao


atbpngPred zápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman


marca22jpeg

zdroj: marca.com


"V predchádzajúcich dvoch zápasoch sme mali veľa šancí, aby sme vyhrali. Athletic nás porazil v Superpohári, takže vieme, že ide o fyzicky silné mužstvo, silné najmä po štandardných situáciách. Myslím si, že z tohto typu akcií má vysokú efektivitu a tak musíme byť veľmi koncentrovaní. V oboch týchto zápasoch sme si vytvárali šance, musíme ich zakončiť. medzi prednosti Athletic patrí využívanie rohových kopov či štandardných situácií. Vieme, že majú veľa dobrých hráčov v hre vo vzduchu. Musíme dobre brániť, taktiež z toho pohľadu, že Athletic si pôjde po fauly. Dôležité bude aj to, aby rozhodca určil, čo je faul a čo nie, pretože v predchádzajúcich zápasoch boli akcie, v ktorých faul nebol. Pre našich obrancov aj záložníkov bude dôležité, aby sa vyhli nepotrebným faulom, pretože súper to môže využiť. Mužstvo je sústredené, zlepšuje svoju hru a iné aspekty súvisiace s hrou bez lopty, je potrebné v tom pokračovať. Hráči Barcelony musia byť vždy pripravení na všetko. Umtiti strávil dlhý čas mimo trávnik kvôli zraneniu, dobre sa zotavil a počítame s ním. Mingueza odohral veľa zápasov, postúpil do prvého tímu, hral v strede aj na kraji. Uvidíme, čo sa môže stať v budúcnosti. Myslím si, že každý hráč musí niečo dokázať. Nikto nevie, čo sa stane v budúcnosti. Už neraz som povedal, že ide o sezónu, v ktorej meníme určite aspekty, vsadili sme na mladých hráčov. Barcelona v súčasnosti nie je pripravená vyhrať veľa trofejí, pretože ako som povedal: snažíme sa, pokúšame sa rozvíjať, bojujeme, ale musíme byť realisti a vedieť, odkiaľ prichádzame, aké zmeny sme zaviedli, s akými mladými hráčmi hráme. To nezávisí od jedného hráča, aby sme povedali, že 'ak ho budeme mať, tak budeme súťažiť'. Barcelona musí byť vždy pripravená bojovať, ale zároveň je potrebné, aby sme boli realisti. Poznáme našu situáciu v La Lige, kde máme veľkú stratu. Je to dosť komplikované, ale pokiaľ budeme mať šancu, budeme sa pokúšať naše zápasy vyhrávať, neexistuje iné východisko. Čo sa týka Ligy Majstrov, tam je viac problémov. V tejto súťaži neexistuje jeden hlavný favorit. Vieme, že nás čakajú dva zápasy s PSG a pokúsime sa postúpiť. Naša práca spočíva v analýze zápasu a zistení, ako môžeme vyhrať. Ambíciou tohto mužstva musí byť vždy získanie trofejí, pretože sme Barcelona, ale musíme byť realisti."Termín zápasu:

Nedeľa, 31/01/2021, 21:00Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


twjpeg Es-4K6dXcAowNT2jpeg

zdroj: twitter-fcbarcelona.comZostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Mingueza, Araújo, Umtiti, Alba

De Jong, Pjanić

Messi, Pedri, Dembélé

GriezmannTIP autora: 2:0


Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!


Peter Maďar

megabarca.sk