1011px-Logo_FC_Barcelonasvgpng   1200px-Club_Athletic_Bilbao_logosvgpng

FC BARCELONAATHLETIC CLUB BILBAODepresívne počasie na Slovensku ako keby zasiahlo svojimi chmárami aj myšlienky fanúšikov sledujúcich pozvoľný pád vo výkonnosti hráčov FC Barcelona. Tak očakávaný reštart súťaže totiž nezachytil klub v najlepšej možnej forme. Prvé kolo po prestávke ešte ako tak ušlo a zisk troch bodov z ihriska súpera bol povzbudivým činom napriek nie úplne dokonalej hre. Nasledoval zápas na domácej pôde a hoci víťazstvo na nulu rovnako potešilo, výkon bol o čosi slabší. Vyvrcholenie prišlo na ťažkej pôde v Seville. Domáci síce zvyčajne hryzú kohokoľvek, tentokrát predviedli mdlý výkon a dohryzenou obeťou mali byť práve oni. Lenže neschopnosť blau-granas pretaviť svoju prevahu v poli do gólu, či aspoň šance bila doslova do očí. Jednoducho nehráme v pohode, stúpa nervozita a bezradnosť na trávniku a na lavičke je očividná. Do toho sa pridružil fakt, že Real sa dostal v tabuľke pred nás vďaka lepšiemu vzájomnému zápasu. Tak. Depresívne počasie, depresívne myšlienky. Ako z toho von? Len výkon na hranici možností zrejme dokáže vrátiť radosť a zvrátiť ešte boj o titul. Lebo inak bude zle...


barcablaugranes2jpg
zdroj: barcablaugranes.com


Náš súper:

Našim súperom je Athletic Club Bilbao, španielsky futbalový klub so sídlom v Bilbau v Baskicku. Patrí medzi zakladajúcich členov španielskej najvyššej futbalovej súťaže Primera División, ktorá je tiež známa ako La Liga. Athletic vyhral La Ligu osemkrát a v historických tabuľkách tejto súťaže mu patrí tretie miesto hneď za velikánmi španielskeho klubového futbalu, Realom Madrid a FC Barcelona. Podobne ako tieto dva kluby nikdy nezostúpil z La Ligy do nižšej súťaže.

Hráči Athletica sú prezývaní Los Leones (slovensky: levy). Táto prezývka je odvodená od udalosti, ktorá sa spája s názvom kostola San Mamés (slovensky: Svätý Mamés) blízko, ktorého bol postavený štadión klubu. Podľa legendy bol raný kresťan, ktorý sa volal Mamés, hodený Rimanmi levom, ktoré ho odmietli zožrať. Mamés bol neskôr vyhlásený za svätého. Štadión Athletica nesie rovnaké meno ako blízky kostol, San Mamés, ale je tiež nazývaný "Katedrála".

Klub je známy športovou filozofiou v rámci, ktorej kladie dôraz na výchovu vlastných odchovancov v mládežníckej liahni a zároveň sa snaží získať najlepších Baskických hráčov z iných klubov. Jeho oficiálnym úsilím je angažovanie profesionálnych hráčov pochádzajúcich z veľkého Baskicka, čo zahŕňa tieto regióny Baskicka, Guipúzcoy, Álavy a Navarry v Španielsku a Labourd, Soule a Dolnej Navarry vo Francúzsku. Klub si však vyslúžil obdiv športovej verejnosti za podporu výchovy vlastných odchovancov a vedenie k oddanosti klubu.

Athletic je jeden zo štyroch profesionálnych futbalových klubov v Španielsku, spolu s Realom Madrid, Barcelonou a Osasunou, ktorý nie je športovým združením, ale spoločnosťou ktorej vlastníctvo je v rukách jej členov.

Athletic, ako jeden z mála špičkových profesionálnych klubov, dlho nemal na svojich dresoch logo oficiálneho sponzora. V sezóne 2004/05 v zápasoch Pohára UEFA a Copa del Rey mal na svojich dresoch zeleným napísané slovo "Euskadi", výmenou za stotisíce eur od Baskickej vlády (červená, biela a zelená sú Baskické národné farby). Od roku 2008 do roku 2015 hráči Athletica nosili na svojich dresoch logo baskickej ropnej spoločnosti Petronor. V súčasnosti majú na svojich dresoch vyobrazené logo baskickej banky Kutxabank.


aflosportjpg

zdroj: aflosport.com

FC Barcelona po dlhej dobe stratila prestížne postavenie a nenachádza sa na obľúbenom prvom mieste tabuľky. Tam sa sériou troch výhier, hoci posledná bola kontroverzná, dostal v slušnej forme hrajúci Real Madrid. Bodovo je to síce absolútne vyrovnané a skóre hrá v náš prospech, ale v konečno zúčtovaní rozhodujú vzájomné zápasy a tam má navrch práve náš úhlavný rival.Prvá otázka dňa:

„Dokážeme zdvihnúť hodenú rukavicu od RM?“


55519jpg
zdroj: marca.com


Dnešná druhá otázka:

„Uhráme aj v štvrtom zápase po sebe nulu vzadu?“


barcablaugranes comjpg
zdroj: barcablaugranes.com


Otázka číslo tri:

„Prebudí sa útok?“


sportsmole comjpg
zdroj: sportsmole.com


Štvrtá otázka:

„Skórujeme aspoň raz zo štandardnej situácie?“


yahoonewsjpg

zdroj: yahoo.comTabuľka:


tabukapng

.

.

.Posledné vzájomné zápasy:


vzjomnpng

Posledné zápasy:


FC BARCELONA

barca 5png

ATHLETIC CLUB BILBAO

bilbao 5pngForma v posledných 5-tich zápasoch vo všetkých súťažiach:FC BARCELONA

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

3-1-1, 7:2

vs.

ATHLETIC CLUB BILBAO

Výhra-Remíza-Prehra, skóre

2-2-1, 10:6Termín zápasu:

Utorok, 23/06/2020, 22:00


Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:Ter Stegen

Semedo, Pigué, Lenglet, Alba

Vidal, Busquets, Rakitič

Messi, Suárez, FatiTIP autora: 3:0Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?


Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk