1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng    1200px-Club_Athletic_Bilbao_logosvgpng


FC BARCELONA - ATHLETIC BILBAO


bc-kh02101jpeg        re_1597826988_athletic-bilbao-home-shirtjpeg


Finále.

Slovo so zázračným významom. Slovo so zázračným účinkom. Slovo prinášajúce nádej na zisk trofeje. Slovo prinášajúce netrpezlivé očakávanie pre fanúšika.


Finále.

Presne taký zápas čaká zdravo rozbehnutú Barcu v nedeľu večer. Jeden zápas. Dva polčasy, ktoré rozhodnú o správnosti cesty, ktorou sa náš tím vybral omladením kádra. Výhra a následné zdvihnutie pohára nad hlavy môže výraznou mierou posunúť sebavedomie hráčov, sebavedomie trénerov a sebavedomie celého uboleného klubu.

Cesta ale bude ťažká. Súper je nesmierne bojovný a ctižiadostivý. Aj pre neho je toto jedna z mála možností získať nejakú trofej. Jeho sebadôvera určite ešte viac stúpla po vyradení očakávaného favorita tohto turnaja.

V náš prospech by mohla hrať skutočnosť, že v poslednom súperení s týmto protivníkom sa nám podarilo zvíťaziť po skvelom výkone dokonca na jeho pôde. Verím, že si to hráči pamätajú a dokážu niečo podobné zopakovať aj druhýkrát.

Finále sa hrá na jeden zápas, v prípade nerozhodného stavu sa predlžuje o 2x15 minút. A ak sa nerozhodne ani potom, budú sa opäť kopať pokutové kopy. Tento scenár sme si vyskúšali v nervy drásajúcom semifinálovom duely.


youtubejpeg

zdroj: youtube.comNáš súper:


Athletic Club je španielsky futbalový klub so sídlom v Bilbau v Baskicku. Patrí medzi zakladajúcich členov španielskej najvyššej futbalovej súťaže Primera División, ktorá je tiež známa ako La Liga. Athletic vyhral La Ligu osemkrát a v historických tabuľkách tejto súťaže mu patrí tretie miesto hneď za velikánmi španielskeho klubového futbalu, Realom Madrid a FC Barcelona. Podobne ako tieto dva kluby nikdy nezostúpil z La Ligy do nižšej súťaže.

Hráči Athletica sú prezývaní Los Leones (slovensky: levy). Táto prezývka je odvodená od udalosti, ktorá sa spája s názvom kostola San Mamés (slovensky: Svätý Mamés) blízko, ktorého bol postavený štadión klubu. Podľa legendy bol raný kresťan, ktorý sa volal Mamés, hodený Rimanmi levom, ktoré ho odmietli zožrať. Mamés bol neskôr vyhlásený za svätého. Štadión Athletica nesie rovnaké meno ako blízky kostol, San Mamés, ale je tiež nazývaný "Katedrála".


wjpeg

zdroj: worldfootball.net


Klub je známy športovou filozofiou v rámci, ktorej kladie dôraz na výchovu vlastných odchovancov v mládežníckej liahni a zároveň sa snaží získať najlepších Baskických hráčov z iných klubov. Jeho oficiálnym úsilím je angažovanie profesionálnych hráčov pochádzajúcich z veľkého Baskicka, čo zahŕňa tieto regióny Baskicka, Guipúzcoy, Álavy a Navarry v Španielsku a Labourd, Soule a Dolnej Navarry vo Francúzsku. Klub si však vyslúžil obdiv športovej verejnosti za podporu výchovy vlastných odchovancov a vedenie k oddanosti klubu.

Athletic je jeden zo štyroch profesionálnych futbalových klubov v Španielsku, spolu s Realom Madrid, Barcelonou a Osasunou, ktorý nie je športovým združením, ale spoločnosťou ktorej vlastníctvo je v rukách jej členov.

Athletic, ako jeden z mála špičkových profesionálnych klubov, dlho nemal na svojich dresoch logo oficiálneho sponzora. V sezóne 2004/05 v zápasoch Pohára UEFA a Copa del Rey mal na svojich dresoch zeleným napísané slovo "Euskadi", výmenou za stotisíce eur od Baskickej vlády (červená, biela a zelená sú Baskické národné farby). Od roku 2008 do roku 2015 hráči Athletica nosili na svojich dresoch logo baskickej ropnej spoločnosti Petronor. V súčasnosti majú na svojich dresoch vyobrazené logo baskickej banky Kutxabank.Vizitka:


vizpng

Prvá dnešná otázka:

Získame prvú trofej sezóny 2020/2021?“


fcbarcelonanoticiasjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.comMoja dnešná druhá otázka:

Predstaví sa v zápase Messi?“


cbssportsjpg

zdroj: cbssports.comTretia otázka:

Skončí sa stretnutie v riadnom hracom čase?“


diario asjpg
zdroj: diarioas.com


Posledná otázka:

Dokážeme udržať čisté konto?“


fcbarcelonanoticiasjpeg

zdroj: fcbarcelonanoticias.comPosledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2021-01-16 Barcelona - Ath Bilbao Head to Head Statistics Games Soccer Results 17 01 2021 - Soccer Database WetpngPosledné zápasy:


FC Barcelona


fcbpngAthletic Bilbao


atbpngPredzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman


marca2jpeg

zdroj: marca.com


Či nastúpi Messi? Práve on bude mať posledné slovo. Pozná najlepšie svoje telo. Musíme počkať, ako jeho šance stúpnu. Dúfam, že bude hrať. Ak máte najlepších hráčov, máte väčšiu šancu na výhru a ešte viac, ak máte najlepšieho hráča na svete. Tím je silnejší s Leom, vďaka jeho kreativite a efektívnosti - čo nám niekedy chýba. Ale ak tam nie je, bude hrať iný hráč a my budeme hrať našu hru rovnako bez neho ako s ním. Musí byť stopercentný. Nie je to posledný zápas sezóny, aj keď rozhodnutie je na ňom. Je to dôležitý moment, pretože je to finále a hrá sa o trofej. Aby sme ukázali, že sme na dobrej ceste, je dôležité vyhrávať všetky zápasy. Vieme, že to nie je najdôležitejšia trofej o ktorú hráme, ale aj tak je to trofej. Výhry vám umožnia pochopiť, že ste na dobrej ceste. Jeden zápas nie je až taký rozhodujúci, ale dodáva vám sebavedomie a pomáha vám ukázať, že ste sa zlepšili. Môžeme ukázať, že vieme bojovať. Nemusíme hráčov motivovať do finále. Všetci musíme byť uvoľnení a sebavedomí a pokračovať v pláne, ktorý máme. Existuje toľko dôvodov na víťazstvo, že nepotrebujeme motiváciu. Nemusíme vyvíjať väčší tlak na hráčov.“Termín zápasu:

Nedeľa, 17/01/2021, 21:00Štadión:

Estadio de La Cartuja, Sevilla

105 x 68, kapacita: 60.000


diariodesevillajpeg

zdroj: diarioas.com


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Dest, Araújo, Lenglet, Alba

De Jong, Busquets

Messi, Pedri, Dembélé

GriezmannTIP autora: 1:3

Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk