f585be89-01df-4b44-b952-5f69ed95b653png             1200px-Atletico_Madrid_2017_logosvgpng

     

FC Barcelona vs. Atlético Madrid


bc-kh02101jpeg         37711461_ljpg 

V sobotu podvečer nás čaká superzápas.

Jeden zo štyroch posledných finálových zápasov sezóny. Zápas, ktorý môže rozhodnúť o pokračovaní šance na zisk titulu, ale ju aj úplne pochovať.


Výhra by bola skvelá a dostala by nás do obrovskej výhody.

Remíza by nepomohla ani jednému tímu, hoci mám pocit, že hostia by remízu vari aj brali.

Nuž a prehra by pre nás zrejme definitívne zahatala cestu za druhou trofejou.


Takže je tu pre naše mužstvo jednoznačný imperatív: VYHRAŤ! V tejto fáze je už jedno, či to bude po peknej atraktívnej hre, alebo po nudnej šachovej partii. Je jedno, či bude výsledok 1:0 a nie 5:2. Rozhodujúci je len a len zisk troch bodov. Proti nám bude stáť súper, ktorý je extrémne dlho na čele súťaže a pred pár týždňami bolo nemysliteľné, aby ligu nevyhral. Prišiel ale totálny útlm, strata za stratou a teraz je všetko otvorené. Som zvedavý, ako si s tým obidva tímy poradia.


Kto lepšie zvládne tlak?

Kto sa dokáže popasovať s detailami?

Kto bude efektívnejší?


Giganti si to rozdajú ako rovný s rovným.

Verím, že férovo a bez zbytočnej kontroverzie zo strany rozhodcov.


Poďme, Barcelona!

Poďme si po tri body!


Nominácia:


E0x4VEIX0AIC7h3jpegNáš súper:

Club Atlético de Madrid je španielsky futbalový klub so sídlom v Madride. V súčasnosti hrá v Primera División, najvyššej španielskej futbalovej súťaži. Ich domácim štadiónom je Wanda Metropolitano. Klub vyhral La Ligu a pohár Copa del Rey deväťkrát, vrátane získu double v roku 1996. Tiež vyhrali Pohár víťazov pohárov UEFA v roku 1962 a boli vo finále Európskeho pohára a získali Interkontinentálny pohár v roku 1974. Atlético hrajú v červeno-bielej pásikavej kombinácii dresy a k tomu modré trenírky.

Počas histórie klubu dostali futbalisti klubu viacero prezývok Los colchoneros alebo matrace kvôli tomu, že ich prvé dresy sa podobali na vzor na starých matracoch. Počas 70. rokov bol klub známy ako los indios. Bolo to pre množstvo juhoamerických hráčov, ktorý tu pôsobili. Existujú ale aj iné teórie pre vznik tejto prezývky: štadión sídlil pri rieke alebo pretože los indios boli tradičným súperom los blancos —bielych. Táto prezývka sa vzťahuje na rivala Real Madrid.


737jpg
zdroj: worldfootball.netPrvá otázka dňa:

Vyhráme?“


zkQ742A6jpeg
zdroj: twitter-fcbarcelona.com


Dnešná druhá otázka:

Presadí sa proti nám náš bývalý super strelec Suárez?“Otázka číslo tri:

Strelí Messi aspoň jeden gól?“


onefootballjpg
zdroj: onefootball.comŠtvrtá otázka:

Stratí cez víkend body Real Madrid?“
Tabuľka:


Screenshot_2021-05-07 LaLiga 2020 2021 Tabuky - Futbal panielskopng


Posledné vzájomné zápasy:


Screenshot_2021-05-07 Barcelona - Atl Madrid Head to Head Statistics Games Soccer Results 08 05 2021 - Soccer Database Wetpng


Posledné zápasy:


FC BARCELONA

Screenshot_2021-05-07 Barcelona Primera Division Team Statistics - Soccer Database Wettpoint1png

ATLÉTICO MADRID

Screenshot_2021-05-07 Atl Madrid Primera Division Team Statistics - Soccer Database WettpointpngPredzápasové vyjadrenie trénera:


Ronald Koeman:


"Nemyslím si, že tento výsledok bude rozhodujúci. Zostávajú nám ešte 3 zápasy. Zápas bude dôležitý, ale nie rozhodujúci. Atlético hralo v niektorých zápasoch presingom viac, než zvyčajne. Každý chce hrať po svojom. Barcelona vždy útočila, ale existuje viac spôsobov. Dôležité je, aby sme boli verní nášmu štýlu. Týka sa to nás, aj Atlética. Očakávame, že súper bude bez lopty veľmi stiahnutý a uzatvárať priestor medzi líniami. Sú to dva veľmi dobré tímy, ktoré o titul bojujú s ďalšou dvojicou mužstiev. Nie je možné nás porovnávať, naše štýle sú rozdielne. Vyhrať sa však dá mnohými spôsobmi. Musíme hrať dobre s loptou, pretože súper sa uzatvára a bráni. Hra vo finálnej zóne musí byť veľmi dobrá, aby sme si vytvárali gólové príležitosti a boli efektívni. V priebehu sezóny má každé mužstvo svoje vzlety aj pády. Získali sme veľa bodov, aby sme sa dostali tam, kde sme. Pred 3-4 mesiacmi sme nečakali, že budeme bojovať o titul. Je to kolo s priamymi súbojmi, mužstvo môže urobiť dôležitý krok. Musíme byť mentálne silní, hrať dobre, obetovať sa bez lopty. Sme presvedčení, že zahráme dobre. Neexistuje jedna dôležitejšia vec. Každé mužstvo má svoj štýl, náš je iný od štýlu Atlética. Musíme dostať maximum z našich individuálnych aj tímových schopností. Musíme využívať voľný priestor, hrať hlboko a so zatiahnutými formáciami po strate lopty. Nie je to len jedna vec, dobre musíme urobiť veľa vecí. Máme svoj štýl práce, analyzovali sme súpera, dnes sme diskutovali, to isté urobíme aj zajtra. Nie je potrebné konať inak. Všetci vieme, aký je tento zápas dôležitý. Ak vyhráme zostávajúce 4 zápasy, získame titul."Termín zápasu:

Sobota, 08.05.2021, 16:15Štadión:

Camp Nou, Barcelona

105 x 68, kapacita: 99.354


meetbarcelona catjpg
zdroj: meetbarcelona.cat


Zostava FC Barcelona navrhnutá autorom:


Ter Stegen

Araújo, Piqué, Lenglet

Mingueza, de Jong, Busquets, Pedri, Alba

Messi, GriezmannTIP autora: 2:1Aký je Tvoj tip?

Aká je Tvoja predstava základnej zostavy?Visca el Barca!!!Peter Maďar

megabarca.sk

zdroj: wikipedia.com, fcbarcelona.com